TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo:

“Ukupan promet u porastu od 9% u odnosu na prethodnu godinu, promet maloprodaje raste u odnosu na prethodnu godinu 15%, a promet veleprodaje raste 2%. Društvo je pokrenulo veliki investicijski ciklus modernizacije i informatizacije poslovnih procesa”

“Ukupni poslovni rashodi su za 12% veći u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje, a uslijed povećanja ukupnog prometa čime su povećani i ukupni troškovi nabavne vrijednosti roba. Ulaganjem u oglašavanje te pokrenutim investicijskim ciklusom društvo je povećalo troškove usluga i materijalne troškove.”

[wink]

Show me the Money!

koliko još papa štrumf?o čemu vi pričate…?kakve veze ima to sve što pričate o cijeni dionice..nitko ne spominje da je p/e najpovoljniji otkada je firma na burzi…bolje da pratite kada će se societe istresti,zauvijek…


“Ukupni poslovni rashodi su za 12% veći u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje, a uslijed povećanja ukupnog prometa čime su povećani i ukupni troškovi nabavne vrijednosti roba. Ulaganjem u oglašavanje te pokrenutim investicijskim ciklusom društvo je povećalo troškove usluga i materijalne troškove.” [wink]

Nisam mislio o ovome raspravljati, samo sam ispravljao krivi navod, ali … kad ste me već navukli … moram reči da su to obične gluposti. Ne slušajte šta vam govori uprava nego čitajte financijske izvještaje.

Kao prvo, u cijeloj 2008.g i prvom kvartalu ove na nabavku i ulaganje u dugotr.mat.imovinu uloženo je cca 28M kn. Da li je to tako ogroman iznos za firmu kojoj je tržišna kapitalizacija 2,5 milijardi kuna? Bitno je naglasiti da se ovaj iznos odnosi i na kupnju/otvaranje novih kioska.

Dalje, ulaganje u dugotr.mat.imovinu nije trošak u trenutku njezine kupnje, odnosno realizacije investicije, nego se takva imovina postepeno rashoduje (prikazuje u trošak) putem amortizacije. Međutim, amortizacija u 1Q 08′ je manja nego ona u 1Q 07′ (???). Znači da se ulaže u opstanak, a ne u razvoj.

Dalje, rezultat u ovom kvartalu je lošiji u odnosu na isto prošle godine zbog povećanja troškova zaposlenih, povećanja ostalih troškova (oni su povezani uz povećanu realizaciju) i nešto nižih financijskih prihoda. Međutim, nitko nije komentirao (a vjerovatno niti obratio pozornost na) post kolege @saska koji je rekao kako je dobit čak i navučena. Pretpostavljam da je mislio (a on će sam to potvrditi ili negirati) na izvanredne prihode od 10M bez kojih bi Tisak prvi kvartal završio u minusu.

Sve u svemu, dionica skupa do bola. Proći će godine dok Tisak svojim rezultatima ne opravda današnju cijenu, a iz iskustva znam da su stvarno rijetka poduzeća koja su svoja obećanja o rastu i ostvarila..


Međutim, nitko nije komentirao (a vjerovatno niti obratio pozornost na) post kolege @saska koji je rekao kako je dobit čak i navučena. Pretpostavljam da je mislio (a on će sam to potvrditi ili negirati) na izvanredne prihode od 10M bez kojih bi Tisak prvi kvartal završio u minusu. Sve u svemu, dionica skupa do bola. Proći će godine dok Tisak svojim rezultatima ne opravda današnju cijenu, a iz iskustva znam da su stvarno rijetka poduzeća koja su svoja obećanja o rastu i ostvarila..

Pa što i da je završila s kvartalom u minusu? Gdje je problem? Naravno da je skupa kad gledaš dobit jednog jedinog kvartala. Rashodi su veći za 58 mil u odnosu na prvi kvartal 2007. A što da nisu pokrenuli upgrade ciklus i da nisu potrošili dio tih para? Koliki bi onda bila dobit? Znaš li koliko su pored toga potrošili na oglašavanje u prvom kvartalu? Prihodi rastu solidno, a to je u ovom trenutku najbitnije, a rast će još i više. Ne kužim po kojem kriteriju ti kupuješ dionice i koliko unaprijed gledaš, ali kad ti ova dionica postane povoljna, već će biti kasno. Samo uvođenje PC kasa diže prihode u prosjeku 30%, ajd nek bude 15%. Ne treba biti lumen i izračunati… Ovdje se P/Eu hipu spušta. Rezultati novog sistema bit će vidljivi najranije na GFI za 2008 te kroz 2009. No tad će već biti debelo kasno za ulaz po ovim cijenama…

No, kako god… vrijeme će pokazati. Meni se ne žuri,uostalom… eno HT-a na lopate po P/E 10 i pada mu cijena…

I'LL BE BACK

vorda:

Međutim, nitko nije komentirao (a vjerovatno niti obratio pozornost na) post kolege @saska koji je rekao kako je dobit čak i navučena. Pretpostavljam da je mislio (a on će sam to potvrditi ili negirati) na izvanredne prihode od 10M bez kojih bi Tisak prvi kvartal završio u minusu. Sve u svemu, dionica skupa do bola. Proći će godine dok Tisak svojim rezultatima ne opravda današnju cijenu, a iz iskustva znam da su stvarno rijetka poduzeća koja su svoja obećanja o rastu i ostvarila..

Pa što i da je završila s kvartalom u minusu? Gdje je problem? Naravno da je skupa kad gledaš dobit jednog jedinog kvartala. Rashodi su veći za 58 mil u odnosu na prvi kvartal 2007. A što da nisu pokrenuli upgrade ciklus i da nisu potrošili dio tih para? Koliki bi onda bila dobit? Znaš li koliko su pored toga potrošili na oglašavanje u prvom kvartalu? Prihodi rastu solidno, a to je u ovom trenutku najbitnije, a rast će još i više. Ne kužim po kojem kriteriju ti kupuješ dionice i koliko unaprijed gledaš, ali kad ti ova dionica postane povoljna, već će biti kasno. Samo uvođenje PC kasa diže prihode u prosjeku 30%, ajd nek bude 15%. Ne treba biti lumen i izračunati… Ovdje se P/Eu hipu spušta. Rezultati novog sistema bit će vidljivi najranije na GFI za 2008 te kroz 2009. No tad će već biti debelo kasno za ulaz po ovim cijenama…

No, kako god… vrijeme će pokazati. Meni se ne žuri,uostalom… eno HT-a na lopate po P/E 10 i pada mu cijena…

– to se zove sveobuhvatno viđenje situacije [thumbsup]
– i odlična usporedba sa HT-om.

Ja isto kažem.

Na ovom forum je postalo jako važno polemizirati i objašnjavati zašto je neko u pravu i zašto baš on zna da je njegova dionica najbolja i najviše će rast. Na drugoj strani je hrpa dušebrižnika koja se stalno nađde brinuti za tuđe novce. Ljudi kome je skupo neka ne kupuje ko misli da je dobro neka uzima. Prihvačam kritiku jedanput ali pisati i objašnjavat 100 puta zašto sam ja glup i ne vidim da je to loša investicija… mislim stvarno ljudi brinite se za sebe i svoje para. Ko ima i malo znanaj o FIN. izvještajima zna da ovo što se nama servira od ZSE ne vrijedi pišljiva boba ni dobra ni loša, pa ne razumijem što ih se neko ko ima malo veće novce drži ko pijan plota.
Tolko od mene

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

zašto ne bi volio uspoređivati ht i tisak?zato što je ht-u najbolje vrijeme iza njega,a tisku je najbolje vrijeme ispred njega..bitno je da je p/e povoljan,a to će se kad-tad odraziti na cijenu dionice…i zato..skrpljen-spašen…

ajdete ljudi ne govorite svašta i ne opterećujte se analizama kako je poslovao koliko je uložio itd. ovo je dionica koja je na ovim razinama izvanredna prilika za kupnju i za dobit od 10 do 20 % u sljedećih mjesec dana. onaj kome je to malo i tko oćekuje da će se ova dionica vinuti u nebesa preporučam da ode potrošiti novac na rulet

SLažu se nalozi na kupnji. Fino.

Top bid
CIJENA KOLIČINA
1.093,15 25
1.093,00 100
1.092,03 11
1.091,01 50
1.091,00 27
1.090,00 13
1.088,10 4
1.087,01 4
1.085,00 10
1.078,00 10

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

i još se slažu…

Kupnja

1.100,00 73
1.096,00 79
1.095,50 25
1.095,00 33
1.091,01 50

ovi što rasprodaju tisak konačno se pojavili na asku…
da li je to dobar znak ?
hoće li prestati tlačiti ?

neki misle ako se tu ne piše da tisak mora rasti.
ma ne budite smiješni.
dajte si oduška ! [wink]
malo se izjadajte ili dajte koju dobru posl. činjenicu i riješite se stresa.[smiley]

New Report

Close