TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svaka čast!,svako ima pravo na svoje mišljenje i to pozdravljam,ali ja ipak u svom postu nisam napisao ni jednu
neistinu .Znam što sve može utjecati na tržište kapitala i ne čitam samo iz knjiga i tablica.Moj dobar poznanik
ima novca koji želi oploditi i kad sam mu spomenuo Tisak kao jednu od dugoročnih akvizicija samo je odmahnuo rukom i rekao: “Misliš li da si pametniji ako si školovaniji,ja imam “fakultet života” koji ti očito nemaš,svoj sam novac krvavo zaradio vani i ponešto naučio od pametnih ljudi,a to je da ponekad treba čitati i ono između redaka,samo se sjeti Kutle!”
Valentine,tvoje mišljenje poštujem i bliži sam tvojoj opciji o tržišnim ciklusima,ali valja se spustiti među puk i čuti
što kaže “mali čovjek”.Ovaj o kojem pričam mi je prije 2 godine rekao da u Dalmaciji Tisak distribuciju prepušta Slobodnoj Dalmaciji i da će Agrokor kupiti TISAK.Nisam mu vjerovao! Pitao sam ga na čemu je!!!Sve ostalo znaš…,Da skratim,Tiskovu dionicu sam kupio na 200 kn,a prodao na 1000 kn,frend koji je isto kupio na 200 prodao ju je na 580 i tvrdio mi da sam budala što čekam,što sam ja isto tvrdio onima koji nisu prodali kad i ja ,a koji su se iskrcali na 1700

Pozdrav svima!

@kondor

Ovo što si ti sad ispisao možeš primjeniti na bilo koju drugu dionicu. Hrpa nepovezanih gluposti. Mogao bih ti na svaku rečenicu napisati barem 5 kontra-argumenata, al mi se neda jer si nadrobio toliko toga da bi mi trebalo sat vremena.

svašta….

Jesi usporedio cijenu Tiska kada je bio ukrcaj fondova, znaš li uopće kad je to bilo? I jesi ju usporedio s cijenom ovih dana? Jel pogledaš ti malo graf na ZSE? Jesi li se zapito kako to da nikad ne padne ispod 1000kn, a sve ostalo se prepolavlja?

Očeš da ti ja kažem? Nema ko da proda!!! osim ako ne želi kapitalizirat gubitak!

pozdrav i svako dobro![bye]

I'LL BE BACK

Pustite čovjeka on je svoje mišljenj izrekao i šta sada. U jednu ruku je upravu i tako se dalo zarađivat na tržištu do sada. Šta da si 2003 pikadom birao dinicu stvarno si trebao biti hebeni pehista da ne zaradiš 5 i više puta. Sada budu vredila malo drugačija pravila igre a ovi poput kondora i njegovog prijatelja budu se maknuli i to je to. Šta bit će bolje svima

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Ne postoji nikakav razuman razlog za prodaju dionice poduzeća koje
iskazuje rezultate koje svi možemo čitati
i za koje tvrdimo da su fenomenalni.Činjenica je da je Tisak prije 7-8
godina posrnuo upravo zato što je tvornica novca,što je postao laka
lovina određenog kruga ljudi koji su to iskoristili ,a rezultate znamo
svi.Mislite li da Todoriću neće možda pasti napamet dignuti kakav zajam
sa Tiskom kao jamcem,tko to može garantirati?Mislite li da Agrokoru
cvjetaju ruže?Ljudi su toga svjesni ,a kao avet nad glavom im visi ona
poznata sintagama-Tisak u stečaju-,strah ih je jer je Tisak lovina ,a
ne lovac.U nekim normalnim okolnostima ova bi dionica obogatila svoje
vlasnike,ali kod nas je sve obavijeno velom tajne i nitko ne zna
objasniti zašto je sve tako kako je ,a istina je da je ova dionica pod
jakim političkim utjecajem i zato je “nesigurna ” i reagira kao
pitbull,tj reagira tako da nikad ne znaš kako će reagirati.Ja sam
osobno prodao svojih 46 komada i zaradio poprilično ,a kada sam
prodavao prijatelj broker mi je rekao da se spreman okladiti da dionica
ne može ići preko 1000 kn,a znamo gdje je bila.
Pozdrav svima!

Kondore..najbolje bi bilo da rasiris krila i odletis.[wink]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Najbolje mi je ovo da Agrokoru ne cvetaju ruže, to slušam zadnjih deset godina.

Pa Agrokor drži strateški najznačajnija poduzeća u državi, ali i regiji:

– voda – Kiseljak, Jamica
– sol
– ulje – Dijamant, Zvijezda
– hrana – meso, ostalo – PIK Vrbovec, Belje
– smrznuti proizvodi – Ledo, Frikom
itd.

uz sve to ima najjači maloprodajni lanac Konzum gdje sve to uspješno plasira. Vjerojatno sam Todorić pušta glasine kao im ne ide, to su stari trikovi. Onaj kome ne ide, zatvara vrata a ne otvara. Smiješno. Pa da hoće ne može propasti, koliko samo na najosnovnijim proizvodima zarađuje, pravi bogataš privatno, nama se predstavlja kao neko siroće.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Sve i kad bi htio (a Agrokor nema nikakve poveznice s Kutlom), ne bi mogao raditi što je svojevremeno radio Kutle jer jednostavno nema vlasničku poziciju koja bi mu to omogućavala jer je tu Adris s 25,86%, pa HFP s 13,71% itd….

Ignore: KressoM, delux

Napokon ojacala kupnja i to dobro. Mogli bi danas malo jace gore mi se cini

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Kupnja – TISK-R-A
[color=blue]100 [/color]1.054,01
[color=blue]430 [/color]1.054,00
9 1.053,00
16 1.052,10
107 1.050,00

Prodaja – TISK-R-A
13 1.079,00
8 1.079,50
34 1.080,00
2 1.085,00
12 1.094,99

Ignore: KressoM, delux

ajd prodajte ovim stričekima ovih 500 komada da još malo smanjimo FF i učvrstimo strukturu.

hvala na suradnji.

I'LL BE BACK

Ma kakvi prodati – treba kupiti na toj razini 500 kom to bi bio uspjeh. Kad se pogleda free float jasno je da je ova dionica puna spekulanata i da jedino oni drze cijenu na ovim razinama.

Kupnja – TISK-R-A
100 1.054,01
430 1.054,00
9 1.053,00
16 1.052,10
107 1.050,00
E da nam je kupnja jucer tu sad

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Kupnja je tu bez brige. Kad kupuju onda su gotovo nevidljivi, stalno nicu ko gljive poslije kise.

New Report

Close