TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jeste li primijetili da na kioscima tiska već neko vrijeme prodaju Ledo sladolede i proizvode od Jamnice? Dobar primjer "sinergije" u praksi:)

Jedno dulje od godine dana [lol] [lol] [lol]

Tisak uzima danak od LEDA i jamn [proud]

Ali to opet neće spriječiti da se cijena spusti na 750 kuna, a vi znate moje mišljenje o tisku, tako da me nemojte opet napadati…(jer su napadi bez razloga, jer nikada nisam rekao da je ovo šrot od firme, samo sam rekao da će cijena roknuti šta i je)…

pozz

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Početna

Izdavači Tisku dali rok od 3 mjeseca

Ovo bi fakat bio presedan, da se ne raspadne "koalicija" sastavljena od ljutih konkurenata u 90 dana… siguran sam da, bez obzira na članak, Kocijanovi ljudi ( dok on partija u Novalji ovaj vikend ) već idu u pregovore pojedinačno, potiho, i lome "koaliciju izdavača". Nema šanse da EPH ne popusti ako mu se obeća da će se njemu dati prednost pred Stiriom i obratno. Velikima paše da nestanu i mali izdavači koji im samo "remete san" sa nekim svojim povremenim "uletima" i ponekom tisućom prodanih tjednika, mjesečnika itd. Pa kad ne bi bilo nekoliko manjih auto magazina, veliki auto klub bio bi još veći…itd… Osim toga, ne zaboravite da izdavači prodaju dosta tiska i u Konzumu 🙂 i da je još nedavno bilo aktualno partnerstvo EPH-Agrokor na K_mobile mreži ( nikad nije službeno otkazana, iako je na ledu ).

Predviđam da će rezultat biti da Agrokor ( tisak ) malo popusti a izdavači pristanu na dobar dio novih uvjeta. Objavi se da su postigli cilj i spriječili "velikog brata" u kontroli tržišta, nitko se ne mora posipati pepelom a u stvari pristanu na prvi korak…dalji koraci idu sami po sebi… ne zaboravite da se najmanje jednom godišnje pregovara o uvjetima za slsijedeću. U Konzumu, kao i ostalim retailerima kreće se od maksimalističkih zahtjeva, uz stalnu prijetnju – idete van iz našeg asortimana. Velike se ucjenjuje na način – ostaviti ćemo Jutarnji i Gloriu sa punom podrškom, podržimo vam i Auto Klub, playboy i OK, a ostalo ćemo imati po komad-dva, držati ispod police i tko pita-dobije, tko ne pita…..

Velikim izdavačima je cilj distribuirati široki portfelj, a Tisak može i bez Moje Tajne, Astro Magazina, Arene ( ako je još živa ) i ostalog niskotiražnog smeća…

Veliki znaju čemu služi pojas 🙂

hvala Bogu da je postojao jedan luđak imenim h. Huse

Meni se cini da ste svi ovde zajedno sa todom prevelika elita da bi moja malenkost bila doostojna ni travu vam odrzavati i zato jedna velika pusa za pozdrav

Eto jedan dobar i brzi način određivanja vrijednosti Tiska.

Rusi Lentu prodaju za 2,2b u koju je uračunat dug od 500m dolara. Što odgovara, približno, (radije sam otprilike u pravu nego potpuno u krivu) godišnjem prihodu Lente u 2007, koji iznosi 1,6b.

Znači po analogiji, kako je i Tisak segment maloprodaje- možemo to usporediti kod vrednovanja. Vrijednost Tiska je otprilike njegov iznos godišnjeg prihoda minus dug. Evo ostalo izračunajte sami 🙂

Uskoro ćemo moći kupiti i GRINCAJG! [thumbsup]

Vijest Picmana je stara već par dana.
….da li je to pozitivna ili negativna vijest i da li je management ovog bonbona baš tako nesposoban …
svako neka procjeni za sebe. [cool]

Show me the Money!

Svima koji su mi podjelili kečeve predlažem da nakon ocjenjivanja ulože još malo energije i:
a) dodatni int. napor i iznesu ovdje argumentirani komentar ili samo mišljenje, zašto se ne slažu, ili
b) da izračunaju to što sam predložio te dopune tako forum, i ja ću se nakon toga potruditi nadovezati se na takav izračun te ćemo:
b1) ovdje ljepše komunicirati,
b2) možda uspjeti nešto i naučiti i na tome čak i nešto zaraditi investirajući.
[smiley]

Dobra večer! Investitori , što očekujete od ove dionice idući tjedan i do kraja godine? Što mislite da će se zbivati?


Dobra večer! Investitori , što očekujete od ove dionice idući tjedan i do kraja godine? Što mislite da će se zbivati?
tisak sporo reagira na ove turbolencije na trzistu,tako da ne treba bit prebrz na okidacu…pratit ce trend ali opet kazem usporeno…dok se na poveca promet bit ce tu di je.

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Dobra večer! Investitori , što očekujete od ove dionice idući tjedan i do kraja godine? Što mislite da će se zbivati?

Kratkoročno mislim da još prodaje skrb. Splitske banke koji je izišao iz top 10 prije 15-ak dana sa 1800 kom. Mislim da im je još ostalo oko 1/3 tog broja. Tako da s obzirom na malu likvidnost neće biti nekog rasta barem dok oni ne iziđu skroz….


Dobra večer! Investitori , što očekujete od ove dionice idući tjedan i do kraja godine? Što mislite da će se zbivati?

Dobro jutro. Horizont ti je turbo prekratak. Al ajde.. Ono što ja očekujem do kraja godine je polagano ali sigurno stezanje obruča, odnosno prodaja vrludavih muha u čvrste ruke. FF je cca 120 milijuna, dobar dio je već prodan/kupljen. Vidiš da na ovim razinama prometa gotovo da i nema. Mislim da skrbnički Splitske ima za otresti još neke količine, a uz njih kapnu i poneki drhtavi, i zato je kupnja oprezna i ne plaća previše (što je pametno-bravo kupnja).
Ne vjerujem u neke velike skokove cijena do kraja godine. Očekujem doduše blitz povratak na cca 1000 kn gdje će se nastaviti akumulacija (iako eventualni ulazak samo jednog većeg ulagača može dosta dići cijenu) , a onda ovisno o rezultatima poslovanja i news flow će nam biti određivan smjer. Osobno ne očekujem spektakl na stavci neto dobiti ove godine zbog očekivano većih rashoda, ali to me niti ne zanima u ovoj fazi. Prihodovna strana bi trebala rasti po stopi većoj nego do sad i to je indikator onima koji gledaju dva koraka unaprijed.

Ovo je moje razmišljanje. Tisak sam kupio na rok od minimalno 3 godine..

P.S upozorio bih (dobronamjerno) ulagače kojima je jedan od bitnijih parametara vrednovanja p/BV da bi ovdje lako mogli upasti u zamku i da dobro razmisle s čim je ovo komparabilno.

sportski pozdrav!

I'LL BE BACK

New Report

Close