TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tko je danas pratio trgovinu na ZTM-u mogao je jasno uočiti da su mali dioničari tiskali cijenu prema gore, a veliki prodavali ogromne količine na 1376. Pred kraj su mali opet natiskali do 1430. Tko je od njih pametniji, prosudite sami! Ja sam poslušao velike, jer mi je ulaz bio 1100, a ovo prilika da se iskrcam. Pametnom dosta![bye]

Dragi kolega, vidi se da ste prilično friški. Vjerujte mi da ćete uskoro uvidjeti da i niste baš pametni.
Ne mogu vjerovat da Vi niste primjetili da je rasprodaja išla od strane HPa i da je većina toga išla dogovorno.

Veliki su jučer kupovali!
Nećete valjda reći da su one silne 500 tke na kupnju postavljali mali? Ili da su recimo 1000, 200 i 200 koji su bili na kupnji na 1.400 u 14:00 nalozi malih investitora?

Pozdrav kolega bananarama, više sreće drugi put. [bye]

ova dionica ce da ide gore, barem jos malo.. toliko je izvesno.. jedino je pitanje dokuda?[wink] ja kazem neka ide do 3000.. jest da bude smrdilo jako.. no zato su tu armani vodice.. to ce sve toda da proda pa dionica jos da naraste..

kupujte mirisne vodice od armanija


bananarama: ” Tko je danas pratio trgovinu na ZTM-u mogao je jasno uočiti da su mali dioničari tiskali cijenu prema gore, a veliki prodavali ogromne količine na 1376. Pred kraj su mali opet natiskali do 1430. Tko je od njih pametniji, prosudite sami! Ja sam poslušao velike, jer mi je ulaz bio 1100, a ovo prilika da se iskrcam. Pametnom dosta![bye] ” Dragi kolega, vidi se da ste prilično friški. Vjerujte mi da ćete uskoro uvidjeti da i niste baš pametni. Ne mogu vjerovat da Vi niste primjetili da je rasprodaja išla od strane HPa i da je većina toga išla dogovorno. Veliki su jučer kupovali! Nećete valjda reći da su one silne 500 tke na kupnju postavljali mali? Ili da su recimo 1000, 200 i 200 koji su bili na kupnji na 1.400 u 14:00 nalozi malih investitora? Pozdrav kolega bananarama, više sreće drugi put. [bye]

Kad nešto postane opća euforija (kao u ovome slučaju), onda je vrijeme za izlazak. Uvijek je najteže odrediti do koje će granice neka dionica rasti. Ja sam se povuko sa 30-tak % zarade, ako Vi zaradite više bit će mi drago. Nisam od onih koji su zavidni. Moguće je da euforija još potraje, a i Vama koji niste prodali najteže će biti odrediti vrijeme kada se povući. Sve dok ne kasiraš – nisi ni zaradio. Osobno se bavim dioničarstvom da bih nešto zaradio, a to ne ide bez prodaje. A što se tiče cijene pred kraj trgovine u ponedjeljak, očito je da su cijenu od 1376 pa do završne 1430 digli jako sitni nalozi. Barem je to neosporivo i vidljivo.
Ovdje se treba upitati što je razlog naglog rasta Tiska, nekih novih vijesti i akvizicija nema, a po tom pitanju se očitovala i uprava. Poslije euforije dolazi hlađenje, što ne znači da će se to dogoditi odmah sutra. Za mene je već došlo i zbog toga sam izuzetno sretan, naročito kada vidim zelenu strelicu na dobiti. Što se tiče sreće koju mi kolega Bill želi drugi put, mislim da će njemu više trebati, jer ja sam svoju trku istrčao – barem za sada u ovoj dionici, a pitanje je da li će on uopće stići do cilja.
Uvijek me iznova iznenadi koliko su dioničari forumaši skloni vrijeđanju i sarkazmu prema nekome tko ne misli slično kao većina. Pa ljudi ovo Vam i jest mjesto gdje možete iznijeti sva svoja razmišljanja, pa kakva god ona bila – jedan vid moderne ispovjedaonice. Pozdrav svim istinoljubcima i poklonicima slobodnog načina izražavanja želi Vam vaš Bananarama.

sretna nova svima,

nisam pametan da li da ulazim na ovim cijenama. ima se nesto casha, ali bojim se da ce cijena sada stati i poceti kliziti dolje.
sa druge strane od 19.12. je cijena porasla 30%, a to se rijetko viđa.

@admin

kako i zasto nemozete uskladiti promjene cijena trgovanja zajedno sa zse. npr. kod Vas je promjena + 7.70%, a na zse + 6.70%.
hvala..

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

@bananarama

Nisam nikog vrijeđao već sam samo upozorio na ključna događanja koja su se dogodila jučer. Nemam ništa protiv što si prodao, već imam da sad vrijeđaš ostale forumaše koji su ostali unutra.

Onako generalno, napravio si početničku grešku:
Cut Your losses and let Your profits run!

kolega bananko:
1.”Osobno se bavim dioničarstvom da bih nešto zaradio, a to ne ide bez prodaje.”
tu si potpuno u krivu. najviše se zarađuje kad se dionicu ima čim duže.
2., “očito je da su cijenu od 1376 pa do završne 1430 digli jako sitni nalozi”
normalno, kad za velike nije više bilo količina.

I nitko se ništa ne ljuti. Ti komentiraš, ja komentiram. Kratkoročno si možda u pravu ali dugoročno ćeš zaraditi manje od nas koji smo strpljivi i čekamo. Mislim i na svim ostalim dionicama, ne samo na Tisku. Da si pročitao bilo koju knjigu o dionicama to bi naučio. E da, ima i broj 3. nije istina da nema ništa novo. Ima puno više novoga nego dok je dionica bila na 1700 kuna. naravno, pozitivnoga.
Sretna Nova!

Moram još ovo. Dionica ti je prvo otišla iz 400 kn na 1550, pa je pala na cca 825, pa se digla na 1694, pa je pala na 930, pa se zasada opet digla na 1430. zar ne vidiš da svaki puta ode više gore nego što je bila prije. A ti prodao 300 kn ispod AT-a. A po logici sada ide na 1850-1900. naravno, ništa u životu nije sigurno ali kaže se da je povijest učiteljica života.

Ove godine sam zaradio na jednoj dionici 400 % a držao sam je oko godinu dana. koliko bih dionica za to morao prodati s 30 % zarade. Previše, treba ih naći 15-tak a ako računaš da ćeš na svakoj trećoj izgubiti onda bogami i prek 20-tak. pa ti sad misli…

na mojnovac je postavljeno pitanje o tome sto raditi sa dionicama TISKa u narednim danima. napisao sam odogovor pa ga postam i ovdje. mozda mi netko pomogne ukoliko krivo razmisljam…


na ovakvo je pitanje uvijek nezahvalno davati odgovore. ovisi o tome da li pitas kratkorocno ili na duzi rok. no ja cu probati odgovoriti posto je jos uvijek imam i ne mislim je tako skoro prodavati.

ajmo prvo pogledat cinjenice iz proslosti:

– od 19.12.2007. do 31.12.2007. godine je na ZSE proslo 59.394 komada ili ti ga 2,49% od ukupnog broja dionica.
da bi sve bilo jasnije ta kolicina cini 39,56% free floata.

– prosječna ponderirana cijena po kojoj su te dionice potrgovana iznosila je 1.239,84 kn

istina je da je cijena ove dionice u desetak dana porasla za cca 30% no za to naravno da postoji dobro nam znani razlog koji se zove HP d.d.
isto tako je cinjenica da je ovaj rast rezultat agresivnije kupovine velikih igraca.

s obzirom na novog gazdu, najavljene planove, racionalizaciju troškova, rezanje sivog trzista mislim da cemo u prvim danima sijecnja jos lagano ici prema gore, a nakon toga bi se mogli ustabiliti i malo predahnuti. meni osobno je target dosta visi, no ne zelim ga iznositi da ne bi ispao neozbiljan. jer bi nekom to tako moglo izgledati.
pogledajte di su danas Ledo, Konzum, Jamnica. vjerujem da ce i TISK u buducnosti ostvariti znacajan rast i stati uz bok ostalim Todinim perjanicama.”

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

@sasko

potpisujem! [thumbsup]

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


na mojnovac je postavljeno pitanje o tome sto raditi sa dionicama TISKa u narednim danima. napisao sam odogovor pa ga postam i ovdje. mozda mi netko pomogne ukoliko krivo razmisljam… ” na ovakvo je pitanje uvijek nezahvalno davati odgovore. ovisi o tome da li pitas kratkorocno ili na duzi rok. no ja cu probati odgovoriti posto je jos uvijek imam i ne mislim je tako skoro prodavati. ajmo prvo pogledat cinjenice iz proslosti: – od 19.12.2007. do 31.12.2007. godine je na ZSE proslo 59.394 komada ili ti ga 2,49% od ukupnog broja dionica. da bi sve bilo jasnije ta kolicina cini 39,56% free floata. – prosječna ponderirana cijena po kojoj su te dionice potrgovana iznosila je 1.239,84 kn istina je da je cijena ove dionice u desetak dana porasla za cca 30% no za to naravno da postoji dobro nam znani razlog koji se zove HP d.d. isto tako je cinjenica da je ovaj rast rezultat agresivnije kupovine velikih igraca. s obzirom na novog gazdu, najavljene planove, racionalizaciju troškova, rezanje sivog trzista mislim da cemo u prvim danima sijecnja jos lagano ici prema gore, a nakon toga bi se mogli ustabiliti i malo predahnuti. meni osobno je target dosta visi, no ne zelim ga iznositi da ne bi ispao neozbiljan. jer bi nekom to tako moglo izgledati. pogledajte di su danas Ledo, Konzum, Jamnica. vjerujem da ce i TISK u buducnosti ostvariti znacajan rast i stati uz bok ostalim Todinim perjanicama.”

Uvijek kad razmisljam o TISK pogledam promete KNZM prije 2 godine i promete KNZM danas..ne KNZM prije 5 godine, vec samo prije 2 godine…
rast…Todoriceve firme imaju brutalan rast…[thumbsup]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

New Report

Close