THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve u svemu jako je malo firmi na burzi iz građevinskog sektore.
Tehnika i Hidra se utapaju, Ingra i Dalekovod plivaju, nije to dobro ni za burzu ni za povjerenje ulagača koje je odavno izgubljeno

Ja sam negdje citao da su svim europskim firmama, ili vecini slicno napravili – raskide ugovora. Taj bliski istok, afrika…tamo je bilo koji posao rizican. To nisu trzista na kojima ces se vadit…




http://www.zse.hr/default.aspx?id=86290

Uhhh, šta će letjeti perje, a možda i glave…

Viadukt je posebna prica, svima je odgovarao da se sve prije zataska i zavrsi.
Ni ovdje prognoze nisu puno bolje.
Potop svih gradevinara, bas svih..

Odeeeeeee…

Tehnika d.d. – Odluka o obustavi i nastavku trgovanja

02.08.2018 09:02:35

OU 2018/87 Na temelju čl.340(2) ZTK i čl. 249(1)(2) Pravila Burze dana 02.08.2018. u 08:57 sati obustavljena je trgovina dionicama HRTHNKRA0004 zbog obavijesti izdavatelja o predanom zahtjevu za pokretanje predstečajnog postupka. Obustava traje do dana 02.08.2018. do 11:30 sati.

Al će biti iskipavanja kad opet krene trgovanje u 11:30

Ignore: KressoM, delux

dokumenti pripremljeni, čudo da se toliko tajilo
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/LpNk7ldX00ANcaNGH7A6oA==.pdf

Bolje predstečaj nego stečaj

@jasko
ako predstečaj ne uspije, ide stečaj. predstečaj je OK za firmu jer joj on daje mali predah da odmah ne krahira, ali za dioničare predstečaj i ako uspije znači velike otpise imovine, drastično smanjenje nominale dionice (u pravilu na zakonski minimum od 10 kn npr.ka kod DLKV), a često i potpuni gubitak uloga ako PSN ne uspije.

sve je točno što pišete jasko i popolo, ali vrijeme za razmišljanje je vrko kratko, samo jedan sat po otvaranju
11.30 kreće trgovanje

ja jedino ne razumijem jučerašnje kupce. puno forumaša pisalo je što ovdje slijedi, a oni pred kraj dana skidaju stotine komada iznad 80 kn??? mislio sam da su do sada već naučili školu na vdkt, blje ledo itd., ali očito nisu niti će naučiti dok ne izgube i te zadnje kune na zse

Ja sam jedan od jučerašnjih kupaca.

Uzeo 75kom na 72,50 (jos se čudio kako me nitko ne nadbidava dok je trajala drazba) i bez obzira što je bila jaka podrska samo par kuna nize na bidu, uhvatila me nervoza i prodao odmah iste nazad po 76kn.
Samo 230-tak kn zarade – moglo je kasnije jos kojih 500-700 tops, ali sve je bolje od toga da sam dionice zadrzao preko noci i prodavao danas nakon pristiglih vijesti sa -80%…….

Ovo bi danas moglo poceti gravitirati prema 10-tak kuna kada krene panika….vjerovatno ce biti i valova, pa tko je s(p)retan….


ja jedino ne razumijem jučerašnje kupce. puno forumaša pisalo je što ovdje slijedi, a oni pred kraj dana skidaju stotine komada iznad 80 kn??? mislio sam da su do sada već naučili školu na vdkt, blje ledo itd., ali očito nisu niti će naučiti dok ne izgube i te zadnje kune na zse

Jedina škola koja se ovdje može naučiti je da će na ZSE svatko kad-tad biti ošišan i bespredmetno je danas nabrajati one ošišane kad se sutra i sam lako nađeš među njima.

New Report

Close