TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Definitivno ne treba žuriti sa kupnjom, danas popodne je bila preishitrena reakcija mnogih investitora koji su ga digli za cca. 150 kn u kratkom vremenu. Kao što delboy kaže, dionica za strpljive igraće. Ja sam ju kupovao po 550 kn pred majne od godinu dana, malo sam dokupio i neki dan po 1550, nesmotrena reakcija, sad ju čekam oko 1200 i onda spavam minimalno 3 godine.[cool]


“Blok kase uvode vrlo skoro…”…[thumbsup]

Nije točno ako si mislio na slijedeći mjesec ili 2. Vjerojatnije pred kraj godine će neki Zagrebački ići u test fazu, a dok sve kioske ne spoje barem 1,do 1,5 godine. Nije to danas se probudim pa imam spojeno 500 kioska.

ne bih se slozio sa vama dvojicom, presretnim i glavonjom.
recimo, ja sam isao brojati koliko je dionica prodano na razinama preko 1100 Kn i isao nekom svojom procjenom koliko je slabih ruku u tome drustvu. tako da sam dosao do nekih zakljucaka te dokupio jos TISK-R-A. Ne bih se slozio s tim da ne treba zuriti s kupnjom, to je prvo.
Zatim, presretni, koja je razlika spojiti jedan testni kiosk i kada sve radi spojiti ih 1500. Je da je obim posla veliki ali greske se ispravljaju u hodu. Ako je sistem dobro napravljen, jos ce raditi i unapredjenje sustava za vrijeme pustanja u pogon. Pise u FI koliko su ulozili u educiranje osoblja i razvoj software-a tako da mislim da ce biti pusteno i prije nego se nadamo a samim time ce i kontrola toka novca biti daleko bolja.


” Ziva lova vrlo lako zavrsi u rukama prodavaca i ica, nema racuna u tisku (mada se suska da se uvode blok kase) Slazem se da ju treba kupiti samo jako pazljivo bit ce toga jos i po 1200, a moguce i nize.

Već sutra bojim se.[pray]

......BESPLATNI SAVJET,NAJSKUPLJI SAVJET...

adoz:

” Ziva lova vrlo lako zavrsi u rukama prodavaca i ica, nema racuna u tisku (mada se suska da se uvode blok kase) Slazem se da ju treba kupiti samo jako pazljivo bit ce toga jos i po 1200, a moguce i nize.

Već sutra bojim se.[pray]

zašto to misliš kolega?

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

adoz:

” Ziva lova vrlo lako zavrsi u rukama prodavaca i ica, nema racuna u tisku (mada se suska da se uvode blok kase) Slazem se da ju treba kupiti samo jako pazljivo bit ce toga jos i po 1200, a moguce i nize.

Već sutra bojim se.[pray]

vecu glupost vec dugo nisam vidio. ovo stoji jedino ako si zelio napisati : “VEĆ SUTRA, NADAM SE.”
nema sanse da ces TISK vise vidjet na 1.200. jedino u nekakvom slucaju nastavka ove krize, no cini mi se da se ona privodi kraju. opet cemo se odbiti [thumbsup]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


Zatim, presretni, koja je razlika spojiti jedan testni kiosk i kada sve radi spojiti ih 1500. Je da je obim posla veliki ali greske se ispravljaju u hodu. Ako je sistem dobro napravljen, jos ce raditi i unapredjenje sustava za vrijeme pustanja u pogon. Pise u FI koliko su ulozili u educiranje osoblja i razvoj software-a tako da mislim da ce biti pusteno i prije nego se nadamo a samim time ce i kontrola toka novca biti daleko bolja.

1500 kioska ne spaja sektor od 200 ljudi nego šaka od 20 maximalno educiranih informatičara ukoliko nemaju IT outsourcan a mislm da nemaju. Test na fazaa traje dugo i nitko se u tom poslu ne zaletava jer su potencijalne štete značajne,moraš obrazovati i informatički nepismeno osoblje, a najveći gubitak vremena je da se tih 20 ak informatičara mora uz sve svoje dnevne obveze razvući po cijeloj hrvatskoj po sistemu dodji, instaliraj, testiraj, kreni na drugi. Ne kažem da je nemoguće ali mislim da nije realno da će cijelu mrežu imati spojenu u 2008. godini.

CIJENA KOLIČINA
1.400,00 15
1.360,00 35
1.350,00 30
1.349,00 40
1.347,11 19
1.346,88 132
1.335,00 50
1.333,00 17

Evo
1.331,01 15
1.331,00 20
Top ask CIJENA KOLIČINA
1.346,33 10
1.346,80 100
1.347,11 75
1.348,00 10
1.379,90 50
1.380,00 24
1.381,00 46
1.395,00 65
1.405,00 23
1.417,00 15
[shocked][thumbsup]


ricardo: ” Zatim, presretni, koja je razlika spojiti jedan testni kiosk i kada sve radi spojiti ih 1500. Je da je obim posla veliki ali greske se ispravljaju u hodu. Ako je sistem dobro napravljen, jos ce raditi i unapredjenje sustava za vrijeme pustanja u pogon. Pise u FI koliko su ulozili u educiranje osoblja i razvoj software-a tako da mislim da ce biti pusteno i prije nego se nadamo a samim time ce i kontrola toka novca biti daleko bolja. ” 1500 kioska ne spaja sektor od 200 ljudi nego šaka od 20 maximalno educiranih informatičara ukoliko nemaju IT outsourcan a mislm da nemaju. Test na fazaa traje dugo i nitko se u tom poslu ne zaletava jer su potencijalne štete značajne,moraš obrazovati i informatički nepismeno osoblje, a najveći gubitak vremena je da se tih 20 ak informatičara mora uz sve svoje dnevne obveze razvući po cijeloj hrvatskoj po sistemu dodji, instaliraj, testiraj, kreni na drugi. Ne kažem da je nemoguće ali mislim da nije realno da će cijelu mrežu imati spojenu u 2008. godini.

[color=blue][/color]

nije to bas tako. Ja sam u IT sektoru, i pri tako velikoj narudbzi imati ces 1000 identicnih racunala, sloziti ces jedno, druge ces samo “klonirati” uz novi SSID. Pristupnu mrezu ce ti osigurati npr. t-com, tvoje je samo da ih spojis tamo, a PC kase su toliko jednostavna stvar da i najveci neznalica moze nauciti raditi u tome u jednom tjednu. I stojim iza te tvrdnje, jer imam konkretnih iskustava bas sa takvim inforamtizacijama.

presretni:

ricardo: ” Zatim, presretni, koja je razlika spojiti jedan testni kiosk i kada sve radi spojiti ih 1500. Je da je obim posla veliki ali greske se ispravljaju u hodu. Ako je sistem dobro napravljen, jos ce raditi i unapredjenje sustava za vrijeme pustanja u pogon. Pise u FI koliko su ulozili u educiranje osoblja i razvoj software-a tako da mislim da ce biti pusteno i prije nego se nadamo a samim time ce i kontrola toka novca biti daleko bolja. ” 1500 kioska ne spaja sektor od 200 ljudi nego šaka od 20 maximalno educiranih informatičara ukoliko nemaju IT outsourcan a mislm da nemaju. Test na fazaa traje dugo i nitko se u tom poslu ne zaletava jer su potencijalne štete značajne,moraš obrazovati i informatički nepismeno osoblje, a najveći gubitak vremena je da se tih 20 ak informatičara mora uz sve svoje dnevne obveze razvući po cijeloj hrvatskoj po sistemu dodji, instaliraj, testiraj, kreni na drugi. Ne kažem da je nemoguće ali mislim da nije realno da će cijelu mrežu imati spojenu u 2008. godini.

[color=blue][/color]

nije to bas tako. Ja sam u IT sektoru, i pri tako velikoj narudbzi imati ces 1000 identicnih racunala, sloziti ces jedno, druge ces samo “klonirati” uz novi SSID. Pristupnu mrezu ce ti osigurati npr. t-com, tvoje je samo da ih spojis tamo, a PC kase su toliko jednostavna stvar da i najveci neznalica moze nauciti raditi u tome u jednom tjednu. I stojim iza te tvrdnje, jer imam konkretnih iskustava bas sa takvim inforamtizacijama.

Ako znaju polu-pismeni konobari raditi na pos kasama, znati ce i srednjovjecne tetice u Tisku [rolleyes]

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....


nije to bas tako. Ja sam u IT sektoru, i pri tako velikoj narudbzi imati ces 1000 identicnih racunala, sloziti ces jedno, druge ces samo “klonirati” uz novi SSID. Pristupnu mrezu ce ti osigurati npr. t-com, tvoje je samo da ih spojis tamo, a PC kase su toliko jednostavna stvar da i najveci neznalica moze nauciti raditi u tome u jednom tjednu. I stojim iza te tvrdnje, jer imam konkretnih iskustava bas sa takvim inforamtizacijama.

Zanima me vaša procjena kolega. Koliko Tisku treba da spoji sve kioske sa PC kasama i sa centralom?


Zanima me vaša procjena kolega. Koliko Tisku treba da spoji sve kioske sa PC kasama i sa centralom?

moja procjena 3-6 mjeseci od trazenja dobavljaca do potpunog prelaska na POS kase. Moze se izvesti za 3. Tehnologija nije nova, oni ne moraju izmisliti nista novo, samo primjeniti nesto sto se vec dugi niz godina primjenjuje drugdje. U todorić koncernu imaju jedan konzum koji ima vec usavrsenu i ispeglanu infrastrukturu, te mogu samo preslikati njegov model, jer vec imaju ljude koji su taj sustav uveli, i odrzavaju ga.

Dakle to moze ici po copy/paste principu.

New Report

Close