THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/rohatinski-upozorava-na-potencijalni-krizni-balon/ar-171426/


operativno kako hoda danas znat ćemo za 3-6 mj.
za 3-6 mj vrlo izgledno se neće moći ovako kako je u prilogu.
oni koji vjeruju da će toobiti manje strpljivo će čekati a oni koji vjeruju da će to biti više ti su kupili ili će kupiti.
moja subjektivna percepcija je da je ovdje optimizam strpljiviji od pesimizma pa je jedan scenarij izgledniji kada se za to steknu uvijeti.

ono što po meni igra značajnu ulogu to je tek početak nove građevinske konjukture koje će trajati godinama a u takvim okolnostima strpljivost ima veće izglede da će biti naplačena.
za sada sve izgleda loše ali su i valuacije jako niske a o risk reward ratio-u nema smisla jer to svi vidimo drugačije.
gledajući valuacije turizam je bio jako rizičan,danas nije,brodari su bili jako rizični,danas nisu,građevinari su danas jako rizični a sutra?
moje je iskustvo da se isplati kladiti protiv percepcije večine i protiv sudbine večine.
na građevinarima možda ima i veću pokrivenost u nekretninama nego je to turizam imao a valuacije niže nego na turizmu nekad?
a sad ako se ne vjeruje da će nova građevinska konjuktura donjeti građevinarima ono što je turizmu donjelo što?
ulazak u EU po meni prije svega kao garancija sigurnosti turistima koji su spremni tadaplatiti više a što se je nadovezalo na tuđe nesigurnosti.
ulazak u EU će donjeti dodatnih >100mlrd kn poslova za građevinare,
posredno će preko turizma donjeti nikad veće investicije u turizmu
i nije to sve,nije teško naći…
sve su to procesi koji traju ali ako će biti tako u nekom dijelu tad će ove iznimno niske baze donjetii…
a svi oni koji misle da će retraktivno neka pogledaju malo u prošlost pa će naći brojne zanimljive primjere.

p.s.
DA rizici postoje,zar bi se moglo kao u prilogu da ih nema?
dali su rizici takvi da opravdavaju prilog?
time will tell

Naprosto ne vjerujem u samoinicijativno restrukturiranje iznutra. Bez obzira na direktorove izjave i najave. To ne ide. Sustavi se ne zele reformirati. Jer ne bi dosli u to stanje da je glavnim vinovnicima lose. Njima je dobro. Lose je dionicarima koji nisu u kombi.
Promjene su moguce samo silom izvana. Novi vlasnik i bok. Bez toga nista.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

serislav@
bivši mnagment se je nakrcao dionicama pa im ne odgovara promjena vlasništva.
izgledno da se je i zato maknuo i instalilao druge da odrade ono što oni nisu mogli,htjeli,znali…
proces restrukturiranja je pokrenut,nazad ne ne može da se i želi…
a zašto bi se htjelo kada bi to rezultiralo izglednim gubitkom značajnog udjela u vlasništvu.
i to u vlasništvu prioritetno NE intelektualne imovine već one puno opipljivije,nekretnine,prvi red do mora.
pa tko bi od nas se odrekao toga kao garancije mirnih snova?
šteta da nitko nije (još) prepoznao da se ovdje sa kikiriki lovom(10-15 mil) može doći do pozicije najvećeg dioničara i na krilima nezadovoljstva sa postojećm i bivšom upravom moglo doći do upravljačke večine.
od kada su fondovi počeli izlaziti do danas moglo se je skupiti 20-30% sa onima nezadovoljnima došlo bi se do 51% ili više,te upravljanja sa nečim što vrijedi 200 mil kn odnono >10x više od cijene koja bi se platila.
držim izglednim scenarijem da će biti onih koji će žaliti u budućnosti što nisu ako već ne žale.
ne vidim da je kasno pri TK<20 mil kn,ča ki kada bi cijena bila koji mil kn više opet je to sića u odnosu na...
uostalom tko brani nekome da izbaci neprijateljsku ponudu za preuzimanje?
držim da bi po 300 kn sakupio 51% i tako bi ostalo za njega preko pola komada "mesa" gratis.
mene čudi da se na to nisu odlučili neki nekretninski fondovi s obzirom da je za sad ovo prioritetno nekretninsko ulaganje sa potencijalom rasta profitabilnosti u novoj građ konjukturi ali
nije nužo se sa time zamarati ako se ne želi,ima i drugih opcija.
ako ćemo baš špekulirati ta presmiješna TK od niti 20 mil kn omogućava i nekoj konkurenciji kojoj nije potrebno crtatiti potencijale sektora da se za cijenu avg 20-tak stanova u ZG dođe do vrijednosti od 200 istih takvih stanova.
na vrhuncu TK thnk je bila >2 mlrd kn?
a danas večini ne vrijedi niti 20 milkn,naravno vremena su se promjenila ali zar baš toliko da opravdava 100x manje?
nekretnie koje su ostale,a večina je i danas vrijede kao i nekad.
poslovanje je bitno lošije ali apsurd je da do ove godine nije bilo negativno + kako kaže uprava bez agrokora nebi ni ove godine bilo i najavljuje se pozitivno za 2018?
emocije i diskonti su ogromni a kao i uvijek
time will tell
rezimirat ćemo nekad kako je tko risk rewardirao,prognozirao,profitirao …

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Po zadnjem izvješću, fali im 100.000.000 kn likvidnosti uz uvjet da kratkoročna imovina nije precijenjena i da kratkoročne obveze nisu podcijenjene.

Program restrukturiranja?
Za koji milijunicic kuna? Izvuci jos malo prije sloma?
To smo vec imali na Vijaduktu, ako se ne varam. Neki konzaltinzi za prodor na druga trzista itd. I to bas pred kraj.
Kad vidim rezultate metem po asku.
Do tada ni lipe.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

lebowski@

fali im da im plate ono što im nije plačeno,radi se na tome.
osobno bi volio dase počne sa prodajom a posebice onogšto nije u osnovnoj djelatnosti ili što ne ostvarije profit.
najave su tu,nadam se da nećemo predugo čekati.
e sad pitanje za sve koji su realno pesimistični:
po koliko očekujete da će se ta imovina prodavati?
po 0,1 BV koliko se trži trenutno thnk ili po nekoj većoj cijeni?

serislav@
za tebe je tako najbolje,pričekati CnB jer si dokazao da možeš živjeti sa posljedicama svojih odluka i ne tražiš u drugima krivce za ono što jesi ili nisi.
večina to nije dokazala i izgledno će opet jako teško primiti možebitni scenarij,sol na već velike oportune rane.
ako i kada CnB scenarij izgledno pruža potencijalni prinos o kojem će se dugo pričati.
možda griješim,nebi bilo…

p.s.
DA rizici postoje,nebi se moglo kako se može da ih nema.
najključnije od svega držim da ide puno vode prema mlinu građevine,a tko će i koliko naplatiti,u kojoj mjeri učestvovati u podjeli kolača koji će se dijeliti mjerljivo na skali u mlrd kn u godinama pred nama?
ima nas očito nemalo koje nas to značajno kopka.
živi bili….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

To što im trebaju platiti je kratkotrajna imovina. Zato se bojim da je precijenjena. Ono što oni trebaju platiti su kratkoročne obveze. Razlika je 100.000.000 kn.


lebowski@

fali im da im plate ono što im nije plačeno,radi se na tome.
osobno bi volio dase počne sa prodajom a posebice onogšto nije u osnovnoj djelatnosti ili što ne ostvarije profit.
najave su tu,nadam se da nećemo predugo čekati.
e sad pitanje za sve koji su realno pesimistični:
po koliko očekujete da će se ta imovina prodavati?
po 0,1 BV koliko se trži trenutno thnk ili po nekoj većoj cijeni?

serislav@
za tebe je tako najbolje,pričekati CnB jer si dokazao da možeš živjeti sa posljedicama svojih odluka i ne tražiš u drugima krivce za ono što jesi ili nisi.
večina to nije dokazala i izgledno će opet jako teško primiti možebitni scenarij,sol na već velike oportune rane.
ako i kada CnB scenarij izgledno pruža potencijalni prinos o kojem će se dugo pričati.
možda griješim,nebi bilo…

p.s.
DA rizici postoje,nebi se moglo kako se može da ih nema.
najključnije od svega držim da ide puno vode prema mlinu građevine,a tko će i koliko naplatiti,u kojoj mjeri učestvovati u podjeli kolača koji će se dijeliti mjerljivo na skali u mlrd kn u godinama pred nama?
ima nas očito nemalo koje nas to značajno kopka.
živi bili….

Naravno.
Sam pao sam se ubio, nikako drugacije.
Ova dionica ce dati jos mnogo prilika, samo je pitanje sadrzaja i tajminga.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Interesantno je tu zadnjih par dana.
Bid iznad 100 prilično impozantan (oko 1.000 kom), ali više nitko ne prodaje.
Budući da su sve loše vijesti sad probavljene i više ih ne bi trebalo biti, dakle sad bi možda mogle početi stizati i poneke pozitivne.
To izgleda čeka i bid i ask, a vidjet ćemo kad će se konačno pokrenuti nešto.

Sve loše vijesti su konzumirane. Ti znaš da više nema loših vijesti? Sve je sad gotovo, firma će početi zarađivati i sad je samo pitanje koliko ćeš zaraditi? Je, kak ne.

Mene najviše brine mogućnost ponovne blokade. Ne znam tko ih je zadnja dva puta blokirao i je li biila naplata ili povlačenje blokade. Da moram kladila bi se na povlačenje jer veci iznos se ne bi za jedan dan naplatio a manji se ne usude prvi pokrenuti.


http://www.seebiz.eu/rohatinski-upozorava-na-potencijalni-krizni-balon/ar-171426/

Glavni problem Tehnike opisan je baš u ovome članku. Tu leži najveći problem.

New Report

Close