TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To se rješava tako da se VELIKIM slovima kupcima napiše: "Ukoliko niste dobili račun – ne morate platiti!", i kupci bi trebali to pokušati iskoristiti, naravno da će sve ostati na pokušaju i nadi da se može proći gratis nekim slučajem, a rezultat će biti: da svatko čeka račun, ili u najgorem slučaju pobjegne prije nego ga dobije a nespretni prodavač će morati sam nadoknaditi manjak u kasi.



nisam dugo pisao i gledao, ali upoznat s projektima i planovima ovo je cash generator dionica.
kad se informatizacija cijelog Tiska dovrši prvo izvješće šokirat će sve! Tek tu će biti vidljivo koliko je curilo novca u cijelom lancu.
ono što je isto tako bitno, kioske treba početi promatrati i sa aspekta mikro trgovina – što je posebno bitno s obzirom na zakon o radu trgovina koji se sprema.

inače danas i dokupio na 800

Informatizacija će donesti svoje, ali Kocijan nije prezadovoljan trenutnim rezultatima informatizacije. Na ovim lokacijama koje su informatizirane, a išlo se uglavnom na one lokacije koje su jače po prometu, nije tako velika razlika kako je očekivao. No i par postotaka povećanja je velika stvar. Po meni, veći postotci će se otkriti kod lokacija s manjim prometom, jer nije se moglo krasti po nekoliko tiuća dnevno – to bi se već primjetilo.
Trenutno su u Tisku prilično nezadovoljni nabavom od strane Velpro-a. Velpro im se nameće kao partner prvog izbora, a kako se radi o velikim i tromim sustavima, suradnja ide prilično traljavo.
No, kad se sve posloži s obje strane + informatizacija + Tisak Media + bitno povećani uvjeti kod dobavljača, mogli bi ove godine opet iznenaditi s dobiti. King Ict i ostali troškovi informatizacije nisu zanemarivi, iako su u Tisku ( pritiskom preko Agrokora ) postigli prilično dobre cijene SW i HW i smanjili troškove povezivanja.

[/quote]

Ne da nije Kocijan zadovoljan s trenutnim stanjem informatizacije nego ni oni u agrokoru.
načuo sam da su trebali završiti s postavljanjem blagajni do 7/2008 a tek su na 40-55% postavljenih. A da ne govorimo da obalu sada neće ni dirati zbog sezone, barem se nadam …
no izdvoji bih sigurno fiksne naknade koji će podebljati prihodovnu stranu rdg-a [proud]

ali ako malo bolje razmotrimo, on što je bitno je da Tisak postaje jedan moderan brend, već ste navodili da se obnovio vozni park, novi kiosci koji dolaze su jednostavno prekrasni, nova prodajna mjesta također primjetitie kako se pažljivo slažu. Doveli su vrlo važan know-how iz Konzuma na području category managementa.. Dakle, Tisak postaje jedan moderan nacionalni brend, u nekoliko formata mikro-kiosci (tram stanice), "standard" kiosci i bookstorovi. Jednostavna praksa Konzuma 3-4 različita formata za različite navike kupovanja.

sve u svemu kompanija odgovara mojem invest. ukusu sve gore navedeno pored fundamenata. Jedino mi je žao kad sam radio prve analize na tisku dok je bila na 400 kn što nisam ulazio. No, stojim i dalje iza mojeg navoda da je ovo "cash generator dionica" i dalje mislim podebljavati tu poziciju u portfelju.

Ovaj nalgo na bidu od 223 komada i nalozi na asku od 123 i 124 komada rade zajedno.


Zašto svi misle da se da riješiti pitanje krađe sa informatizacijom??? pa decki prodaju robu koja nije ni usla u sustav …. kad ne dobiješ racun, a nisi kao kupac ni navikao ga dobiti na kiosku …onda pa pa Kocijan i IT

Prvi korak je informatizacija, moraš znati što imaš, gdje stoji, koliko vrijedi itd…Do sad nisu ni to znali. Drugi efekt je to što znaju prodavači da ih netko prati i gleda. Psihologija je bitna stvar. Treće je da se može lako raditi inventura – dođe kontrola, izvuče stanje coca cole od 0,5 litara ili kave 100gr i ako ima viška ili fali…. Bez kompjutera nemaš pojma koliko čega imaš i može se ubacivati robe koliko hoćeš ( ako hoćeš i ako si spretan u tome ). A samoizdavajne računa i navika kupca da ga uzme i prodavača da ga pruži … to će doći kroz vrijeme.
O prednostima upravljanja zalihama, da ne govorim….Kasnije će se dobavljačima naplaćivati izvješća o prodaji po pojedinim kioscima, po pojedininm artiklima, pa komparacije unutar grupe itd… sve to je već razvijeno, samo treba preslikati…



Zašto svi misle da se da riješiti pitanje krađe sa informatizacijom??? pa decki prodaju robu koja nije ni usla u sustav …. kad ne dobiješ racun, a nisi kao kupac ni navikao ga dobiti na kiosku …onda pa pa Kocijan i IT

Prvi korak je informatizacija, moraš znati što imaš, gdje stoji, koliko vrijedi itd…Do sad nisu ni to znali. Drugi efekt je to što znaju prodavači da ih netko prati i gleda. Psihologija je bitna stvar. Treće je da se može lako raditi inventura – dođe kontrola, izvuče stanje coca cole od 0,5 litara ili kave 100gr i ako ima viška ili fali…. Bez kompjutera nemaš pojma koliko čega imaš i može se ubacivati robe koliko hoćeš ( ako hoćeš i ako si spretan u tome ). A samoizdavajne računa i navika kupca da ga uzme i prodavača da ga pruži … to će doći kroz vrijeme.
O prednostima upravljanja zalihama, da ne govorim….Kasnije će se dobavljačima naplaćivati izvješća o prodaji po pojedinim kioscima, po pojedininm artiklima, pa komparacije unutar grupe itd… sve to je već razvijeno, samo treba preslikati…
[/quote]

ma sve to stoji sto kazes, ali treba ponekad malo isprovocirati pricu da ljudi shvate zbog cega je nesto vazno za jednu tvrtku ili nije …. i svida mi se komentar od Principea vrlo je dobro nagovjestio put razvoja

inace off the record nije li lik iz TDR-a kad je bio u Tisku vec sredio pitanje IT-a? nekako mi je ostalo u memoriji da se time hvastao 😉

Ideje naše benzin Vaš!

IT nije "sređen" ali je projekt u toku, kako su već kolege u prethodnim postovima pisali. King ICT im radi informatizaciju, stvar ide malo sporije nego što je bilo predviđeno, ali ne toliko da bi se reklo da nije uspješno.

Bio u Tisku prije godinu i pol!!!
Sada precjenjen.
Uči ću kada Toda počme prodavati grincajge uz novine!!!!!!! [bye]

Prije godinu i pol prodao si Tisak? Pa stvarno si napravio potez godine (Tisak je početkom 2007. bio na 400 kn).
Meni je sasvim dovoljno vidjeti ekipu u TOP 10, vidjeti da je TISK praktički monopolist u ovome što radi, vidjeti da rade gotovo 365 dana godini, da imaju nevjerojatan obrtaj keša svaki dan, da se informatiziraju, da im prihodi rastu itd. i to su razlozi zašto meni Tisak nije precijenjen i zašto ga sad kupujem. Bilo mi bi doista drago kolega "tip top" da pojasnite po čemu je Tisak precijenjen, odnosno po čemu je budućnost Tiska loša? Hvala.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


inace off the record nije li lik iz TDR-a kad je bio u Tisku vec sredio pitanje IT-a? nekako mi je ostalo u memoriji da se time hvastao 😉

on je izrazito dobar menadžer i još inžinjerskog školovanja, tako da je on prepoznao važnost IT organizacije kao vitalnog djela u cijelokupnom procesu. Za njegovo vrijeme su se pokrenuli nekoliko projekata npr. help desk za sve trgovce, document management system, datawarehouse, reporting&analytics, i došli su do funk. specifikacije za implemetnaciju SAP for Retail ali nije to daleko doguralo.

Uglavnom vrlo dobar menadžer, otišo je u TDR i za sobom povukao uži krug ljudi a između ostalog je to i bivšu direkt. IT-a u Tisku pa vam sve govori o važnosti svega. Naravno, ta ekipa se sada bavi najviše iNovinama…

na ovim razinama ne može se govoriti o precijenjenosti tiska. razmišljam o ulazu, ali mi se ovaj današnji rast čini nešto kao labuđi pjev. strane burze još čekaju na oporavak, a kod nas neke dionice lete previsoko.

Tisak s današnjim rastom od +2,15% sigurno nije odletio "previsoko", ali dok ti razmišljaš kupiti ili ne mogao bi netko počistiti TISK sve do 900 kn kao što dogodilo već par puta.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

da je netko htio počistiti već bi počistio. prodaja je još uvijek jača, a ovaj uzlet na krilima ine bi mogao biti i pad. slijedi nam i ljetni odmor, pa nisam baš siguran da će toliko otići gore. situacija je daleko od stabilne, posebno kad se uzme u obzir i svijet.

New Report

Close