THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nesolventnost da. Radi se o tome da su obveze puno veće od potraživanja i to za nekoliko puta i da je blokada očekivan slijed stvari. Tu je i taj hrvatski stil poslovanja da imaš više firmi pa pretačeš iz jednu i drugu dok banke ne zatvore pipu a i banke nemaju veliko trzište pa se igraju kao mačka s mišem jedno vrijeme. kamate su visoke za takve klijente pa i bankama na kraju ispadne neki plus ili nekretnine jeftino stečene. Mogu jesti Tehničari supstancu i stečeni kapital još neko vrijeme. Zašto bi netko tko je racionalan invsestitor ulago u takvu dionicu. Zato jer je jeftina ?

sa obzirom na cijenu vrlo jeftina a sto se tice da ce izvodjaci radova birati firmu koja ce izvoditi istu ta su vremena prosla danas biraju oni koji grade.Sto se tice blokade i obveza tricarija i igrokaz za male srijeda je blizu pa cemo vidjeti osobno ocekujem 0 u poslavanju

Danas je najteže naći firmu koja može izvesti radove. Zbog nestašice radnika na neke natječaje se nitko niti ne javi.

Posla ima i uvijek će ga biti nije u tome problem. Problem nastaje za investitora koji uzima izvođača pa ovaj propadne. Osobno mi je član nadzornog ili predsjednik građevinske kompanije pričao kako su moljakali (ja to tako shvaćam i i znam da sam u pravu) hotelsku kuću da im nešto plati unaprijed…i još se čudio da su onda tražili cassa sconto. Plaćanje prema situacijama je najnormalnije. Problem je što su građevinci navikli putem šumom i državom općinom tuđim parama umjesto drumom kao normalni poduzetnici. To je ta logika u koju se savršeno uklapa ovo čime se migra hvali da će EU dati pare, pa da će biti svaki dan jare.Takav mentalitet vodi ravno u propast umjesto da rade na sebi i prilagode se tržištu. Po plaćama cijenama svemu.

Ako nečega na tržištu nema ili je manjak a postoji potražnja onda cijena raste. Dakle fali radnika, a kvalitetnih tek ! A najkvalitetnijih tek ! Znači da plaće moraju kako sam napisao od 50% do 100% gore. Što se čeka ? Propali bi da to naprave…ali to je tržišna stvar koja se regulira drugim mehanizmima a ne zabijanjem glave u pijesak. Ali oni kaži ovako propao je Viadukt pa cemo uzet te ljude itd. Uhljebi su to uglavnom u upravama koji misle na sebe i kokošarluk. Zato njima pašu javna poduzeca gradovi i slično. Vidite upravljanje Valamara cijena minimalne plaće gore 25% hop. A prosle godine su dizali 3 puta place i rade smještajne kapacite za radnike u rangu 3 zvjezdice tip top. Di su pare od stanova 2.500 m2 ?!

Tehnika je poznata po lažnim nalozima na kupnji bas gledam ovog sa 600 dionica uvjek se postavi tako nisko da ga ni ne možeš kupiti…dok sam ulazio vrvilo je od lažnih naloga ..netko pumpa kupnju koje u biti jedva da ima…evo danas na startu netko je stavio lažni nalog na kupnju po 190 …no maknuo ga je u zadnjj sekundi prije otvaranja..no takvim metodama se mami ljude da podignu cjenu..eto pratim već par tjedana redovito pumpanje kupnje

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

.tvrtka kćer, Tehnika Zvonimir d.o.o. je još u blokadi…poslovna.hr pokazuje da je tu i porezni dug od 672.000 kn.


Tehnika je poznata po lažnim nalozima na kupnji bas gledam ovog sa 600 dionica uvjek se postavi tako nisko da ga ni ne možeš kupiti…dok sam ulazio vrvilo je od lažnih naloga ..netko pumpa kupnju koje u biti jedva da ima…evo danas na startu netko je stavio lažni nalog na kupnju po 190 …no maknuo ga je u zadnjj sekundi prije otvaranja..no takvim metodama se mami ljude da podignu cjenu..eto pratim već par tjedana redovito pumpanje kupnje

Da to je istina medjutim istina je da se isto dogadjalo i na strani prodaje prije nego je trebala rast tako da ima tu svakakvih igrica, jedni zele odrzat cijenu drugi zele zadrzat cijenu da kupe jos i tako u krug.

Ignore : renči


.tvrtka kćer, Tehnika Zvonimir d.o.o. je još u blokadi…poslovna.hr pokazuje da je tu i porezni dug od 672.000 kn.

Taman sam to htio sutra prije izvjesca provjerit onda necu morat +10kn :P, znaci sada vec je zvonimir 20 tak dana u blokadi znaci da je lova dobro stisla kada u 20 dana nisu uspjeli rijesit tu blokadu to predstavlja problem jer od stanova koji su rezervirani za kupnju nitko nece zelit platit za stan dok se to ne rijesi pitanje da li su neki i odustali znaci da lovu moraju naci van toga ako to zele rijesit, a love nema kako se sada cini, da li mogu nesto naplatit dodatno da bi poboljsali likvidnost tesko je sad znat kakvo je stanje s placanjem ali ocito nije bajno trenutno :(.

Ignore : renči

Zna li netko da li se zbiva neka nova blokada s obzirom na ovi pritisak na bidu ?

Ignore : renči

Ili bi htio kupiti jeftinije pa straši??

treći pad za redom , ovo nije za hvatati, slijedeći odbijanac mogao bi biti niži od 160 .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close