TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma tisk ima pespektivu jer je to tvornica casha, ali eto već je na 900 kn a svijet se i dalje crveni.

Koju perspektivu, i za čiju korist? Iz Todorića nećeš iscijediti dividendu, a cijena dionice već dugo pokazuje sklonost posrtanju.


Čini mi se treba da napravit kalkulaciju, mislim da cijena en smije ispod 850 ili tu negdje jer bi inaće fondovi morali van iz dionice , a to vjerojatno ne žele, ali kako nemam TISK, to napravite sami za domaću zadaću. Kako TISK ima mali FF nije ga problem braniti iznad te razine.

A ti Crni Ivo čekaj ga na 300 [lol]

Zašto ga danas nisu branili ako je FF jako mali? -6%
Na 850 kn je sa jednom minus blokadom, tako da je to jako blizu.

DA STE SLUŠALI BARONA, SAD BI BILI U PLUSU.....

Kad se gledaju ovi padovi u obzir je svakako potrebno uzeti i promete. Dakle, zadnji milijunski promet bio 05.05., a prije toga 29.04., kako sijedi:

5.5.2008 – prosječna cijena: 1.105,34 – promet: 1.018.016,82
29.4.2008 – prosječna cijena: 1.134,39 – promet: 1.476.980,93

Pa nek prodavatelji razmisle…

Zašto moraš zagledati naokolo ako svoj svjet nosiš u sebi?


Kad se gledaju ovi padovi u obzir je svakako potrebno uzeti i promete. Dakle, zadnji milijunski promet bio 05.05., a prije toga 29.04., kako sijedi:

5.5.2008 – prosječna cijena: 1.105,34 – promet: 1.018.016,82
29.4.2008 – prosječna cijena: 1.134,39 – promet: 1.476.980,93

Pa nek prodavatelji razmisle…

Pusti ti promete. Prospectus je kupovao LRH po 5000, a danas je prodaje po 3200. Da ne nabrajam dalje, ovo nije nikakvo mjerilo. Na burzi postoje i oni koji gube, a čak ih je i puno više od onih koji profitiraju.

TISK je odradio svoje. Sve špekulacije u vezi ove dionice su odavno odrađene. Snaći će ju sudbina ADPL i JDOS koje više nitko neće taman da im ih nudiš badava.

A vi sad možete birati, davati jedinice ili spašavati guzice. [smiley]

Vorda evo ti stotica. [thumbsup]

Vorda,
Slažem se da su su iz puno dionica fondovi izlazili s gubitcima, ali ovdje fondovi nemaju neke značajne pozicije, koje bi po mojoj procjeni bilo neophodno rezati.

Mislim da je pozicija Tiska vrlo stabilna i s velikim potencijalom (na što ne djeluju previše "vanjski rizici", kao kod nekih drugih dionica). Mislim da se tu ne treba čekati neka daleka budućnost, nego da je već sada ova tvrtka dosta dobro posložena, a o djelatnosti ne treba ni govoriti…

No, da neki fond i krene prodavati, nitko nema niti blizu 10% od onoga što je prodao HPB, naravno na puno višim razinama. Tih preko 100 mil. kuna je bilo "razgrabljeno". (ipak nije to netko "slučajno" kupovao…) Nadam se da će se i u budućnosti, bez problema, naći kupaca ukoliko se na prodaji pojave značajnije količine.

To je samo moje mišljenje… Naravno, ako misliš da će crobex ispod 3000 onda neće nitko ništa kupiti pa i da "nudiš badava".

Zašto moraš zagledati naokolo ako svoj svjet nosiš u sebi?



Kad se gledaju ovi padovi u obzir je svakako potrebno uzeti i promete. Dakle, zadnji milijunski promet bio 05.05., a prije toga 29.04., kako sijedi:

5.5.2008 – prosječna cijena: 1.105,34 – promet: 1.018.016,82
29.4.2008 – prosječna cijena: 1.134,39 – promet: 1.476.980,93

Pa nek prodavatelji razmisle…

Pusti ti promete. Prospectus je kupovao LRH po 5000, a danas je prodaje po 3200. Da ne nabrajam dalje, ovo nije nikakvo mjerilo. Na burzi postoje i oni koji gube, a čak ih je i puno više od onih koji profitiraju.

TISK je odradio svoje. Sve špekulacije u vezi ove dionice su odavno odrađene. Snaći će ju sudbina ADPL i JDOS koje više nitko neće taman da im ih nudiš badava.

A vi sad možete birati, davati jedinice ili spašavati guzice. [smiley]
[/quote]

Ne brini, bit će i za tebe. U smiješnim količinama doduše, ali dobit ćeš.

Kažem vam ja… ko mačci oko vruče kaše [lol]

I'LL BE BACK

E.. i ima još jedna lijepa stvar za sve u dionicama. Baš malo pratim pisanja zadnjih par dana…Na 3 nicka koja pišu, 2 drukaju na pad. Od 3 posta 2 su o smaku svijeta i "spašavanju guzica". Savjetodavci, hvala vam što se brinete za nas. Što bi mi bez vas[lol]

Šalu na stranu.. tolko je ekipe u cashu da je to naprosto milina. A svi jako dobro znamo da derivata i PUTova mane. Neznam kako drugima, ali meni samo ulijevate sigurnost i da vam kažem da se osjećam vrlo ugodno. Svako dobro. [kiss]

I'LL BE BACK



Ma tisk ima pespektivu jer je to tvornica casha, ali eto već je na 900 kn a svijet se i dalje crveni.

Koju perspektivu, i za čiju korist? Iz Todorića nećeš iscijediti dividendu, a cijena dionice već dugo pokazuje sklonost posrtanju.

[/quote]
Da potpuno se slažem s vama.S obzirom na ogromni p/B Tisak bi treba davati visoku dividendu.
Todorić i dividenda su obrnuto proporcionalni.Sve se ulaže u proširenje,ali ni velika
ekspanzija nije dobra.Treba znati stati na loptu.A tvornice novca ,kao što može biti Tisak će
financirati razvoj Todinog carstva,što ne mora biti dobro za dioničare Tiska.

Istina je da strah od gubitka vlada na zagrebačkoj burzi.Još se lijeće rane,a puno njih je i poginulo.



Čini mi se treba da napravit kalkulaciju, mislim da cijena en smije ispod 850 ili tu negdje jer bi inaće fondovi morali van iz dionice , a to vjerojatno ne žele

Gledam TOP TEN i vidima:
AGROKOR D.D. [Običan račun] 54,13%
ADRIS GRUPA D.D. [Običan račun] 25,86%
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 13,71%
Ovih BIG3 drže 93,7 Tiska, a među njima ne vidim fondove. Ostatak je sitniš od ukupno 1,43 % .

Kako TISK ima mali FF nije ga problem braniti iznad te razine.

Zašto (i čime) bi oni branili cijenu?
Inače, osim psiholoških, odnosno emotivnih, ne nalazim racionalnih razloga da je se naziva perspektivnom.

[/quote]

Nemam dionicu pa ne pratim, ali ima par fondova sa 5-6 tisuća komada, ne moraju branit ali ovo je lako za branit. Nisam točno izračunao koja je razina kad moraju van, reko sam cca 800-850.

Ti tamo origano ne laprdaj, kad padne ispod onda vrate gore, ne moraju "branit da ne padne"

Ja sam samo dao nešto za razmišljanje, nemam dionicu, tako da nemam razloga drukat. Ali TISK nikako neće završit kao JDOS, to su gluposti i glupe usporedbe.

2) Društvo za upravljanje može ulagati imovinu fonda u dionice koje u slobodnoj
prodaji imaju manje od 20% izdanja ako je tržišna kapitalizacija dionica u slobodnoj
prodaji veća od 100 milijuna kuna.

cca 150000 dionica u free floatu – ne smije biti ispod 100 milja kuna , dakle ne smiej ispod 700 kn, oprostite na krivoj brojci, ali kao što reko ja nemam dionicu, ipak sam napravio domaću zadaću umjesto vas.

New Report

Close