THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel se Tehnika odlokala? Nisam pratio.


Jel se Tehnika odlokala? Nisam pratio.

U BLOKADI
Zadnja provjera:
20.2.2018.

Kontra trenutnog raspoloženja tržišta igram na par drugih dionica i vjerujem da će se isplatiti.
Jer su fundamenti dobri i iz dana u dan sve bolji, a cijena miruje, čak i stagnira.
Ovdje naprosto ne mislim da je takav slučaj.
Barem ne u kratkom roku.
Izvještaj za Q1 će biti još jedan disaster. Loše vrijeme uvijek dobro dođe kao izgovor.
Tone prema dolje. Po svim pokazateljima.

za sada povečani rizici?
izgledno si u pravu ali kao što sam napisao
bili su prije mjesec dana manji ali i cijena je pala sa 240 na 100 pa…
možda će se pokazati da je nedovoljno a možda da je to opet bio jako dobar risk reward ratio i ponovno uknjiženi veliki oportuni gubitci.
koga ne smeta neka preskoči ako neće imati neodoljivu potrebu proljevati SŽJ ili tražiti u drugima krivce za vl odluke bilo bi za mene i poželjno,dobrodošlo…
samo teško,jako teško…
vrijeme će dati odgovore tko je dobro a tko krivo…

trial
Znači, nitko ne zna koliko bi Lex Agrokor love mogao dodijeliti Tehnici?

Mislim da ce bit oko nule ako mislite drugacije onda obrazlozite zasto mislite da bi bilo drugacije, za potrazivanje postoji mjenica sta dobiju s te osnove ide na vracanje kredita, ugovor je raskinut pa i s te strane tesko da mogu onda nesto potrazivat.Doduse ne znamo sta su tocno i kako otpisali

držim da će ovo biti interesantno za izvući nekad jer to nije izgledno čak niti u scenariju stečaj.
time will tell

[/quote]

Rezervirali su Agrokor, odnosno to u iducoj turi ide u otpis i kraj. Nema nakon toga ni velike stete ni koristi.
Ostaje da prezive i izbace dobar kvartal.
CnB, CnB. Nista bez toga. Sve je ispucano.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Zaustavljena gradnja ‘Westgatea’, dugovi se popeli na gotovo 12 milijuna kuna?



Jel se Tehnika odlokala? Nisam pratio.

U BLOKADI
Zadnja provjera:
20.2.2018.
[/quote]

Nisu blokirani

Kontra trenutnog raspoloženja tržišta igram na par drugih dionica i vjerujem da će se isplatiti.
Jer su fundamenti dobri i iz dana u dan sve bolji, a cijena miruje, čak i stagnira.
Ovdje naprosto ne mislim da je takav slučaj.
Barem ne u kratkom roku.
Izvještaj za Q1 će biti još jedan disaster. Loše vrijeme uvijek dobro dođe kao izgovor.
Tone prema dolje. Po svim pokazateljima.

za sada povečani rizici?
izgledno si u pravu ali kao što sam napisao
bili su prije mjesec dana manji ali i cijena je pala sa 240 na 100 pa…
možda će se pokazati da je nedovoljno a možda da je to opet bio jako dobar risk reward ratio i ponovno uknjiženi veliki oportuni gubitci.
koga ne smeta neka preskoči ako neće imati neodoljivu potrebu proljevati SŽJ ili tražiti u drugima krivce za vl odluke bilo bi za mene i poželjno,dobrodošlo…
samo teško,jako teško…
vrijeme će dati odgovore tko je dobro a tko krivo…

trial
Znači, nitko ne zna koliko bi Lex Agrokor love mogao dodijeliti Tehnici?

Mislim da ce bit oko nule ako mislite drugacije onda obrazlozite zasto mislite da bi bilo drugacije, za potrazivanje postoji mjenica sta dobiju s te osnove ide na vracanje kredita, ugovor je raskinut pa i s te strane tesko da mogu onda nesto potrazivat.Doduse ne znamo sta su tocno i kako otpisali

držim da će ovo biti interesantno za izvući nekad jer to nije izgledno čak niti u scenariju stečaj.
time will tell

[/quote]

Izvukao si dio, a da nisi svatio cijelu poantu za novac koji su posudili agrokoru preko mjenice su uzeli kredit za isti iznos tako da i ako dobiju novac taj dio onda on ide na vracanje kredita koji je dobiven na osnovu posudbe agrokoru pa je u svakom slucaju povrat novca s te osnove nula samo ce im proc kroz ruke

Ignore : renči

Havi, NEMA blokade na tehnici, sad sam provjerio na sms 818058.

Stotka je “predstečajna” cijena a s obzirom na imovinu prihvaćam taj rizik…od danas ponovo sa vama.

Poslovna hrvatska kaze ; U BLOKADI
Zadnja provjera:
20.2.2018.

tko tu koga ? 🙁 pogledam sutra ujutro opet.

trial
Znači, nitko ne zna koliko bi Lex Agrokor love mogao dodijeliti Tehnici?

Mislim da ce bit oko nule ako mislite drugacije onda obrazlozite zasto mislite da bi bilo drugacije, za potrazivanje postoji mjenica sta dobiju s te osnove ide na vracanje kredita, ugovor je raskinut pa i s te strane tesko da mogu onda nesto potrazivat.Doduse ne znamo sta su tocno i kako otpisali

držim da će ovo biti interesantno za izvući nekad jer to nije izgledno čak niti u scenariju stečaj.
time will tell

[/quote]

Izvukao si dio, a da nisi svatio cijelu poantu za novac koji su posudili agrokoru preko mjenice su uzeli kredit za isti iznos tako da i ako dobiju novac taj dio onda on ide na vracanje kredita koji je dobiven na osnovu posudbe agrokoru pa je u svakom slucaju povrat novca s te osnove nula samo ce im proc kroz ruke

shvatio sam ja jako dobro samo to ne stoji,to je već sada loš pokušaj argumentacije lošeg pokušaja..
a nebi se to očekivalo od nekog tko je doma u knjigovotstvu?
kolega trail@ to nije pitao kako sam ja razumio pitanje.
naslućujem potencijalnu neobjektivnost koja možebitno proizlazi iz izlaska iz dionice?
možda i željom za ulaskom?
možda i griješim,nebi bilo….
smanjenje (ukidanje) rezervacije ne može knjigovotstveno nikako biti “nula” ali o tom potom kada dođe vrijeme za to.
utjecaja na poboljšanje likvidnosti ne mora nužno bit i( izgledno hoće) ali to nije kolega trail@ pitao,to je bio tvoj pokušaj izvrtanja budućih posljedica odrezerviranja nekih razmjera koji će se sigurno dogoditi čak i kada bi nagodba propala i kada bi došlo do stečaja.
time will tell
za sada to nije prioritetno pitanje jer ne rješava trenutni problem ali bio je argument protiv onih kojima je danas thnk “preskupa” i nebi bilo korektno obezvrijeđivati na “nulu” nešto šte će se izgledno knjižiti kao “dobit” kroz djelomično odrezerviranje a mjeri se na skali u mil ili desecima mil.
u situaciji u kojoj je TK thnk<20 mil to je itekako potencijalno i izgledno značajna činjenica.
neke će to nemalo a izgledno i neugodno iznenaditi za koji mjesec,pa ćemo izvući iz arhive onima koji danas čekaju na 25 a sutra možda i niže,prekosutra...

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


trial
Znači, nitko ne zna koliko bi Lex Agrokor love mogao dodijeliti Tehnici?

Mislim da ce bit oko nule ako mislite drugacije onda obrazlozite zasto mislite da bi bilo drugacije, za potrazivanje postoji mjenica sta dobiju s te osnove ide na vracanje kredita, ugovor je raskinut pa i s te strane tesko da mogu onda nesto potrazivat.Doduse ne znamo sta su tocno i kako otpisali

držim da će ovo biti interesantno za izvući nekad jer to nije izgledno čak niti u scenariju stečaj.
time will tell

[/quote]

Izvukao si dio, a da nisi svatio cijelu poantu za novac koji su posudili agrokoru preko mjenice su uzeli kredit za isti iznos tako da i ako dobiju novac taj dio onda on ide na vracanje kredita koji je dobiven na osnovu posudbe agrokoru pa je u svakom slucaju povrat novca s te osnove nula samo ce im proc kroz ruke

shvatio sam ja jako dobro samo to ne stoji,to je već sada loš pokušaj argumentacije lošeg pokušaja..
a nebi se to očekivalo od nekog tko je doma u knjigovotstvu?
kolega trail@ to nije pitao kako sam ja razumio pitanje.
naslućujem potencijalnu neobjektivnost koja možebitno proizlazi iz izlaska iz dionice?
možda i željom za ulaskom?
možda i griješim,nebi bilo….
smanjenje (ukidanje) rezervacije ne može knjigovotstveno nikako biti "nula" ali o tom potom kada dođe vrijeme za to.
utjecaja na poboljšanje likvidnosti ne mora nužno bit i( izgledno hoće) ali to nije kolega trail@ pitao,to je bio tvoj pokušaj izvrtanja budućih posljedica odrezerviranja nekih razmjera koji će se sigurno dogoditi čak i kada bi nagodba propala i kada bi došlo do stečaja.
time will tell
za sada to nije prioritetno pitanje jer ne rješava trenutni problem ali bio je argument protiv onih kojima je danas thnk "preskupa" i nebi bilo korektno obezvrijeđivati na "nulu" nešto šte će se izgledno knjižiti kao "dobit" kroz djelomično odrezerviranje a mjeri se na skali u mil ili desecima mil.
u situaciji u kojoj je TK thnk<20 mil to je itekako potencijalno i izgledno značajna činjenica.
neke će to nemalo a izgledno i neugodno iznenaditi za koji mjesec,pa ćemo izvući iz arhive onima koji danas čekaju na 25 a sutra možda i niže,prekosutra…

[/quote]

Ne ti izvrces jer je pitao koliko love, a ne koliko knjigovodstvene love razlika je ovo sta ti spominjes je knjigovodstveno odrezerviranje koje uopce nije toliko bitno jedino je bitna ziva lova koja tehnika dobije da moze smanjit dug prema dobavljacima, a to od agrokora ne vidim kako mogu dobit ako su raskinuli ugovor koji im je mogao donit nesto love, s druge strane da su ocekivali da ce dobit sta onda bi rezervacija ostala u bilanci, a tamo je nisu ostavili ocito i oni smatraju da jako malo mogu vratit od agrokora, vjerovatno oce nesto malo 20tak mil al to im ne znaci nista kad banka ima mjenicno potrazivanje na to pa ce to samo proc preko njih ali koristi za popravit situaciju likvidnosti od toga ne mogu imat, jedino prodaja imovine i zarada na projektima je ono sta je bitno sada i ako uspiju druga potrazivanja naplatit to bi pomoglo puno tako da sanse ima ali su sada suzene dok se situacija ne stabilizira.da prodao sam daleko vise od sadasnje cijene da kupin na 50% vise opet cu kupit jeftinije tako da na gubitku ne mogu bit ako pratim razvoj situacije kao sta rekoh bolje gledat sastrane, nije bitno zaradit bitno je ne izgubit

Ignore : renči

vjerovatno oce nesto malo 20tak mil

statusquo@
pa upravo to sam i ja napisao da je pri TK<20 mil kn odrezerviranje kako ti kažeš 20 mil kn itekako značajna činjenjica koja će kada do toga dođe imati značajnog utjecaja na cijenovno kretanje jednog dana,za koji mjesec ili kvartal.
ako ima netko da ne vjeruje neka napišeovdje da ne vjeruje pa ćemo rezimirati kada za to dođe vrijeme.
burza najčešće nije dobro mjesto za nestrpljive,napišem to svake godine >50x

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close