THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto davati iznos kada se stanje blokade kontinuirano povećava. Ovdje je sve odavno jasno. Alžir je ubrzao proces. Radi toga su pušteni spinovi oko nezakontog postupanja Alžirava. Nema neke potražnje po 80 kn. Omalovažavali moj stav i sprdali me kada sam slucajno navodio i niže od toga. Danas niti jedna cijena ne pokriva rizik niti djelomično.


Zlo je što se ovi u Tehnici ponašaju kao da je sve u najboljem redu a vjerovnici ih pritišću sa svih strana. Tako se problem samo produbljuje, neće im nitko baciti pare s neba da se izvuku. Moraju pod hitno naći neka sredstva za rješavanje tih kratkoročnih obaveza inače im nema zore. Tako su se i na Vijaduktu ponašali sve do kraja.

na blokadu se uvijek kaleme nove, nekako se svi poplaše, domaće banke još miruju



Neki su rekli, ne ide to ispod 100. A kad ono…..

Teška situacija za Tehniku. Blokada strane banke zbog aktivacije garancije se može zakomplicirati. Nisu napisali za koji iznos su blokirani.
[/quote]

tko je tu kome dužan i zasto. te bankovne garanvije mi nisu jasne – narčitelj-izvođač-banka – tko tu kome daje garancuije i čemu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




Neki su rekli, ne ide to ispod 100. A kad ono…..

Teška situacija za Tehniku. Blokada strane banke zbog aktivacije garancije se može zakomplicirati. Nisu napisali za koji iznos su blokirani.
[/quote]

tko je tu kome dužan i zasto. te bankovne garanvije mi nisu jasne – narčitelj-izvođač-banka – tko tu kome daje garancuije i čemu
[/quote]
Tehnika je nalogodavatelj. Strana banka izdavatelj a firma u Alžiru korisnik garancije korisnik je aktivirao, banka platila i sad se naplaćuje od nalogodavatelja. Tako je uoničajeno.





Neki su rekli, ne ide to ispod 100. A kad ono…..

Teška situacija za Tehniku. Blokada strane banke zbog aktivacije garancije se može zakomplicirati. Nisu napisali za koji iznos su blokirani.
[/quote]

tko je tu kome dužan i zasto. te bankovne garanvije mi nisu jasne – narčitelj-izvođač-banka – tko tu kome daje garancuije i čemu
[/quote]
Tehnika je nalogodavatelj. Strana banka izdavatelj a firma u Alžiru korisnik garancije korisnik je aktivirao, banka platila i sad se naplaćuje od nalogodavatelja. Tako je uoničajeno.
[/quote]

Znači, Tehnika je jamčila za izvršenej radova pretpostavljam i ispunjavanje uopće ugovora. U slučaju neispunjavanja, naručitelj naplaćuje jamstva od banke, a banka onda tereti Tehniku. JEsam dobro razumio.

Ostaj epianje kako spriječiti zlonamjerno psotupanje naručitelja. hoću reči, oni mogu izmisliti koješta, naplatiti se od banke, a tehnik aonda da dokazuje banci tko je kriv , tko nije. to je dosta škakljiv odnos. može li narućitelj tako nešto učiniti, da iz zle namjere, bez stvarnih razloga, ubere jamstva. Nije ni banci pretpostavlja u interesu da da novac odmah, pa ond aide naplatiti se od tehnike jer i oni znaju da novaca ond avis enema, aod tehnike mozda senaplatis, mozda ne,

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.zse.hr/default.aspx?id=86290

Uhhh, šta će letjeti perje, a možda i glave…

Veći problem za Tehniku je Ingra sa kojom su sklopili ugovor o suradnji na tom projektu . U ugovoru su točno definirani uvjeti i rokovi na koje se Tehnika obavezala da će poštivati i određeni vremenski koraci u kojima će to ispoštovati. Pošto već mjesecima kilave i kasne sa izvedbom, čak u zadnje vrijeme su skroz obustavili radove, nisu ispoštovali zadane u ugovoru navedene rokove, normalno da će platiti penale za nepoštivanje dogovorenih rokova. Čak su jednim dijelom i avansno plaćeni jer su imali problem sa likvidnošću. Sve u svemu čudim se da ovdje uopće ima bida nakon svih do sada viđenih scenarija u prošlosti na drugim izdanjima. Valjda uvijek ima kockara sa viškom love i to je dobro jer barem imaš priliku nekome prodati pošto poto dok sve ne izađe na vidjelo a onda je već obično prekasno jer nestane bilo kakva kupnja.

ovdje je bilo kakav ulazak u poziciju turbo rizičan jer svaki dodatni dan blokade računa gura firmu neumoljivo prema dnu, odnosno prema stečaju ili PSN. pratim već duže vrijeme kako velika većina trejdera ovdje prži lovu jer svaki put kad kupe “povoljno”, ubrzo bude još povoljnije…i tako će vjerojatno biti do 10 kn
upozorenja nisu htjeli slušati ni na viadutku pa svi znamo kako je tamo završilo

Problem je sto se tu vec godinama vrte kosturi i nema pomaka u poslovanju. Cak da oni ovo i rijese…moje je misljenje da im ulagaci vise ne vjeruju. Jedino da naprave neko turbo preokret, sto je tesko u kratkom roku. Svaka gradnja traje…


Problem je sto se tu vec godinama vrte kosturi i nema pomaka u poslovanju. Cak da oni ovo i rijese…moje je misljenje da im ulagaci vise ne vjeruju. Jedino da naprave neko turbo preokret, sto je tesko u kratkom roku. Svaka gradnja traje…

prije će biti turbo otpuhivanje s burze


http://www.zse.hr/default.aspx?id=86290

Uhhh, šta će letjeti perje, a možda i glave…

Ma kakvi.
To je jedno pristojno dudlanje svako svakome jer su svi umoceni u drek do grla.
Jajcano kolo.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.



http://www.zse.hr/default.aspx?id=86290

Uhhh, šta će letjeti perje, a možda i glave…

Ma kakvi.
To je jedno pristojno dudlanje svako svakome jer su svi umoceni u drek do grla.
Jajcano kolo.
[/quote]
stečajevi su vrlo popularni i neki jako dobro zarade na njima, uvijek netko krčmi imovinu, možda je to u stvari cilj, nisam ni na Viaduktu vidio da je netko jako nezadovoljan stečajem

New Report

Close