THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a je ovaj zec okrutan,nepravedan,ne pruža dovoljno prilika i sve ostalo… :-))))
lovcima iz kategorije šta te muči njofra bilo skupo na <100?
kako je ono išlo ćekamo na "25"?
i da kako sam i najavio nakon zadnjeg dokupa na 100 da ću i jesam prodao kupljeno sa anualiziranim prinosom od ugrubo 700%.
to je samo mali dio i na tome će ostati osim ako….
ako će dole meni dobro a ako će gore meni opet dobro.
win-win reklo bi se?
svakome bi preporučio da si izabere tako nekako ili još i bolje.
ne zamerite kaj na proljetnom modu
p.s
i da rizici su i dalje tu sve ide u paketu pa i veliki oportuni gubitci nekima po x put na thnk a opet po vl izboru je pa bi trebalo manje boljeti?
možda i griješim nebi bilo….

Firma bi trebala reci sto i kako planira dalje.
Jer vrijeme za to je sazrelo.
Narod je napacen i zasluzuje odgovore.
Ako misle business as usual onda jbg.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Stvarno nepotrebno.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Prodavatelji i kupci otisli na gablec, jedva cekam da se vrate i da vidim sta su se dogovorili.
Nadam se da bu se vratili prije 16 sati, ha-ha-ha.

Ova burza je postala toliko spora da korekcije koje su prije išle unutar jednog dana, negdje od pola 11 do pola 4, sad idu na dva dana.

Meni je ovo trenutno bez premca najzanimljivija dionica na ZSE. Velika volatilnost, veliki prometi, veliki rizik, ali i velika potencijalna dobit. Kad bi bar bilo još ovakvih dionica, bila bi nam burza čisti bombon…

potkradaju podizvođače – to je i viadulkt radio. krasna firma, vveoma me podsjeca na iviczu – uzmi pare, a ti tuži ako hoćeš

– “Tehnika” je s nama sklopila ugovor vrijedan više od sedam milijuna kuna 2. veljače prošle godine, s rokom završetka 25. travnja. Ona je, s druge strane, imala s investitorom rok 1. lipnja i aneksima ga je produžavala do 1. srpnja iste godine, a znala je da to neće moći ispoštovati iz prostog razloga što nema svoju operativu, što u osnovi nije naš problem. U dvije točke na kraju ugovora ugurali su da im trebamo dati garanciju banke na 10 posto ukupnih radova i još 10 posto sustege, što znači da su nam uzeli 20 posto garancije. U iste točke stavili su kako će nam vratiti depozit 60 dana po dostavljenoj garanciji. Priča ni tada ne bi bila tragična da gospoda iz “Tehnike” nisu potrošila depozit, naš novac, koji je trebao biti deponiran na posebnom računu – kaže Lasić.
Ali što je najtragičnije, oni su od investitora dobili 30 posto avansa i nisu ga distribuirali prema izvođačima. Sada će netko kazati što hrvatska država ima s tim?! Ima itekako, jer moja “Imotehnika” bi bankrotirala na hotelu “Berulija” da se investitor nije upleo u priču iz početka i shvatio da “Tehnika” vara. On je bio taj koji je od “Tehnike” tražio cesiju i plaćao nama, a država, iako je sve znala, nije maknula ni prstom. Ja vas molim da mi nađete jednu državu na svijetu da se objekt gradi pet mjeseci, a obračun troškova 10 mjeseci. Jedino u Hrvatskoj – navodi Lasić.

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/541755/39osnivao-sam-hdz-i-volim-ovu-zemlju-ali-biznis-selim-u-njemacku-da-sacuvam-zdravlje-i-dostojanstvo39-poznati-imotski-poduzetnik-sokirao-odlukom-o-napustanju-domovine-a-evo-i-zasto-je-to-ucinio

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


potkradaju podizvođače – to je i viadulkt radio. krasna firma, vveoma me podsjeca na iviczu – uzmi pare, a ti tuži ako hoćeš

– "Tehnika" je s nama sklopila ugovor vrijedan više od sedam milijuna kuna 2. veljače prošle godine, s rokom završetka 25. travnja. Ona je, s druge strane, imala s investitorom rok 1. lipnja i aneksima ga je produžavala do 1. srpnja iste godine, a znala je da to neće moći ispoštovati iz prostog razloga što nema svoju operativu, što u osnovi nije naš problem. U dvije točke na kraju ugovora ugurali su da im trebamo dati garanciju banke na 10 posto ukupnih radova i još 10 posto sustege, što znači da su nam uzeli 20 posto garancije. U iste točke stavili su kako će nam vratiti depozit 60 dana po dostavljenoj garanciji. Priča ni tada ne bi bila tragična da gospoda iz "Tehnike" nisu potrošila depozit, naš novac, koji je trebao biti deponiran na posebnom računu – kaže Lasić.
Ali što je najtragičnije, oni su od investitora dobili 30 posto avansa i nisu ga distribuirali prema izvođačima. Sada će netko kazati što hrvatska država ima s tim?! Ima itekako, jer moja "Imotehnika" bi bankrotirala na hotelu "Berulija" da se investitor nije upleo u priču iz početka i shvatio da "Tehnika" vara. On je bio taj koji je od "Tehnike" tražio cesiju i plaćao nama, a država, iako je sve znala, nije maknula ni prstom. Ja vas molim da mi nađete jednu državu na svijetu da se objekt gradi pet mjeseci, a obračun troškova 10 mjeseci. Jedino u Hrvatskoj – navodi Lasić.

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/541755/39osnivao-sam-hdz-i-volim-ovu-zemlju-ali-biznis-selim-u-njemacku-da-sacuvam-zdravlje-i-dostojanstvo39-poznati-imotski-poduzetnik-sokirao-odlukom-o-napustanju-domovine-a-evo-i-zasto-je-to-ucinio

.čovjek je rekao istinu…i o Tehnici i o ‘Lijepoj našoj’

Na ovo s Tehnikom (i slučaj Berulia) sam u više navrata upozoravao na ovom forumu ali …..

nije mi bas najjasnije to sgarancijama – što tehnika garantira i kome. i što banka garantira i kome.

zar tehnika ne dign ekredit kod abnek i kad odradi naplati, onda podmiri dugove. čemu garancija – tko je primatelj garancije – ivestitor?

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@investimir

po prethodnim komentarima pari da sve znaš, i tako si pametan, pa čisto ne vjerujem da ne znaš osnove investicijske i izgradnje,

Slažem se, jer da znaš ne bi govorio da je firma sa ugovorenih 1mlrd kn prezadužena .
Pa gledaj da je uzela 30% avansa po svakom ugovoru morala je izdati bank. garancije za povrat tog avansa i još sijaset drugih garancija , i njoj zadržavaju tzv. zadržaj do pravovremene gotovosti itd.

Za ovakvu vrstu firmi problematično je kada nema dugova i van bilančnih zapisa što onda znači ili tuče svoju lovu ili nema posla

No dobro sada je dosta da te ne ubijem u pojam.

Znaš li šta je GOODWILL? Evo vidiš on inače nosi cca 30% fer vrijednosti i za to treba pitati mannagement, zašto se ne koristi polugom istog kod bilančnog izvješatavanja.

inače progooglaj ovo sa garancijama, znanja nikada previše!

Ma koje gluposti, covjek kao sto sam kaze to je praksa (nazalost) kod nas ali nadamo se da ce prestankom krize stvari krenuti bolje.Pa Tehnika ceka masu miliona kuna od investitora na projektu u Splitu pa nista….
Ovaj tip me malo podsjeca na Strabag – toliko vole nasu domovinu da ce blokirati gradnju Peljeskog mosta iz …..ljubavi…hm

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/541755/39osnivao-sam-hdz-i-volim-ovu-zemlju-ali-biznis-selim-u-njemacku-da-sacuvam-zdravlje-i-dostojanstvo39-poznati-imotski-poduzetnik-sokirao-odlukom-o-napustanju-domovine-a-evo-i-zasto-je-to-ucinio

Snadjimo se, smuljajmo itd.
Sramota.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Takvo poslovanje je na žalost u ovoj zemlji postalo normalno. Tehnika vjerojatno nije ni kriva nego i njima duguju na sve strane pa onda i oni rastežu plaćanja prema drugima. Kad (ako ikad) budemo funkcionirali kao Njemačka, onda više neće biti ovakvih stvari.
Pričao sam s jednim malim građevinarom-kaže ista situacija je s privatnim investitorima koji grade kuću, garažu…. Kad im odradi posao, onda počnu natezanja oko plaćanja, izmišljanje tobožnjih reklamacija itd. Isto kaže i jedan poznanik projektant-posla kao u priči, ali kad treba naplatiti -muka živa! A nije da nemaju ljudi love, voze skupe aute, kupuju nekretnine za keš, ali kad treba izvaditi pare i platiti odrađeno, počne borba za svaku kunu.

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close