TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo, tisak nam se dobro drži u ovo vrijeme nastavka korekcije. otresaju se mali koji su se usrali jučer u gaće, i još malo neka to potraje samo da nam ih više nema unutra. a nakon toga će cijena tako brzo biti napucana na ATH da će biti milina gledati, a sve s ciljem da mali više uopće ne stignu ništa značajno kupiti. Već viđeno, već doživljeno…Budite čvrsti, vrijeme je da očvrsnete ovdje i da ne date ovim fondovima što kupuju da vam ulaze jeftino nego skupo…

...povijest se ponavlja...


evo, tisak nam se dobro drži u ovo vrijeme nastavka korekcije. otresaju se mali koji su se usrali jučer u gaće, i još malo neka to potraje samo da nam ih više nema unutra. a nakon toga će cijena tako brzo biti napucana na ATH da će biti milina gledati, a sve s ciljem da mali više uopće ne stignu ništa značajno kupiti. Već viđeno, već doživljeno…Budite čvrsti, vrijeme je da očvrsnete ovdje i da ne date ovim fondovima što kupuju da vam ulaze jeftino nego skupo…

Da li si razmišljao da recimo Ilirika stavi 300 komada na kupnji na 1300 kuna i taj nalog onda poklopi, nema promjene u TOP 10, a naizgleda potop.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

pa upravo se o tome radi…na taj se način budale navuku, kako pri padu, tako pri rastu cijene. jednostavno, ljudska vrsta nije previše pametna i tu ne treba trošiti puno riječi. neka bude kako bude, a ja ću dokupljivati kako budem imao love i prodati ga za 10.000 kuna po komadu, a taj će dan isto doći. samnom će prodavati i marijan filipović i fondovi i to upravo ovima koji prodaju ispod kupovnih cijena…to ti je masa

...povijest se ponavlja...

Meni se čini da netko tu kaže da ova dionica ne vrijedi jer netko neće znati naučiti raditi na običnoj kasi. Svakavih analiza bože moj.


. U todorić koncernu imaju jedan konzum koji ima vec usavrsenu i ispeglanu infrastrukturu, te mogu samo preslikati njegov model, jer vec imaju ljude koji su taj sustav uveli, i odrzavaju ga. Dakle to moze ici po copy/paste principu.

Kako mislite jedan Konzum? A kakvu tehnologiju koriste ostali ? Možda glupo pitanje ali me zanima.


ricardo: ” Zatim, presretni, koja je razlika spojiti jedan testni kiosk i kada sve radi spojiti ih 1500. Je da je obim posla veliki ali greske se ispravljaju u hodu. Ako je sistem dobro napravljen, jos ce raditi i unapredjenje sustava za vrijeme pustanja u pogon. Pise u FI koliko su ulozili u educiranje osoblja i razvoj software-a tako da mislim da ce biti pusteno i prije nego se nadamo a samim time ce i kontrola toka novca biti daleko bolja. ” 1500 kioska ne spaja sektor od 200 ljudi nego šaka od 20 maximalno educiranih informatičara ukoliko nemaju IT outsourcan a mislm da nemaju. Test na fazaa traje dugo i nitko se u tom poslu ne zaletava jer su potencijalne štete značajne,moraš obrazovati i informatički nepismeno osoblje, a najveći gubitak vremena je da se tih 20 ak informatičara mora uz sve svoje dnevne obveze razvući po cijeloj hrvatskoj po sistemu dodji, instaliraj, testiraj, kreni na drugi. Ne kažem da je nemoguće ali mislim da nije realno da će cijelu mrežu imati spojenu u 2008. godini.

Nažalost ako nemaš pojma kako se radi u IT ( bilo kojem ) savjetujem da ne pišeš o IT jer dovodiš ljude u zabludu ….

Prijatelj koji nema veze sa dionicama ali ima čovjeka u fondu kaže mi da svi fondovi imaju zajedničku lovu![thumbsup]

Tisak je definitivno dionica koja bi mogla imati veliki rast ove godine kada se zavrsi ova korekcija.

Medjutim, treba reci da ne prodaju samo “drhtave rucice” i “mali ulagaci” kako se ovdje komentira. U privitku mozete vidjeti kako se u 15:50:17 netko istresao pred kraj radnog vremena u ukupnom iznosu od 733.000 kn. A toga je bilo i ranije u 14:55:10, 14:49:11 itd. Ja ne znam tko to od malih ulagaca ima 700.000 kn u dionicama Tiska i panicno prodaje pred kraj radnog vremena.

Ako pak pogledate top 5 na K/P onda mozete vidjeti dva ogromna naloga na prodaji:
1300 kn = 436 komada
1348 kn = 183 komada

Sve dok je Europa u crvenom, ne vidim kako se kod nas moze zazeleniti. Tko nije prodao do sada, bolje da ne prodaje slijedecih dana jer samo tako moze izgubiti.

_____________________________
“Quick! The Borg are comming, look useless!”


vex_zg: ” . U todorić koncernu imaju jedan konzum koji ima vec usavrsenu i ispeglanu infrastrukturu, te mogu samo preslikati njegov model, jer vec imaju ljude koji su taj sustav uveli, i odrzavaju ga. Dakle to moze ici po copy/paste principu. ” Kako mislite jedan Konzum? A kakvu tehnologiju koriste ostali ? Možda glupo pitanje ali me zanima.

Koriste se dva pristupa:

Konstantna veza sa centralom (serverom), ili povremeno slanje/primanje stanja. U drugom slucaju nema potrebe za konstantnu vezu, vec je dovoljno na dnevnoj bazi (ili par puta dnevno) poslati promet i stanja skladista/polica u kiosku. Iz toga se za iduci trgovinski dan odmah zna koliko robe fali, a koja je viska. Za takav pristup je dovoljna nekakva ADSL ili 3g/gprs/umts veza, sve koje su komercijalno dostupne po povoljnim cijenama. Takodjer, administriranje racunala i pregledavanje stanja se moze po zelji obavljati sa jedne centralne lokacije. Moguce je i “oko na daljinu” kako moji neki klijenti nazivaju kad im gledam monitor, a po potrebi i preuzmem kontrolu. Dakle isporuka sustava, odrzavanje, i pregled stanja su vrlo jednostavni.

Hoću reći da sa Konzumom imaju iskustvo u opsežnom informatiziranju tvrke sa POS kasama i skladišnim poslovanjem. Stoga informatizacija Tiska nije nikakav problem, već samo ponavljanje već učinjenog. Osobno sam informatizirao dosta radnih mjesta, i tu problema nema. Konkurencija na trzistu softvera za POS/skladiste je velika, proizvodi su usavrseni i isprobani, a hardver je jeftin. Dodajte tome iskustvo ljudi koji znaju posao, i imate informatizirano poduzece u ekspresnom roku, tu nema sto zapeti.

a meni se čini da su se napokon maknuli ovi dejtrejderi (pametni maknuli skroz danas u padu) hahaha bit će nekom žao

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


white: ” vex_zg: ” . U. ” Koriste se dva pristupa: Konstantna veza sa centralom (serverom), ili povremeno slanje/primanje stanja. U drugom slucaju nema potrebe za konstantnu vezu, vec je dovoljno na dnevnoj bazi (ili par puta dnevno) poslati promet i stanja skladista/polica u kiosku. Iz toga se za iduci trgovinski dan odmah zna koliko robe fali, a koja je viska.

hvala na odgovoru

opet ja u rano jutro po CET-u jer je na hawaiima predvecer.
ono sto sam nekoliko puta kanio pisati a stalno smetnem s uma je da ce konzum ili bolje reci agrokor zapoceti svoju mobilnu mrezu. pa kolika je to usteda u koncernu? ogromna, onako zdravoseljacki analizirano.
slijedece, kada zapocnu svoju mrezu, sta mislite gdje ce se prodavati prepaid kartice za mobitele, sigurno ne na duhanu. povecanje prihoda veliko. +sami sebi ce praviti promet.
ovo sto su ostali rekli, knjizare, vjerujem da ce prodavati kavu kao starbucks (zasto ne).
sa nestrpljenjem cekam FI za 2007. dobit mi i nije toliko bitna, najbitnije mi je povecanje prihoda. dobit ce vec doci. krajem 2008

New Report

Close