TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega baron, na našu sreću mislim da ovdje nemamo previše posla sa raznim fondovima. Zadnjih dana su najviše kupovali / prodavali HPB i PBZ skrbnički računi, dakle najvjerojatnije zbirni račun investora koji imaju dionice na skrbi kod HPB-a i PBZ-a. Da je tome tako vidljivo je i iz top10 pošto su oba računa prošli tjedan i kupovala i prodavala. Sada su marginaši vani a trend se okrenu. Dakle….[thumbsup]


@ graditelj

Nadam se da si u pravu i da će Tisak za dvije godine vrijediti 20000kn,


haha, pa i ja vjerujem u Tisak, i želim mu sve najbolje, ali ovakvo nešto u tako kratko vrijeme (2, 5, ili čak i 10 godina možda :D) neće biti moguće fundamentalno opravdati, a teško da će i tržište baš toliko biti ludo.

U svakom slučaju, kamo sreće da Tisak za dvije godine vrijedi 20 000 kn, tada bi Adrisov udio vrijedio 12 milijardi kn, pa premda su oni dugoročni investitori i treba im Tisak i iz drugih razloga, obzirom na toliku precijenjenost nadam se da bi tada to ipak mudro prodali, dakle 762 kn po dionici bi nam to bilo samo od prodaje Tiska ;), pa toliko ne mogu sada ali niti za 2 godine možda dobiti niti za cijeli TDR d.o.o.

Znam da su ova predviđanja šaljiva, ali kamo sreće da se ostvarila (obzirom da je burza shizofrenična po svojoj prirodi i sve se od nje može očekivati), u nekom Tisak-bubble razdoblju zagrebačke burze, ali kad nam taj bubble onda pukne, ova korekcija će biti mačji kašalj za tu poslije dvije godine kada Tisak bude skuplji od bilo koje firme u Hrvatskoj po današnjim cijenama :rotfl:

Šalu na stranu, Tisak je vrlo dobra firma, u odličnoj je industriji, sa kvalitetnim vodstvom (i vlasničkom strukturom), i ne tako skup po ovim cijenama sada (obzirom na potencijale), meni se sviđa.

Upravo tako kolega Lynx. Nažalost kolege ne razumija da ovakvim pisanjem više štete dionici nego koriste. Naravno da je potpuno nerealno pričati o takvim cijenama. Jedino ako kolega nije mislio 2.000 kn. [lol]

Šalu na stranu, TISK je odlična dionica kod koje je priča tek na početku. Ukoliko se pogleda u povijest što se događalo sa ostalim TODEX dionicama, nema razloga da se isto ne ponovi i za TISK. Pogotovo zato jer je on cash machine [thumbsup]

Sigurno je da će Tisak u skoro vrijeme vrijediti više nego sada. Međutim je ova kratkoročna euforija na burzi opet generirala niz fantastičnih predviđanja o budućem rastu dionica. Sjetimo se da je još prije 2-3 godine Tisak bio na razinama od 300kn, i stoga- već su ga dizali. Sad je u okvirima P/E~ 15 i P/B > 5. Dakle rasti će s daljnjim povećanjem profitabilnosti itd., ali je dobro imati malo skromnija očekivanja.

Dobro samo pazite da ne bude kao s Beljem, puno očekivanja i onda:

Get up, stand up: stand up for your rights [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

@valentine

Nemojmo uspoređivati trgovinu sa poljoprivredom. Belje je proizvodna firma kojoj treba 5 godina ulaganja da bi počela donositi znatniju dobit. Tisak je trgovina u kojoj je gotovo jedino sredstvo plaćanja keš. Čak ni Kutle nije uspio upropastiti Tisak. Mislim da to dovoljno govori o firmi.


@borat

PE 15 je fantastičan ako gledamo uz ROE od 45%!!! Takav PE imaju firme penzići a ne firme koje imaju dvoznamenkaste stope rasta i vrlo ambiciozne planove za budućnost. Primjereniji PE bio barem 50.


Dobro samo pazite da ne bude kao s Beljem, puno očekivanja i onda:

Get up, stand up: stand up for your rights [thumbsup]

Ne možeš uspoređivati poljoprivredu i prodaju.

Stara židovska poslovica: “Bolje lakat pulta nego cijela tvornica”.[bye]


Ne možeš uspoređivati poljoprivredu i prodaju.

Kolega tenkista, ne znate čitati ili što rekao sam, samo pazite da ne bude kao s Beljem, puno očekivanja i onda.

Da se očekivanja smjeste u realne okvire ništa drugo.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ukoliko se pogleda u povijest što se događalo sa ostalim TODEX dionicama, nema razloga da se isto ne ponovi i za TISK. Pogotovo zato jer je on cash machine [thumbsup]

ovakve neskromne izjave u konacnici privlace spekulante zeljne brze zarade, a kad se ona ne ostvari u kratkom roku, cijena ide dolje. Takav tip dionicara ne zelite u svojoj dionici.

dalje, sve da Tisak i jest “cash machine”, ne skodi se podsjetiti tko se vec jednom okoristio njime. Ne ponovilo se, no ipak uzmite u obzir da vecinski vlasnik nisu mali dionicari, nego gazda koji ce s tiskom napraviti ono sto mu najvise odgovara u globalu. Mi mozemo samo nagadjati sto je to. Tisak je dobra dionica, no smanjite apetite i nemojte navlaciti ljude na brzih par stotina posto zarade, i svima ce nam dugorocno biti bolje.

Bliži se blokada na 1181,58

Pozdrav. Imam neke TISK dionice i zanima me jedno pitanje.
U kojim razmjerima bi ovaj zakon o nepušenju mogao “osakatiti” nase dionice?
Hvala

New Report

Close