TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


dobit po dionici 63 kune. odlično!! Dobit u zadnjem kvartalu 30 milijuna kuna!!!

A šta je tu odlično P/E=19 ,evo npr.kod TNSA je P/E=8,5.

dobro da nisi usporedio sa bankom. Boze me sacuvaj. Daj molim te neka mi neko usporedi P/B ove dionicu sa recimo INOM pa di si puknem metak u glavu odmah.

Ljudi ova dionica ima keš svaki dan na ruke, jeli iko razumije šta to znaći za njegovo poslovnje? Kakvi su joj planovi? jel iko čita i razmišlja o tim izvješćima uopće
Ako da onda neka mi objasni ove pokazatelje kao loše.
Hvala unaprijed virtuozima

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


dobro da nisi usporedio sa bankom. Boze me sacuvaj. Daj molim te neka mi neko usporedi P/B ove dionicu sa recimo INOM pa di si puknem metak u glavu odmah. Ljudi ova dionica ima keš svaki dan na ruke, jeli iko razumije šta to znaći za njegovo poslovnje? Kakvi su joj planovi? jel iko čita i razmišlja o tim izvješćima uopće Ako da onda neka mi objasni ove pokazatelje kao loše. Hvala unaprijed virtuozima

Što se opterećuješ, pusti dečka da priča što ‘oće.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


ivan5: ” dobit po dionici 63 kune. odlično!! Dobit u zadnjem kvartalu 30 milijuna kuna!!! ” A šta je tu odlično P/E=19 ,evo npr.kod TNSA je P/E=8,5.

Po “Business hr” zarada po dionici je 69,26. To daje P/E oko 17. Za tu djelatnost malo previsoko ali…
Rast dobiti skoro 500% a cijena P/S pada ??? Za tako brzo rastuću firmu 17 nije puno.

[color=black][/color]

Prihodi povečani za 20% na 2,4mil. kuna
165,3 milijuna kuna neto dobiti,2006. 29milijuna,rast od skoro 6 puta
zadnji kvartal dobit 30mil.
Cijena dionice 11.06.2007. 1310kn
Danas 9.mijeseci poslije 1191kn
ATH 1695kn
Top 10 drži 95%
Izađe dobro GFI a dionica pada,ovo je moguće samo kod nas,izgleda da kod nas nitko nemože zadržat dionicu barem godinu dana nego svaka promjeni barem pet vlasnika,a tako je očito na svim dionicama,igranje malih stavljanjem naloga na prodaju i guranja cijene prema dolje,u večini slučaja ni ne uspiju prodati ali spuštaju cijenu,pa se poslije čude da im je dionica pala

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

ivan5:

dobit po dionici 63 kune. odlično!! Dobit u zadnjem kvartalu 30 milijuna kuna!!!

A šta je tu odlično P/E=19 ,evo npr.kod TNSA je P/E=8,5.


ja ne kužim zašto se ovim biserima dozvoljava pisanje ovog tipa. ne možeš usporedit tisak sa transadrijom već ga uspoređuj s croatia airlinesom pa će ti sve bit jasno

Izgleda da nitko ovdje nije procitao clanak koji sam postao prije par dana. Po ovim forumima najbolje se vidi tko sve ulaze u dionice – katastrofa!!!

Alo ekipa, kaj ne kužite da je iskrcavanje u tijeku. Ajd fino učinite si uslugu i svi niže na bid. Zašto platiti više?

I'LL BE BACK

nevjerovatno da netko potapa dionicu koja je ostvarila dobit veću od 500 %,to ima samo u našoj lijepoj i kriminalcima punoj hrvatskoj..


bambi: ” ivan5: ” dobit po dionici 63 kune. odlično!! Dobit u zadnjem kvartalu 30 milijuna kuna!!! ” A šta je tu odlično P/E=19 ,evo npr.kod TNSA je P/E=8,5. ” ja ne kužim zašto se ovim biserima dozvoljava pisanje ovog tipa. ne možeš usporedit tisak sa transadrijom već ga uspoređuj s croatia airlinesom pa će ti sve bit jasno

Biseru ,mogao sam ga usporediti i sa npr.Adrisom P/E=9,5 …hoćeš još?
Kada budeš ulagao na burzi 10 g.i naučio argumentirano razgovarati javi se .
Ja sam kupovao Tisak još dok je bio 100kn,ti vjerojatno po 1500 ,ali dobro,želim ti sve najbolje sa ovom dionicom!

blueman:

Baron: ” Oznaka Industrija P/E P/BV TISK Trgovina 24,71 10,73 Evo zašto se fondovi iskrcavaju. Fundamenti čini mi se i više nego previsoki. Nitko ne brani cijenu na kupnji, zašto? Fondovi nemaju para? A GFI je jako dobro! ” Jos puno trebas uciti da bi znao fundamente. Knjigu u ruke, Ovo i moja baba zna

Žalim i ja što nisam studirao ekonomiju, al šta ćeš[proud]

nisi studirao ali voliš lagati…izvješće je najbolje na ZSE, fenomenalno. p/e pao je sa 21, p/b također, a to je nekonsolidirano!!! Sviđa mi se rušenje cijene po prvi put jer znam da ga, kao i ostale, namjerno ruše fondovi kako bi prestrašili paničare. tako treba raditi i dalje, samo nek se smanjuje free-float. a vidjet ćemo gdje će biti na kraju godine ova ponajbolja dionica..svaka čast upravi, ali …idemo dalje…[thumbsup]

...povijest se ponavlja...

a inače, vidim da se razbacujete sa podacima koji p/e je visok a koji nizak…tek da znate da su u americi retail-lanci poput tiska na p/e oko 40 nakon ove korekcije, a prije su bili i do 85…to sve je zbog ogromnog protoka novca i to je sasvim logično. WHSmith u engleskoj ima p/e 20…zašto onda tisak na jednoj ZSE koja spada u burze u razvoju ne bi imao p/e preko 30, a ima ga oko 15 (nakon kons. izv.). Malo ste učili na ekonomiji, srećom ima netko tko promatra i strane fundamente bez da laprda napamet. Pustite fondovima da odigraju svoje, velika je želja da kupe što više za što manje…ne dajte im.[sealed]

...povijest se ponavlja...

New Report

Close