THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zaustavljena gradnja 'Westgatea', dugovi se popeli na gotovo 12 milijuna kuna: što će se dogoditi s velebnim splitskim tornjem?

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/532195/zaustavljena-gradnja-39westgatea39-dugovi-se-popeli-na-gotovo-12-milijuna-kuna-sto-ce-se-dogoditi-s-velebnim-splitskim-tornjem


…pa eto super….. neka buduci vlasnik isplati u vidu kapare dug 12 mil premaTHNK i radovi mogu odmah dalje…..

shuiifeng@

možda i zato jer su to igrači koji često pokušavaju u nedostatku vl kapitala sa tuđim graditi?
nebi bilo prvi put da se je preračunalo u troškovima i kreditnim sposobnostima?
nekad je thnk takve kreditirala ali više ne može ili ne želi,svejedno zašto bi?
uvijek taj investitor može dio nekretnine u izgradnji prepisati na graditelja i problem rješen
osim ako se ne želi?
vrijeme će napraviti svoje a odgađanje završetka je za investitora uvijek najskuplje rješenje pa očekujem da će se rješiti.
vrijeme će sve riješiti jer….
do tada ima thnk drugog posla pa…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

netko vidi problem,netko popriličnu svotu koja će sigurno
na ovaj ili onaj način biti naplaćena

Znači, nitko ne zna koliko bi Lex Agrokor love mogao dodijeliti Tehnici?

Znači, nitko ne zna koliko bi Lex Agrokor love mogao dodijeliti Tehnici?

trial@
to je tabu tema zar nisi još…?
to bi bilo “špekuliranje” ili tko zna možda još nešto gore?
po meni i u najgorem scenariju će biti iznos od kojeg će teći SŽJ u nekim količinama po vl izboru.
možda i griješim,nebi bilo…
konkretnije brojeve nebi iznosio jer je nervoza i ovako dase može rezati nožem ako dobro gledam?
zašto je veće na strani na kojoj “nebi smjela”?to i mene kopka avrijeme će odgovoriti.
ima dana,doći će i skidanje rezervacija na red,za sada pokušavamo shvatiti do koje će razine realni pesimizam spustiti cijenu.
jer su po njima diskonti nedovoljni,jučer je bilo da bi kupili u “pola cijene”,danas u 1/4 cijene a tko zna što nosi sutra?
neki čekaju danas na 25 ali ne znači da neće se i niže povući ako ne danas možda sjedećih dana?
osobno sam to pozdravio ali svejedno nisam liparenjem po bidu (za sada) danas još ništa kupio.
tako da “realni” pesimizam za sada se pokazao kao….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

migra, druže,
Dionica je potonula s 800 na 100 kn.
Sigurno nije zato jer:
1. je dobro, ili
2. očekuje se da će biti dobro.
Da je odgovor na bilo 1 bilo 2 DA cijena bi bila bitno veća.
Tržišta su iracionalna na kratki rok (nagli rast u 2016, potpuno nepodržan fundamentima poslovanja firme), ali su racionalna na dugi rok (pad od tada sve do sada).
O budućnosti ne želim, nezahvalno je, ali iz cjenovnih kretanja, u globalu, može se isčitati što tržište očekuje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


migra, druže,
Dionica je potonula s 800 na 100 kn.
Sigurno nije zato jer:
1. je dobro, ili
2. očekuje se da će biti dobro.
Da je odgovor na bilo 1 bilo 2 DA cijena bi bila bitno veća.
Tržišta su iracionalna na kratki rok (nagli rast u 2016, potpuno nepodržan fundamentima poslovanja firme), ali su racionalna na dugi rok (pad od tada sve do sada).
O budućnosti ne želim, nezahvalno je, ali iz cjenovnih kretanja, u globalu, može se isčitati što tržište očekuje.

serislave druže
pusti tržište šta očekuje,vjeruj mi ne želiš ono što tržište( večina) ostvaruje,misli….
tko je tako najčešće je ili ostao bez kapitala i nema ga više ili je ostao bez kapitala pa ovdje proljeva SŽJ.
da bi se zaradilo treba vidjeti ono što tržište ne vidi,poduzeti prije tog tržišta.
ponekad DA preuzeti i nešto veći rizik kako bi se višestruko više zaradilo.
osim mene ima nemalo onih koji mogu to potvrditi,koji su to dokazali….
cijena je emocija koju formira večina(tržište),najčešće pogrešno,u više navrata i ovdje potrđeno.
trenutno smo dole a gdje ćemo biti za koji dan, tjedan,mjesec,kvartal..
možda u nekoj budućnosti kako si i sam insinuarao na “500” zar bi bila senzacija
pri novoj građevinskoj konjuukturi i BV > 900(čak i sa 100%todex otpisom a…) ako se otklone trenutne poteškoće?
time will tell

p.s.
svi mi griješimo i mene zanima tko ovdje griješi.
iz svog iskustva bolje se osjećam kao nedio večine.
možda i griješim,nebi bilo..

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Sve u svemu logično je da nakon demantija uprave dionica odbija pasti ispod 100 kn. Koliko se sjećam THNK je bila poznata po ažurnosti objave putem burze bilo kojih cjenovno osjetljivih informacija.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


migra, druže,
Dionica je potonula s 800 na 100 kn.
Sigurno nije zato jer:
1. je dobro, ili
2. očekuje se da će biti dobro.
Da je odgovor na bilo 1 bilo 2 DA cijena bi bila bitno veća.
Tržišta su iracionalna na kratki rok (nagli rast u 2016, potpuno nepodržan fundamentima poslovanja firme), ali su racionalna na dugi rok (pad od tada sve do sada).
O budućnosti ne želim, nezahvalno je, ali iz cjenovnih kretanja, u globalu, može se isčitati što tržište očekuje.

serislave druže
pusti tržište šta očekuje,vjeruj mi ne želiš ono što tržište( večina) ostvaruje,misli….
tko je tako najčešće je ili ostao bez kapitala i nema ga više ili je ostao bez kapitala pa ovdje proljeva SŽJ.
da bi se zaradilo treba vidjeti ono što tržište ne vidi,poduzeti prije tog tržišta.
ponekad DA preuzeti i nešto veći rizik kako bi se višestruko više zaradilo.
osim mene ima nemalo onih koji mogu to potvrditi,koji su to dokazali….
cijena je emocija koju formira večina(tržište),najčešće pogrešno,u više navrata i ovdje potrđeno.
trenutno smo dole a gdje ćemo biti za koji dan, tjedan,mjesec,kvartal..
možda u nekoj budućnosti kako si i sam insinuarao na "500" zar bi bila senzacija
pri novoj građevinskoj konjuukturi i BV > 900(čak i sa 100%todex otpisom a…) ako se otklone trenutne poteškoće?
time will tell

p.s.
svi mi griješimo i mene zanima tko ovdje griješi.
iz svog iskustva bolje se osjećam kao nedio večine.
možda i griješim,nebi bilo..

[/quote]

Kontra trenutnog raspoloženja tržišta igram na par drugih dionica i vjerujem da će se isplatiti.
Jer su fundamenti dobri i iz dana u dan sve bolji, a cijena miruje, čak i stagnira.
Ovdje naprosto ne mislim da je takav slučaj.
Barem ne u kratkom roku.
Izvještaj za Q1 će biti još jedan disaster. Loše vrijeme uvijek dobro dođe kao izgovor.
Tone prema dolje. Po svim pokazateljima.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Znači, nitko ne zna koliko bi Lex Agrokor love mogao dodijeliti Tehnici?

Mislim da ce bit oko nule ako mislite drugacije onda obrazlozite zasto mislite da bi bilo drugacije, za potrazivanje postoji mjenica sta dobiju s te osnove ide na vracanje kredita, ugovor je raskinut pa i s te strane tesko da mogu onda nesto potrazivat.Doduse ne znamo sta su tocno i kako otpisali

Ignore : renči

Kontra trenutnog raspoloženja tržišta igram na par drugih dionica i vjerujem da će se isplatiti.
Jer su fundamenti dobri i iz dana u dan sve bolji, a cijena miruje, čak i stagnira.
Ovdje naprosto ne mislim da je takav slučaj.
Barem ne u kratkom roku.
Izvještaj za Q1 će biti još jedan disaster. Loše vrijeme uvijek dobro dođe kao izgovor.
Tone prema dolje. Po svim pokazateljima.

za sada povečani rizici?
izgledno si u pravu ali kao što sam napisao
bili su prije mjesec dana manji ali i cijena je pala sa 240 na 100 pa…
možda će se pokazati da je nedovoljno a možda da je to opet bio jako dobar risk reward ratio i ponovno uknjiženi veliki oportuni gubitci.
koga ne smeta neka preskoči ako neće imati neodoljivu potrebu proljevati SŽJ ili tražiti u drugima krivce za vl odluke bilo bi za mene i poželjno,dobrodošlo…
samo teško,jako teško…
vrijeme će dati odgovore tko je dobro a tko krivo…

trial
Znači, nitko ne zna koliko bi Lex Agrokor love mogao dodijeliti Tehnici?

Mislim da ce bit oko nule ako mislite drugacije onda obrazlozite zasto mislite da bi bilo drugacije, za potrazivanje postoji mjenica sta dobiju s te osnove ide na vracanje kredita, ugovor je raskinut pa i s te strane tesko da mogu onda nesto potrazivat.Doduse ne znamo sta su tocno i kako otpisali

držim da će ovo biti interesantno za izvući nekad jer to nije izgledno čak niti u scenariju stečaj.
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Koliko je izvanredna uprava Agrokora priznala Tehnikinih potraživanja?

New Report

Close