THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega barikb@ drži da je tsunami poslova doskočica?
nije primjetio da je to već duže vrijeme dokazano,potvrđeno sa nebrojenim novim ugovorima iz svih područja gradnje.
dio njih i na ovoj temi i na temi građevinski sektor dokumentiran a sve kroz službene statistike potvrđeno.
tek smo na početku tsunamija jer još deseci mlrd kn čekaju da budu povučeni.
turizam se tek zahuktao i pun je casha za nove investicije.
stanogradnja također u fazi oporavka,tko ne vjeruje neka pogleda koliko je još stanova ostalo neprodano u zadnjem tehnikinom vlastitom projektu Z4.
inače vrlo visoke cijene >2300 eur/m2 su dodatno povišene na 2500eur za preostalih nekoliko.
značajno više gradi tehnika i za druge.
ne vidim opravdanje za ovo cijenovno kretanje već ga za sada svrstavam u kategoriju”iluzije” kakvih smo se nagledali u prošlosti.
u skladu s time postupam,rezimirat ćemo sa vremenskim odmakom tko je bolje vidio.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ajde konačno malo analitične dokumentiranosti od nekog.
Jest, prekopao sam i ja malo.
Ne bi prodavali za 2500 eur/m2 da je situacija pred kolapsom.

P.S.
Onima koji uspoređuju THNK i VDKT preporučujem pogledati MojeDionice.
Kod THNK je samo par parametara crveno, granično, a kod ovih drugih SVE. I tada je bilo.
Prema tome oladite malo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

poslije ovakvih naslova, sigurno će navaliti ulagači
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/tehnika-tresnula-za-deset-posto-20170908

Tehnika treba ćim prije krenuti sa dokapitalizacijom. Što više čeka poslje će joj biti sve teže. Ako joj se dogodi (a možda joj se već dogodio) izvođački problem koji će joj donjeti minus od nekoliko desetaka mil. kn, doživit će Viaduktov scenarij.

Kad ovog na 412 netko počisti bit će začas povratak na stare razine.


Tehnika treba ćim prije krenuti sa dokapitalizacijom. Što više čeka poslje će joj biti sve teže. Ako joj se dogodi (a možda joj se već dogodio) izvođački problem koji će joj donjeti minus od nekoliko desetaka mil. kn, doživit će Viaduktov scenarij.

Dokap bi dobro dosao. Smanjio bi dug i troskove duga. Ali ovo drugo, ne vjerujem. Rade sve i vise i ugovaraju dalje. Nije realan scenarij. Vdkt je pokraden i raspao se.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ha!

Upalo je danas nešto dionica i u moju košaricu.
Lijepo. 🙂

La vita e bella!

Treba se postavljati lipu dvije iznad onih blokica od 40-50 kom. Znaci sutra na 360, recimo. Netko izlazi, ali netko bogme i ulazi.
Kad se zavrsi prekrcaj onda je prilika otisla.
Ja sam ubrao nekoliko komada danas na 400+ i planiram jos malo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ukratko, pregledom rubrike Novosti na THNK-R-A na ZSE može se prebrojati:
– 12 sklopljenih ugovora o gradnji u cijeloj 2016,
– 13 sklopljenih ugovora o gradnji za prvih 8 mjeseci 2017.
S tim da već letimični pregled vrsti projekata u 2017 (Westgate B, Meandar i sl.) govori o daleko većoj vrijednosti sklopljenih u 2017.
U nedostatku informacija koje bi govorile nešto o padu cijene više smatram razboritim rukovoditi se objavljenim informacijama te donositi zaključke interpretacijom istih.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ukratko, pregledom rubrike Novosti na THNK-R-A na ZSE može se prebrojati:
– 12 sklopljenih ugovora o gradnji u cijeloj 2016,
– 13 sklopljenih ugovora o gradnji za prvih 8 mjeseci 2017.
S tim da već letimični pregled vrsti projekata u 2017 (Westgate B, Meandar i sl.) govori o daleko većoj vrijednosti sklopljenih u 2017.
U nedostatku informacija koje bi govorile nešto o padu cijene više smatram razboritim rukovoditi se objavljenim informacijama te donositi zaključke interpretacijom istih.

ugovorenog posla ima već dugo neviđeno
to je prvi preduvjet ali značajno utjeće na onaj drugi najvažniji a to je
profitabilnost koja se neminovno povečava sa povečanjem ugovorenog.
proces je spor ali bitno važnije izgledno ostvariv pa….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

netko tko je nekome dao margin credit ovoga izuva iz cipela

Gdje je prodavač?
Taman kad sjednem na bid njega nema.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close