TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ljudi moji,kriza je definitivna,vise nista nepokrece burzu,nit dobra nit losa vijest..
Tisak nam je otisao u bananu,sta mu se dogodilo to necemo znati,ja osobno ga nisam ocekivao ispod 900kn al eto i ispod 800 je..
likvidnost je mala,sta se ceka da se pokrene prema naboljem nemam blage veze nit sam pametan po tom pitanju.. mislim da cu iduci tjedan malo dokupiti ako bude tko htio prodati.. makar mislim da svako pametan neprodaje… i tako i treba ostati do kraja godine kad se nevrati na 1000 minimalno.. hm.. jedno su zelje drugo realnost,ja se nadam da ce mi se zelje obistiniti..

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/ponude-za-duvankomerc-do-15.-septembra,21593.html

Show me the Money!

Da li je ovo uzrok ili posljedica.? [smiley]

Od sutra dnevne novine 7 kuna

Business.hr
31.07.2008 12:30
Gotovo sve dnevne novine od sutra će koštati sedam kuna, saznaje Sisak.info. Od 1. kolovoza građani će za Jutarnji i Večernji list, Slobodnu Dalmaciju i Sportske novosti davati kunu više.
Bez obzira na predizborno smanjenje PDV-a za novine sa 22 posto na 10 posto, novine će od petka poskupjeti, a informaciju je Sisak.info dobio od trgovačkih centara.
Prema njihovim riječima, Distripress ih je obavijestio promjeni u cijeni dnevnih novina.

Show me the Money!

iz kolumne I.Z. ČIČKA
NEDJELJA
Tisak

Nakon objavljivanju kratke crtice o tome da na kiosku Tiska u Selcima na Braču izdaju račune otisnute na računalu, otkrio sam da se iza tog vrška krije prava opasna santa leda. Poduzeće Tisak uvelo je plaćanje i potvrde s računima na samo 40 % od nekoliko stotina kioska koliko ih ima diljem Hrvatske. Reakcija je bila hitra i neočekivana. Šezdesetak prodavača odmah je dalo otkaz.

Tisak muku muči kako da nađe zamjenu za njih jer nitko ne želi raditi za nekoliko tisuća kuna. Prije toga su očito imali više. I to crnim kanalima. Javna je tajna da su se na kioscima nalazile novine koje su ilegalnim putem, krađom, dolazile iz tiskara. Jednako je bilo i s cigaretama i ostalim potrepštinama. Coca-Colu ste mogli kupiti u pola cijene u Getrou ili u nekom drugom trgovačkom centru, a potom je prodavati po dvostrukoj cijeni. Kako bi spriječili krađu, u Tisku su nabavili specijalni stroj za brojenje remitende (neprodanih novina koje se vraćaju) kojim je gotovo do savršenstva moguće prebrojiti primjerke koji su vraćeni i nema više muljanja. Od toga ima korist država jer se time evidentira PDV. Imaju vlasnici jer se povećava kontrolirani promet i prihod. Nemaju jedino dugoprstići jer im uvođenje modernog načina prodaje ne odgovara. No to je najbolji način za iskorjenjivanje kapilarne korupcije u Hrvatskoj.

http://www.jutarnji.hr/komentari/kolumne/clanak/art-2008,7,26,,127874.jl

Dobar članak, jedino se ne slažem da neće naći prodavače koje žele raditi za nekoliko tisuća kuna u dobrostojećoj firmi i sigurnom mirovinom.

A ovi koji daju sami otkaze, to je u interesu Tiska. Na trebaš im dati otpremninu, ne trebaš im dati otkaz. Manje sporova itd…

Zna li netko kakvo je polugodišnje izvješće o poslovanju Tiska

Jurexx 100-ka od mene. [thumbsup] [thumbsup]

Show me the Money!

Str 227 teletext:

Dnevne novine od sutra poskupljuju za 1 kunu…
"…Zbog povečanja cijene distribucije i rasta svih ostalih troškova prinuđeni smo ……"

Ćini se da im prosvjed i ideja o prekidu suradnje s Tiskom, uslijed podizanja cijene distribucije, nisu
baš urodili plodom. [cool]

Željno očekujem FI 3Q. [smiley]

Show me the Money!


Zna li netko kakvo je polugodišnje izvješće o poslovanju Tiska

Loše.
FI na ZSE

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Zna li netko kakvo je polugodišnje izvješće o poslovanju Tiska

Loše.
FI na ZSE

[/quote]

ja bih prije rekao katastrofalno

Good artists copy. Great artists steal.

Pa nije bas tako lose… dobit prosle godine je ostvarena na racun izvanrednih prihoda… biljezi se povecanje prodaje u odnosu na proslu godinu odnosno smanjenje dugoročnih i kratkoročnih obveza…

New Report

Close