TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobra večer,svima! Da li mi netko može odgovoriti zašto Tisak u nekim ulicama postavlja po dva svoja kioska,tj. jedan do drugog? Razumio bih da je jedan na jednoj strani ulice,a drugi na drugoj strani,kao što radi Starbucks u Americi da bi istisnuo konkurenciju.


Rasprodo Zvijezdu danas (nekako mi smrdi ovaj rast od 13%, a sve po jedna do 2 dionica) i ponovno kupio TISAK na 1422 (naveliko). Izlet mi se isplatio. Bolje rečeno više sreće nego pameti. Sad ćemo skupa da se živciramo, jer idem na duže staze. Odluku donio na temelju brojanja Tiskovih kioska u Vinkovcima. Ima ih ukupno 9 i to ne možeš da prođeš a da ne zapneš za neki od njih. Zima baš i nije njihovo vrijeme, ali uskoro će i proljeće, pa ljeto, pa sokići, pa sladoledići, pa žvakice a o duhanu nebi pričo (nepušač sam). Kada bude i brza hrana, ostali će moći da pozatvaraju svoje pečenjare. Možda fantaziram, ali bez fantazije nema ni malvazije!
[proud]

kolega banana znači sigurni ste da idući tjedan neće još dolje ? [undecid]


Dobra večer,svima! Da li mi netko može odgovoriti zašto Tisak u nekim ulicama postavlja po dva svoja kioska,tj. jedan do drugog? Razumio bih da je jedan na jednoj strani ulice,a drugi na drugoj strani,kao što radi Starbucks u Americi da bi istisnuo konkurenciju.

Jedan će biti za brzu hranu.[kiss]


bananarama: ” Rasprodo Zvijezdu danas (nekako mi smrdi ovaj rast od 13%, a sve po jedna do 2 dionica) i ponovno kupio TISAK na 1422 (naveliko). Izlet mi se isplatio. Bolje rečeno više sreće nego pameti. Sad ćemo skupa da se živciramo, jer idem na duže staze. Odluku donio na temelju brojanja Tiskovih kioska u Vinkovcima. Ima ih ukupno 9 i to ne možeš da prođeš a da ne zapneš za neki od njih. Zima baš i nije njihovo vrijeme, ali uskoro će i proljeće, pa ljeto, pa sokići, pa sladoledići, pa žvakice a o duhanu nebi pričo (nepušač sam). Kada bude i brza hrana, ostali će moći da pozatvaraju svoje pečenjare. Možda fantaziram, ali bez fantazije nema ni malvazije! [proud] ” kolega banana znači sigurni ste da idući tjedan neće još dolje ? [undecid]

Siguran sam jedino u svoje ime, a ostalo pretpostavljam (ispod 1400 ne ide), jedino ako dođe do nekih novih nepredviđenih okolnosti.[rolleyes]


kolega banana znači sigurni ste da idući tjedan neće još dolje ? [undecid]

nisam bananarama, no evo mog viđenja.
mirovinci su se ukrcali na cca 1375 kuna. mislim da puno ispod te razine cijena ne bi trebala ići. ukrcajem fondova zasigurno prestaju tobogani na ovoj dionici.
ukrcaj fondova može se doživjeti kao prijetnja poletnijem rastu- mirovinci ne vole dramatične pomake. no, ako su istinite izjave čelnika fondova da ulazom u nove dionice žele iskoristiti potencijal rasta probranih dionica, onda je samo pitanje kolika brzina rasta je fondovima prihvatljiva.
je li to rast od 50-100% na godišnjoj razini za ovu i još neke dionice?
mislim da jest- nije previše, a dovoljno je da podigne prinose fondova, obzirom da nekoliko jakih hr blue chipova ne može godišnje realno povećavati vrijednost za navedeni postotak.
tisak će povečavati i prihode i dobit- racionalizacija, modernizacija i širenje poslovanja u punom su jeku.
stoga prostora za rast u narednim godinama ima i te kako…
vrlo konzervativna projekcija :

2008. dobit 90 mkn book 400 mkn
2009. dobit 130 mkn book 530 mkn

za p/e 50 (min. za todine firme), cijena je 2750 kn uz p/b 12 (ovaj potonji je i danas tu negdje).

no, za todine dionice ni p/e 150 nije bauk

[cool]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

bananarama:

Rasprodo Zvijezdu danas (nekako mi smrdi ovaj rast od 13%, a sve po jedna do 2 dionica) i ponovno kupio TISAK na 1422 (naveliko). Izlet mi se isplatio. Bolje rečeno više sreće nego pameti. Sad ćemo skupa da se živciramo, jer idem na duže staze. Odluku donio na temelju brojanja Tiskovih kioska u Vinkovcima. Ima ih ukupno 9 i to ne možeš da prođeš a da ne zapneš za neki od njih. Zima baš i nije njihovo vrijeme, ali uskoro će i proljeće, pa ljeto, pa sokići, pa sladoledići, pa žvakice a o duhanu nebi pričo (nepušač sam). Kada bude i brza hrana, ostali će moći da pozatvaraju svoje pečenjare. Možda fantaziram, ali bez fantazije nema ni malvazije!
[proud]

kolega banana znači sigurni ste da idući tjedan neće još dolje ? [undecid]


I mene zanima da li je ovaj rast od 30 % u par dana normalan, mislio sam ga čekat na 13xx, pa mora malo doć do daha.[bye]

Drage kolege,
htio sam pitat za misljenje.
Ovo što su jucer HDZ i ekipa dogovorili da nema više pušenja u restoranima i kafičima, dali može kratkotrajno utjacat na ovu dionicu.

naime ušao sam na 1100 i žao mi je kaj nisam sa više, pa sada gledam dali će biti još neke prilike, naravno da ne 1100 ali to sa pušenjem neznam dali može utjecat na tisk


Drage kolege,
htio sam pitat za misljenje.
Ovo što su jucer HDZ i ekipa dogovorili da nema više pušenja u restoranima i kafičima, dali može kratkotrajno utjacat na ovu dionicu.

naime ušao sam na 1100 i žao mi je kaj nisam sa više, pa sada gledam dali će biti još neke prilike, naravno da ne 1100 ali to sa pušenjem neznam dali može utjecat na tisk


Kaj misliš da će netko prestati pušiti? Možeš si misliti.

Koma čovječe.

Svi vi koji se brinete za ovu dionicu molim vas da pogledate graf Leda u prošloj godini pa će vam neke stvari biti jasnije. A kaj se tiće BV-a na ovoj dionici to nema veze sa realnošču jer pitanje je koliko vrijedi bilo što na internetu, a znamo za koliko je prodan YouTube.

Koma čovječe.


Drage kolege,
htio sam pitat za misljenje.
Ovo što su jucer HDZ i ekipa dogovorili da nema više pušenja u restoranima i kafičima, dali može kratkotrajno utjacat na ovu dionicu.

naime ušao sam na 1100 i žao mi je kaj nisam sa više, pa sada gledam dali će biti još neke prilike, naravno da ne 1100 ali to sa pušenjem neznam dali može utjecat na tisk

Potražnja za cigaretama je potpuno neelastična. U bilo kojem pogledu. Sjećam se da su u Beogradu, tijekom rata, ljudi (zbog neimaštine) kupovali cigarete na komad. Vjerujem da će se i dalje pušiti, a ta odredba povući nakon par mjeseci jednako kao što su povukli i 0,0 promila.


Drage kolege, htio sam pitat za misljenje. Ovo što su jucer HDZ i ekipa dogovorili da nema više pušenja u restoranima i kafičima, dali može kratkotrajno utjacat na ovu dionicu. naime ušao sam na 1100 i žao mi je kaj nisam sa više, pa sada gledam dali će biti još neke prilike, naravno da ne 1100 ali to sa pušenjem neznam dali može utjecat na tisk

Meni je to super!
Jer razmišljam ako potegnu taj potez slijedeći je prodaja cigareta samo na kioscima 100%!
[smiley][smiley]

Show me the Money!

Može netko Kocijanov interview iz Banke?

New Report

Close