TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nisam time mislio da će ikad na 700 kn, ja mislim da je pri dnu, samo sam htio napravit ovaj račun.
Da nisam cash potrosio na druge stvari, vjerojatno bi kupio TISK po 900 kn.



Baš se pitam tko će ti prodati ispod 900…

Možda netko ko je kupovao po 400… Ili 600…
[/quote]

Ne prolazi..

FF bez Agrokora,Adrisa, HFP, Ilirike,Nave i Filipovića koji ne trguju je 134.257 dionica ili 5,6% ukupno izdanih. Od 19.11.2007 do danas protrgovano je sa 209.908 dionica uz prosječnu cijenu od 1.231 kn. Od tih 209.908 njih 90.000 je od Pošte kao jednostruka promjena vlasništva, po cijeni većoj od 1.200 kn, a to je pak 60% od ovih 6% FF-a. Ja ne vjerujem da je samo pošta prodavala u vrijeme njenog iskrcaja, bilo je naravno i trejdanja,ali mi logika nalaže da je puno preko 100.000 dionica bio ulaz po prosjeku puno većem nego je cijena danas.

Ne možeš me uplašiti sa onima koji su kupovali po 400 kn jer je to kokavelj od količina, kao i ovaj sitniš što se zadnjih dana prodaje ispod 1000 kn.

Da se razumijemo.. ovo je jedna blesava analiza koja na Wall streetu nema ama baš nikakvog smisla, ali na ovoj prčiji od ZSE i te kako drži vodu, osim ako ekipa nema problema s bacanjem novaca. A možda takvih ima više nego što mislim… bumo vidli…

I'LL BE BACK

momci, nema potrebe da nasjedate na provokacije i da uvjeravate provokatore da tisak vrijedi. p/e mu je ispod 15, dobit uvijek solidna, članovi uprave kupovali su ga na razinama između 1200 i 1600 kuna, a ispod 1000 kuna neće nitko moći ostvariti značajne promete. kad tisak ne bi vrijedio, ne bi ovi provokatori ovamo dolazili pisati iz svojih altruističkih stavova. oni tu pišu i nama jadnicima pomažu da mi postanemo svjesni da je ovo loša dionica….moš mislit…prijatelj mi radi u upravi i kaže: dont worry, be happy….treba malo pričekati. nema brze velike love. to ne postoji. za 5 godina ćete vidjeti što je snaga tiska…do tad, ignorirajmo ove provokatore koji kupuju ovih dana po niskim cijenama jer grebemo po dnu…

...povijest se ponavlja...


2) Društvo za upravljanje može ulagati imovinu fonda u dionice koje u slobodnoj
prodaji imaju manje od 20% izdanja ako je tržišna kapitalizacija dionica u slobodnoj
prodaji veća od 100 milijuna kuna.

Otkuda ovo? Da se ne radi možda o mirovinskim fondovima? Pa na našem tržištu imaš dionica čija je ukupna tržišna kapitalizacija manja od 100M kn, a fondovi svejedno uredno kupuju te dionice.


… p/e mu je ispod 15, dobit uvijek solidna. …

Dobit iz poslovanja prošle godine je bila oko 70M kn. 100M kn je prihodovano kroz izvanredne prihode. Tih prihoda ove godine više nema i neće ih biti. Prema tome realan P/E je cca 30. Dodajmo još da je P/BV oko 7.

Pa sad …ako nitko neće ADRS koji je pokupovao sve što se moglo u Istri i južnije i ima PE 10, i ako nitko neće HT sa PE 10, i ako nitko neće INU koja je u 1Q ostvarili dobit 700M i ostvaruje extra profite na cijeni zaliha .. zbog čega bi onda netko htio TISK po ovim fundamentima.

Čuj, to što pišeš su gluposti. kako to misliš "nitko neće ADRS, HT, INU"? jesi ti kad čuo za listu top 10 iz SDA? E pa tamo ti piše da se mirovinci u top 10 intenzivno krcaju nekim dionicama u zadnje vrijeme, a gle čuda, to su upravo : ADRS, HT, INA!
Za TISK ne brini, prejaka je ekipa ušla unutra i od Tiska je već sada napravila pravu keš mašinu koja se širi i radi sve bolje i bolje. Ovo sitno što prolazi ispod 1000 kn neće još dugo i odlična je prilika nama malima da si dokupimo u portfelje. I ti to znaš jer i sam želiš kupiti TISK (vjerojatno već imaš naloge otvorene za sutra), zato razumijem tvoje pisanje protiv ove dionice, no ipak malo više korektnosti ne bi ti škodilo.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Zanimljive li prepirke…
Reći ću samo par riječi, da tisak vrijedi, vrijedi, a da će pasti u nadolazećem vremenu, past će. Nema mu spasa jer sve može samo dolje u narednih par mjeseci, a da će ga netko branit to je smješno. Institucionalnih investitora, barem ne nekih ozbiljnijih nema u strukturi vlasništva tako da sad kad krene prema dolje i poćne drugi ili koji je već po redu val prodaje past će on podosta i to vjerojatno na relativno malim prometima. Toliko od mene. Laku noć

PRAVILNIK
O DOZVOLJENIM ULAGANJIMA I OGRANIČENJIMA ULAGANJA
OTVORENIH INVESTICIJSKIH FONDOVA S JAVNOM PONUDOM

Članak 6.
1) Slobodne dionice u prodaji (eng. free float) su sve one dionice koje se nalaze u
slobodnoj prodaji na urenenom javnom tržištu i dostupne su svim sudionicima na tržištu
kapitala koji su spremni, po tržišnoj vrijednosti na odreneni datum, postati imatelji
odrenene dionice.
2) Društvo za upravljanje može ulagati imovinu fonda u dionice koje u slobodnoj
prodaji imaju manje od 20% izdanja ako je tržišna kapitalizacija dionica u slobodnoj
prodaji veća od 100 milijuna kuna.
3) Za sve slučajeve kad dionice stečene ulaganjem imovine fonda ne ispunjavaju
kriterij iz stavka 2. ovoga članka, društvo za upravljanje dužno je bez odgananja o tome
obavijestiti Hrvatsku agenciju za nadzor financijskih usluga (dalje: Agencija) i uskladiti
ulaganja u primjerenom roku.

Definicija free floata je naravno prestrašna, koji moron je to pisao.

gismund,
stvarno mislite da Tisak vrijedi samo zbog Todorića i tzv. novih menađera?
npr. tzv. stara ekipa osigurala je kad god vidite novi Kaufland, da u njemu možete kupiti Tiskovu robu. Outlet centar, što mislite tko ima osiguran lokal?
Pozdrav

Kupnja skoro potpuno nestala, ali me cudi da je nema niti na ovim cijenama. Malo cu i ja pricekati sa rezanjem. [sad]

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!


Kupnja skoro potpuno nestala, ali me cudi da je nema niti na ovim cijenama. Malo cu i ja pricekati sa rezanjem. [sad]

Zašto vas čudi kolega?

Svi najavljuju da će se ovakvo stanje nastaviti.
Pa biti će tiskpuno niže.
Zašto ga kupiti za 900 ako ćemo moći za 821,00 recimo?
80 kn nije puno, ali ako se pogleda down trend onda je oke.
Pozz

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000


Definicija free floata je naravno prestrašna, koji moron je to pisao.

Prestrašna ili ne, pisao je moron ili genije, definicija je tu i s njom se mora živjeti. Dakako da ne mogu pohvatati konce Todorićevih interesa, ali pitam se ne bi li mu odgovaralo istisnuti sav ovaj sitniš od dioničara otkupom dionica po, na pr. trenutno velikodušnih 1100 kn, a onda iskoristiti promjene najavljene u sljedećoj godini i maknuti se sa burze.

New Report

Close