THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nakon burnog otvaranja, očekujem stabilizaciju cijene na 15-20 kn i tako do završetka PSN, a onda vjerojatno na 10 kn

Hoce li ovaj usamljeni jahac na 68 ostati na bidu do otvaranja ?
Nije valjda zaboravio na otvoreni nalog ?

Pročitajte sada unatrag postove od valuea, možete i moje mada ja novo ništa nisam naznačio, pa drugi put naučite razlikovati ozbiljne forumaše od ozbiljnih budalaša i drukera.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@kvart99
maknut će ga, mogu se okladiti

Potencijalni kupci samo nek se sjete onog sto je postavio MKT nalog na VDKT i prodavao po sistemu daj sto das sve do 1kn……..

Samo strpljivo……

Nazad godinu dana cijena ove dionice je bila oko 800 kn.

A sada…potop..

Opet se burekđije guraju na kupnji…i opet će popušiti ako ne nađu “zadnjeg magarca” kojem će uvaliti štafetu.

Ignore: KressoM, delux

A je ga blebecete… Tehnika ima 189.460 dionica i mktcap na 45 kuna od 8,5 milijuna kuna. Kroz predstecajnu nije moguće napraviti dilution od 90%, (strogo zakonski gledano),pa će vjerojatno nakon pretvaranja potraživanja u kapital to pretpostavljam vrijediti vise. Naravno, dug je put do te točke i efekturiarnja te vrijednosti, al očito netko ima matematiku.

Ja se ne volim kockati na ovakav način jer to nije moj stil, no postojeći kapital ako predstecajna prodje ima svoju vrijednost. Pretpostavljam vecu od spomenutih 8,5 milijuna kuna.

DonJuan,
Ono o čemu Vi pričat je računovodstveni kapital.
Koliki je stvarni kapital, kad se obveze “napumpaju”, proknjiže penali, otpišu potraživanja…

Rastimo zajedno...

čestitam majstoru kupcu po 60 kn, sad odmah može uvaljati po 40, odlična zarada

također čestitke i ostalim sretnim vlasnicima, i oni će uskoro moći prodati uz sjajne dobitke s minus predznakom

nekad se uluijetalo u todex sa po 100 000 kn, sad po 10 000 kn. ajde barem neki pomak, neki su naučili lekciju

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nije knjigovodstveni već tržišna vrijendost kapitala. Znam ja dobro sto pišem. Neće oni proknjiziti sve dubioze na teret RDiG nego onoliko koliko im je potrebno za održivo refinanciranje duga. Tesko je ovako napamet procijeniti koliko je to, a neće to raditi vrlo vjerojatno po najnižoj mogućoj cijeni.

Oni ne mogu izbrisati sav kapital. Zakonom o predstecaju prema pojedinim vrstama vjerovnika mogu otpisati dio tražbina do odredjenog cenzusa i pretvoriti ga u kapital, a ostatak refinancirati.

Primjecujem ovdje isti obrazac trgovanja kao na “Todexu” unatoc javno objavljenog priopcenja sa se ide u PSN.
Svatko tko sada spekulativno kupuje ima velike sanse ostati bez kapitala,ali to je njihov vlastiti rizik i odluka.Nevjerovatno kako neki ponavljaju iste greske.

New Report

Close