TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


izasli rezulatati. prihodi nisu losi, ali im je dobit osjetno pala. cak i vise nego pise u FI ako se malo bolje pogleda. [wink]

Ako cijena neće dolje, možda hoće gore. Kolega zaboravili ste spomenuti fenomenalni Cash flow. Smanjili su obaveze pedesetak miljuna kuna a kratkotrajnu fin. imovinu povečali sa -50m kn na 100m kn. Tvornica love. Sve u svemu, odlično izvješće.

Ovo je jedno od onih izvješća – ako imaš dionicu onda je dobro, ako nemaš, onda nije dobro [lol]
No ugrađeno u cijenu ionako.


Ja danas dokupio. nadao sam se manjoj dobiti jer je puno investirano u novu tehnologiju. Sve super, vratit će se desetorostruko.[thumbsup]

Cijelih 8M kn. [lol] [lol] [lol]


sasko: ” izasli rezulatati. prihodi nisu losi, ali im je dobit osjetno pala. cak i vise nego pise u FI ako se malo bolje pogleda. [wink] ” Ako cijena neće dolje, možda hoće gore. Kolega zaboravili ste spomenuti fenomenalni Cash flow. Smanjili su obaveze pedesetak miljuna kuna a kratkotrajnu fin. imovinu povečali sa -50m kn na 100m kn. Tvornica love. Sve u svemu, odlično izvješće.

Koje ti to izvješće gledaš? Koliko ja vidim kratkor.fin.imovina je manja za 85M, a rezultat je vjerovatno smanjenje obveza prema dobavljačima.

Nakon napuhane dobiti u 07′ vraćamo se u realne okvire. Hoće li se i cijena vratiti?[undecid]

Možda sam se krivo izrazio. Ne govorim o pasivi nego o novčanom tijeku, poziciji povećanje / smjenjenje krat. fin. imovine.


Možda sam se krivo izrazio. Ne govorim o pasivi nego o novčanom tijeku, poziciji povećanje / smjenjenje krat. fin. imovine.

Nisi se krivo izrazio nego si rekao neistinu.

Kratkoročna fin.imovina se smanjila u odnosu na 31.12.07. za 105M, a u odnosu na 31.03.07. za 60M.


graditelj: ” Možda sam se krivo izrazio. Ne govorim o pasivi nego o novčanom tijeku, poziciji povećanje / smjenjenje krat. fin. imovine. ” Nisi se krivo izrazio nego si rekao neistinu. Kratkoročna fin.imovina se smanjila u odnosu na 31.12.07. za 105M, a u odnosu na 31.03.07. za 60M.

Prije nego nekoga napadate trebali bi barem pogledati još jedamput izvješeće. Bilaca se uspoređuje sa 31.12.07 a novčani tijek sa istim razdobljem prošle godine.


Prije nego nekoga napadate trebali bi barem pogledati još jedamput izvješeće. Bilaca se uspoređuje sa 31.12.07 a novčani tijek sa istim razdobljem prošle godine.

Ne. Novčani tijek se uspoređuje isto s 31.12. samo što ti ovo očigledno ne razumiješ pa te molim da niti ne komentiraš.

silite me da pišem iako zaista gubim volju čitajući vaše gluparije…jeste li pročitali napomene uprave u izvještaju. ako niste, tamo je rješenje vaših pitanja….firma je u ogromnom restrukturiranju i tu je ukucana velika lova. zar je tako teško sve pročitati…

...povijest se ponavlja...


silite me da pišem iako zaista gubim volju čitajući vaše gluparije…jeste li pročitali napomene uprave u izvještaju. ako niste, tamo je rješenje vaših pitanja….firma je u ogromnom restrukturiranju i tu je ukucana velika lova. zar je tako teško sve pročitati…

haha znao sam da ćeš se javiti ćim sam pročitao prethodnih par posteva.[smiley]

I'LL BE BACK

dok se dečkići svađaju i neki prodaju lijepo sam ih dočekao te si malo prikupio tiskovine i uopće ne brinem za to, koji je u pravu.
mislim da sam time sve rekao.[smiley]


silite me da pišem iako zaista gubim volju čitajući vaše gluparije…jeste li pročitali napomene uprave u izvještaju. ako niste, tamo je rješenje vaših pitanja….firma je u ogromnom restrukturiranju i tu je ukucana velika lova. zar je tako teško sve pročitati…

Šta moderniziraju rafinerije?[lol]

Šalu na stranu, ali ja uvijek pročitam napomene uprave, ako si na mene mislio. Međutim, tamo nema niti riječi o “ogromnom restruktuiranju” nego samo o “modernizaciji i informatizaciji poslovnih procesa” što, priznati ćeš, nije isto.

a šta to onda tisak uopće može napravit da bi spadalo u kategoriju ogromnog restrukturiranja…ako to nije informatizacija cijele maloprodaje?
pofarbat hrđu na kioscima, ljetne gume za dostavne kombije, šta?

New Report

Close