TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ipak je toda majstor za friziranje izvjesca,,,,vidjeno u konzumu….vidicemo 3q kako ce frizirat….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


ipak je toda majstor za friziranje izvjesca,,,,vidjeno u konzumu….vidicemo 3q kako ce frizirat….

Vi ste očito u Todex-u.Pa na koji način vi mislite da kada neka dionica iz Todexa pokaže dobre rezultate,a nažalost ovaj kvartal je katastrofalan,da to isto nije kozmetika.Za većinu nas je FI jedino
saznanje o poslovanju firme,a ako vi imate inseide informacije podijelite ih sa nama.Ne bi li mogli
postaviti pitanje:Da li su predhodni,bolji izvještaji falsifikati i to radi toga da bi se prevarili mali
ulagači?Ovaj komentar se ne odnosi na Tisak jer u vrijeme dobrih izvješća Agrokor
još nije bio većinski vlasnik.

Ali na katastrofalan izvještaj Tiska u svakom slućaju.A vi čvrste ručice čuvajte svoje blago.
Nemam ništa protiv Tode i todeksa,nego samo protiv drukera bez matematičke podloge.


Nitko ne spominje najeftiniju izradu fotografija , a turisti dolaze.

HA,ha,ha daj molim te ,pa zar misliš da ce na tome uzet neku lovu ?
nešto sitno oce,da imaju za burek i jogurt.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Sve je to manje važno, Tisak je razdoblje kriza ostavio iza sebe, osigurao si je kvalitetnu i čvrstu vlasničku strukturu (vidi top10), uskoro će završiti velike investicije na prodajnim mjestima kao i redefiniranje (povećanje) marži i onda kreće ubiranje profita s tisuća prodajnih mjesta po cijeloj HR.
Tko želi sigurnu luku u ovim vremenima, TISK je upravo to. Sva sljedeća izvješća bit će sve bolja i bolja, a tko nema strpljenja ili mu se ova dionica ne sviđa, neka slobodno odšeta u neku drugu i prestane nas tlačiti kako TISK ne valja. Hvala.

Još da komentiram ovo za delboya i inveretera- ja sam to shvatio na način da je inverter kopirao dio delboyevog teksta kao znak da se slaže s njime ali to je sve i tako nebitno. Tema je Tisak a ne delboy.

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

Kako netko hoce izac pod svaku cijenu (lik sa 100 kom na prodaji, i jos tko zna koliko na okidacu…). A umjetno stavlja na kupnju po cca 790 do 800 – 1 kom, kao kakti da kupnja bude visoko… a ispod toga jazovka…, kad bi neko poklopil po kupnji s malo vise komada u ovim nelikvidnim vremenima, evo cijene na 750 i manje…

E, moja poruka tom liku: Cekam te ptico… izgubit ces zivce, jer neka (za koju ti mislis) dobra prilika prolazi… a ja te cekam na 750… ove spikice s 1 kom na kupnji ti nece proc, a vjeruj mi – hanfa se bavi i takvim sitnim makinacijama(nece ti nis moc, al bu bilo malo gubljenja zivaca kad dodje plava obavijest od postara u sanducic…vjeruj mi, govorim iz osobnog iskustva…). Nema izlaza s vecom kolicinom u nelikvidna vremena a da se ne rusi cijena… (i obrnuto naravno), ali lose izvjesce i tak… vidimo se na 750… cheers…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Spominje se loše izvješće. Imajte na umu da treba opskrbiti 1200 prodajnih mjesta računalima i nekom dialup vezom (vjerujem da to košta barem nekih 20mil kuna), da otvaranje novog dućana tipa Tisak-media košta po mojoj procjeni cca 0,5-1mil kuna, a kioska oko 250000kn, pa to pomnožite s planom od 200 novih prodajnih mjesta. I meni se čini da je vrlo dobra vijest da Tisak uz ove investicije i dalje ostvaruje dobit.

Do kraja godine će prihod sigurno značajno narasti:
– dizanje cijena (cijena novina je porasla 17%) će podići prihod za sličan postotak
– cca 15% novih prodajnih mjesta
– informatizacija prodajnih mjesta će utjecati smanjenje crnog prometa (recimo 5%)
– dozvola rada nedjeljom (recimo 3%)

Kad se sve to pomnoži, vjerujem da možemo računati na 40-50% veći prihod za 4Q 2008/4Q 2007. Kumulativno će porast biti nešto manji, no vjerujem da možemo računati na preko 20%.

Što se operativne dobiti tiče, tu vjerujem da isto tako predstoji značajan rast:

– cca 20% veća cijena distribucije za tisak zahvaljujući povećanju cijene prema izdavačima, kao i porastu nazivne cijene proizvoda (koji ipak čini većinu prometa)
– cca 40-50% veća dobit na konto većih prihoda
– cca 10% uštede na zajedničkoj distribuciji preko Velproa (ovo je upitna stavka)
– cca 5% bolje nabavne cijene ostalih proizvoda (zahvaljujući utjecaju Konzuma/Agrokora)

Kad se sve ovo pomnoži, možemo očekivati udvostručenje operativne dobiti do kraja godine. Stoga mislim da nema zime za dioničare tiska.

Tisak najavljuje uhićenje Ratka Mladića

Kako bi se ova vijest mogla odraziti na cijenu dionice?

Vaš link

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Dobar dan! G. Ententitnis pratim Vaše pisanja od kada postojite. Vi imate svoju misiju,ali bih volio kada biste ponekad dali neku svoju ozbiljnu analizu o segmentima tržišta kapitala,tj. što mislite kako će se stvari razvijati. Na Vaš gornji post sam se dobro nasmijao jer imate smisla za humor!


Dobar dan! G. Ententitnis pratim Vaše pisanja od kada postojite. Vi imate svoju misiju,ali bih volio kada biste ponekad dali neku svoju ozbiljnu analizu o segmentima tržišta kapitala,tj. što mislite kako će se stvari razvijati. Na Vaš gornji post sam se dobro nasmijao jer imate smisla za humor!

Drago mi je kolega vidjeti nekog poput vas sa smislom za humor,
jer nas je sve manje na ovom forumu, što dokazuje i činjenica da sam odmah dobio jedinicu za svoj post.
Što se tiče ozbiljnog pisanja, šta da vam kažem nego da svaki put kad ja ili bilo tko drugi, odluči napisati ozbiljnu analizu,to prođe potpuno nezamijećeno.
Jednostavno je većina na ovom forumu nezainteresirana za takav način komunikacije iz razloga što u njoj ne mogu ravnopravno sudjelovati.
I šta im onda preostaje nego djeliti jedinice i vrijeđati tuđe mišljenje

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Dobar dan! U BiH,konkrentno u Sanskom Mostu se otvaraju mjesta Tiska.Lijepo,lijepo!


Kako netko hoce izac pod svaku cijenu (lik sa 100 kom na prodaji, i jos tko zna koliko na okidacu…). A umjetno stavlja na kupnju po cca 790 do 800 – 1 kom, kao kakti da kupnja bude visoko… a ispod toga jazovka…, kad bi neko poklopil po kupnji s malo vise komada u ovim nelikvidnim vremenima, evo cijene na 750 i manje…

E, moja poruka tom liku: Cekam te ptico… izgubit ces zivce, jer neka (za koju ti mislis) dobra prilika prolazi… a ja te cekam na 750… ove spikice s 1 kom na kupnji ti nece proc, a vjeruj mi – hanfa se bavi i takvim sitnim makinacijama(nece ti nis moc, al bu bilo malo gubljenja zivaca kad dodje plava obavijest od postara u sanducic…vjeruj mi, govorim iz osobnog iskustva…). Nema izlaza s vecom kolicinom u nelikvidna vremena a da se ne rusi cijena… (i obrnuto naravno), ali lose izvjesce i tak… vidimo se na 750… cheers…

A Bože… kakav post… netko hoće izaći sa 100kom? Koliko je to, 80000kn? Pa ako taj netko s tih mizernih 80000 kn može uništiti Tisak, kako se to može iščitati iz tvog posta, onda zašto uopće ulažemo na burzi…Pa što da postavi nalog na prodaju od milju kuna kao na nekim drugim dionicama, što bi onda bilo? Propast kozmosa?!

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



Kako netko hoce izac pod svaku cijenu (lik sa 100 kom na prodaji, i jos tko zna koliko na okidacu…). A umjetno stavlja na kupnju po cca 790 do 800 – 1 kom, kao kakti da kupnja bude visoko… a ispod toga jazovka…, kad bi neko poklopil po kupnji s malo vise komada u ovim nelikvidnim vremenima, evo cijene na 750 i manje…

E, moja poruka tom liku: Cekam te ptico… izgubit ces zivce, jer neka (za koju ti mislis) dobra prilika prolazi… a ja te cekam na 750… ove spikice s 1 kom na kupnji ti nece proc, a vjeruj mi – hanfa se bavi i takvim sitnim makinacijama(nece ti nis moc, al bu bilo malo gubljenja zivaca kad dodje plava obavijest od postara u sanducic…vjeruj mi, govorim iz osobnog iskustva…). Nema izlaza s vecom kolicinom u nelikvidna vremena a da se ne rusi cijena… (i obrnuto naravno), ali lose izvjesce i tak… vidimo se na 750… cheers…

A Bože… kakav post… netko hoće izaći sa 100kom? Koliko je to, 80000kn? Pa ako taj netko s tih mizernih 80000 kn može uništiti Tisak, kako se to može iščitati iz tvog posta, onda zašto uopće ulažemo na burzi…Pa što da postavi nalog na prodaju od milju kuna kao na nekim drugim dionicama, što bi onda bilo? Propast kozmosa?!
[/quote]

Gledajte postovani kolega, iz mojeg posta se uopce ne da iscitati da ce netko unistiti tisak. Iz moga posta ce iskusniji iscitati (ako bas sve moram napisati…) da ja zapravo zelim kupiti tisk (naravno sto jeftinije…). A zar stvarno mislite da hocu kupiti nesto za sto ne vjerujem da ce rasti i da cu tu zaraditi???

Ono sto se zapravo da sazeti u jednoj recenici:

"Nema izlaza s vecom kolicinom u nelikvidna vremena a da se ne rusi cijena… (i obrnuto naravno), ali lose izvjesce i tak… vidimo se na 750… cheers."

je ziva istina, ono sto je za dionice ovog tipa prokletstvo, nekad je i blagoslov (kod naglog rasta). Dakle netk, kako vi kazete s mizernih 80 000 kuna i te kako moze srusiti cijenu i to U OVA VREMENA, U OVOM TRENUTKU KAD JE RELATIVNO NELIKVIDAN, moze drasticno srusiti cijenu kada bi poklopio sa 100 kom kupnju. Naime , sve je relativno… Bit ce dana na tisku ( vec ga par godina pratim) kada ce tih 100 kom biti mizerni(kada budu milijunski prometi…) ali prosli tjedan to je bila moguce vrlo zastrasujuca kolicina po kretanje cijene dionice. Ako ste pratili pojavio se i obrambeni nalog sa 100 kom, koji je nestao kada se naslagala određena kolicina na kupnji…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

New Report

Close