THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Optimisti su u pravu.Ako je ATPL skliznula na 100,pa poletila na 650 to može i Tehnika.
Ali i pesimisti su u pravu.Da li slijedi novi Viadukt.Sa 100 na apsolutnu nulu.I dok se pesimisti i optimisti ne usaglase imat ćemo veliku volatilnost i to je raj za trejdere.Pa ćemo se igrati.Šteta da je Tehnika rangirana u prvu kategoriju po likvidnosti tj blokada trgovanja već na 10%.
Ipak s obzirom na opasnosti Tehniku treba svrstati u rizičnu investiciju i previše se ne izlagati.Ili možda
je svrstati u visokorizičnu investiciju,pa ne ulaziti više od 5%imovine. Trejdati se mora,ali poginuti nije
pametno.
Za dugoročne:ili opa ili tropa.

Uprava setrgnula kad je dobila direktan upit od Burze, a sve temeljem članka u VL. Ovo smo sve znali u petak.

Meni je fascinantno kako se cijena dionice još relativno dobro drži s obzirom na sve vijesti koje su dolazile oko ove firme u zadnjih tjedan – dva. Ili prava bežanija još nije počela ili je većina dionica već u rukama trejdera – a to onda nema veze s realnom valuacijom…

Meni je pak fascinantna lakoća kojom se ovdje uzima 10 % u krugovima.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

‘Stečajni prijedlog bez osnove, oštećeni smo’

kvalitetno pojašnjenje situacije sa ZTB +dodatni bonus vezano uz agrokor otpisivanja i rezultat za 2017.
ono što dioničari žele čuti,ne nužno dobre vijesti već pojašnjenja svih situacija bilo dobrih ili loših.
transparentnost je ključ dugoročne suradnje koja je potrebna i upravi,ne samo nama dioničarima.
kada bi se samo to diglo na veće razine držim da bi stvari značajno promjenile.
dijelom je tu krivica možda i nas dioničara koji ne radimo dovoljan pritisak na upravuda poveća transparentnost a tome nema prihvatljive alternative koja je dobra za sve dioničare.
držim da TK od presmiješnih <20 mil kn to dokazuje.
čak ima onih koji javno prizivaju,priželjkuju da to padne <10 kako bi oni kupili.
tko će koliko i po koliko kupiti ili propustiti ili...
time will tell

p.s.
a sada trgovanje pa neka svatko po svom izboru...

Direktor Tehnike Zlatko Sirovec tvrdi da tvrtka i dioničari trpe znatnu reputacijsku štetu zbog čega će tražiti obeštećenje.
Prijedlog za otvaranje stečaja zbog navodne prezaduženosti Tehnike koji je podnijelo Zagorje-Tehnobeton nije osnovan, a očekujemo da će biti odbačen, poručila je Tehnika u petak preko Zagrebačke burze, a do ranih poslijepodnevnih sati bilo je obustavljeno trgovanje ovom dionicom.

Predlagatelj nije vjerovnik, navode, i nema pravomoćno utvrđeno bilo kakvo potraživanje prema Tehnici, nego se "vodi prvostupanjski sudski postupak o utvrđenju visine međusobnih potraživanja i protupotraživanja". Direktor Tehnike Zlatko Sirovec na naš upit odbio je komentirati sudski postupak koji je u tijeku, no kako pojašnjava riječ je o postupku u kojem i "Zagorje Tehnobeton i Tehnika imaju jedna prema drugoj potraživanja u vezi izgradnje objekata u naselju Jelkovec-Sesvete".

"Stečajni prijedlog Zagorje Tehnobetona smatramo neosnovanim te nekorektnim korištenjem zakonskih mogućnosti radi pritiska na Tehniku da u sudskom sporu, koji je još u prvostupnoj fazi, odustane od svojih stavova i prihvati dogovor po uvjetima Zagorje Tehnobeton", iznosi Sirovec. Također tvrdi i da zbog navedenog prijedloga Tehnika trpi znatnu reputacijsku štetu, visinu koje je u ovom trenutku teško iskazati. Kako štetu prema Sirovcu trpe i imatelji dionica Tehnike, on najavljuje tužbu za naknadu štete.

Ističe i da ovime nije ugrožena održivost poslovanja Tehnike, kao što je to bilo prije dvije godine, kada je sud na prijedlog Zagorje Tehnobetona odredio prethodnu mjeru, uslijed koje su računi Tehnike bili blokirani oko mjesec dana, dok viši sud nije po žalbi Tehnike prethodnu mjeru ukinuo. Za postojanje navedenog spora između Tehnike i Zagorje Tehnobetona tako se i doznalo kada je Zagorje interveniralo kroz navedenu mjeru osiguranja. Sada se pak doznaje da su nakon podnošenja stečajnog prijedloga, o kojem Tehnika nije bila formalno obaviještena, predstavnici Zagorja u petak imali sastanak s direktorom Tehnike.

Pojedinosti nisu poznate, ali Sirovec navodi da je Tehnika odbila mogućnost nagodbe. Tvrtka nije u blokadi, vrijednost ugovorenih radova u realizaciji je na oko 550 mil. kuna, a pri kraju su pregovori i je pred zaključivanjem nekoliko ugovora. Prema našem sugovorniku pokazuje se oporavak graditeljskog tržišta, ali još postoje poteškoće u naplati potraživanja za izvedene radove i u plaćanju po okončanim obračunima.

Pred zaključenjem čini se da je novi veliki posao u Rijeci, jer na internetskoj stranici Tehnike navode da je od investitora JTH Costabella zaprimljena obavijest o prihvaćanju ponude Tehnike za izvođača radova na betonskoj konstrukciji i temelja za Turističke naselje Costabella. Vrijednost projekta prelazi 200 milijuna kuna. U realizaciji su projekti u Švedskoj, gdje su i u završnoj fazi s pregovorima za više poslova, a suradnji s Ingrom u Alžiru rade na izgradnji Vojne bolnice.

Čišćenje bilance
U minusu zbog Agrokora
Bez utjecaja postupka nad koncernom Agrokor, poslovni rezultat Tehnike za 2017

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Meni je pak fascinantna lakoća kojom se ovdje uzima 10 % u krugovima.

Na koliki promet? Par sto kuna? Ja ovdje jedino vidim neuspješne pokušaje navlačenja prema gore s tim da nitko niti kupuje niti prodaje – s iznimkom 200 dionica na početku po 101…

Ja ovdje vidim kronično neuspješne zgubidane koji stalno navlače na dole ali bi im i na 2 kn bilo skupo. A mi dižemo 10% po 10% Samo se vi čudite.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

100kn je nedavno dno i cijena od 100 je primamljiva kao nekakav otpor tako da je logicno da se na toj razini stvara otpor, medjutim ne vidim razlog da se netko zaljece s kupnjom do 130-140 bez nekih pozitivnih vijesti koje bi to potaknilo tako da vidim cijenu tu negdi neko vrijeme, a ako se poklopi koja negativna vijest lako ce skliznit nize iako i to nece ic lako radi vec sada niske kapitalizacije, vjerovatnost je prije da ce doc neka negativna vijest nego pozitivna tako da bolje se ne zurit, s tim pogotovo da je vecina trzista i dalje u negativnom trendu.

Ignore : renči

Točno to. Ni ja ne vidim razlog da se itko zalijeće na 140 kn ali isto tako ne vidim razlog da se netko zalijeće na 100 kn po bidu ali uvijek se netko nađe. Meni pašu svi smjerovi, samo mi ne pašu čudnovati kljunaši, stožer za obranu digniteta altruista i njima slični.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

što ako ipak bude prihvacen stečaj predloženi. vjerojatnije da nece ali obveze su puno vece od potrazivanja tako da je izgledno spaljivanje kapitala i sve imovine. kad se firma u takvom stanju i FI su upitni glede vjerodostojnosti. nije neka buducnost opstanak je upitan

Što ako ne bude? Trenutno nemam THNK..

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Meni se cini da nitko taj stecaj ne smatra izgledim da bi njegovim odbacivanjem utjecao na cijenu

Ignore : renči

New Report

Close