THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega migra, nisam kontradiktoran, ali zarada od 20-ak % u 7-8 godina je loša. A sutra to može opet na 4xx i opet ništa. Čitam vaše komentare i vidim koliko se trudite THNK prikazivati pozitivno. Ja samo na stvari gledam realno i iznosim svoje iskustvo koje je jako loše. Poznajem i druge ulagače koji su ovdje opako zaglibili i izgubili gotovo sve. Ovdje je jedini uspjeh da nismo otišli u stečaj.


Kolega migra, nisam kontradiktoran, ali zarada od 20-ak % u 7-8 godina je loša. A sutra to može opet na 4xx i opet ništa. Čitam vaše komentare i vidim koliko se trudite THNK prikazivati pozitivno. Ja samo na stvari gledam realno i iznosim svoje iskustvo koje je jako loše. Poznajem i druge ulagače koji su ovdje opako zaglibili i izgubili gotovo sve. Ovdje je jedini uspjeh da nismo otišli u stečaj.

“7-8 godina”?
prvi puta od početka krize dionica je pala ispod 800 kn 11.06.2012 a to je daleko od vaših”7-8 godina”

“trudite THNK prikazivati pozitivno”
vi meni dajete nadnaravne moći jer ispada da je dionica u 2016 narasla 60-160%
radi mojeg “prikazivanja”
100% sam uvjeren da moje pisanje nema nikakve veze sa tim rastom te da je to isključivo posljedica
činjenica,statistike,najava budučih investiranja u iznosu >100 mlrd kn u sljedećih nekoliko godina+to je trenutno a s vremenom će se to i povečavati.
odvrtite temu unazad i gore izneseno moći ćete od mene naći izneseno prije >1g.
pad cijene je bio žestok,pretjeran,van svake pameti i nekoliko puta sam to na ovoj temi napisao.
zato sam i ušao jer mi se je nudilo da kupujem po poklon valuacijama a i današnje nisu daleko od toga.
netreba biti veliki znalac,mudrac da se izračuna koliko je i danas obezvrijeđena imovina.
uskoro će ta imovina biti opet profitabilna pa ćemo vidjeti kako će se tada valuirati.
nije mi ovdje biti teže optimista nego na turizmu 2010.
dosta ste toga izrekli ali niste se referirali na meni najinteresantnije
očekivanja za 2017?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Kolega migra, nisam kontradiktoran, ali zarada od 20-ak % u 7-8 godina je loša. A sutra to može opet na 4xx i opet ništa. Čitam vaše komentare i vidim koliko se trudite THNK prikazivati pozitivno. Ja samo na stvari gledam realno i iznosim svoje iskustvo koje je jako loše. Poznajem i druge ulagače koji su ovdje opako zaglibili i izgubili gotovo sve. Ovdje je jedini uspjeh da nismo otišli u stečaj.

možda i najvažnije sam zaboravio prokomentirati.
ne zanimaju me kratkoročna kretanja i što će biti sutra ,doslovno ili preneseno.
dali će danas cijena završiti <500 ili >500 meni je beznačajno u usporedbi sa mojom izlaznom strategijom za 1-4 godine.
zanimaju me min 4 znamenke ili najranije za 1 godinu a izgledno 2-4 godine.
ne postoji dionica na kojoj dolaze samo + vijesti.
meni je dovoljno da sam uvjeren da će ih ovdje biti na rok 1-4 godine neusporedivo više + od -vijesti.
i tu osim u visoko podcijenjenoj imovini vidim temelj za 4znamenke na rok 1-4 g.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kolega, stvarno mi se neda polemizirat, vidim da ste pogledali povijesne podatke i pretpostavljam da ste vidjeli strmoglavi pad svih ovih godina. Al evo,povlačim sve, ova dionica je super!
Glavno da su svi ovdje kupili dionice po 2xx-3xx i sad su u velikom plusu.
Naravno da ne mislim da vaše pisanje ima bilo kakve veze na utjecaj cijene, uživajte u ovom rastu i pozdrav!

Ovdje bih svejedno savjetovao lagani oprez pri kupnji bez obzira na salvu euforije koja je zavladala sektorom posljednjih tjedana. Uz solidnu popunjenost kapaciteta i hrpu izgrađenih i obnovljenih objekata godišnja izvješća Tehnike do sada su bila na pozitivnoj (nategnutoj) nuli, a sva kvartalna izvješća su bila negativna. Sektor je čini mi se još uvijek na aparatima ali je izgledno da su najžilaviji ipak preživjeli. Tehnika je svojevremeno isplaćivala i dividendu, a dođe li opet do toga (a ja se nadam da hoće) oporavak će biti konačan.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

hromax@
“naravno postoje i rizici te bi svatko za svoj novac trebao uložiti trud u proučavanje prije konačne odluke. ”
ovo sam napisao 4 poruke iznad vaše.
rizici postoje postojali su i postojat će.
zahvaljujući percepciji večine mogli smo kupovati po značajno jeftinije od današnje cijene i izgledno da ćemo u budućnosti morati plačati više.
tko želi manje rizika neka čeka sa kupnjom,preuzima rizik izgledno skuplje kupovine.
svatko ima pravo na svoj izbor,može li poštenije?
vjerojatno će rizici biti manji ili bolje rečeno opća percepcija rizika.
“večina” je često sklona emocijama koje omogučavaju što omogučavaju.
omogućavale su u 2016 kupnju po 2xx kn a omogučavaju i danas na 5xx kn.
emocije su zakucale van svake pameti prema dole ovu dionicu.
dali je sada nepravedno,neopravdano što se vraća smo mali dio pretjerane emocije u rušenju?
ako netko tako misli i ima dionice neka proda akoje uvjeren da će kupovati jeftinije.
tko nema neka postavi nalog na bid i čeka svoj target.
neki su tako prodali i isplatilo im se,ili bolje rečeno za sada to tako izgleda,vidjećemo na kraju tko je bio mudriji,odnosno da vidimo tko će od onih koji su prodali,prodaju kupiti nazad i po kojoj cijeni i koju količinu?
na kraju su često količine i važnije od nabavne cijene.
ako ne griješim trebat će puno više “svega” da se kupi nego da se proda.
tko želi adrenalin zna što će napraviti,nekad sam ga i sam bio željan a danas ga držim štetnim za zdravlje.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

za sada nema odvažnih,voljnih,željnih javno podijeliti svoja očekivanja od ove dionice u 2017 pa ću ja.
do prošlogodišnjeg rasta crobexa na 2000 bio sam sklon prognozirati,očekivati za thnk i u 2017 ulaz u top 5-10 gozbi na zse.i dalje se moji očekivani scenariji ne razlikuju bitno po pitanju očekivanog prinosa ali sada sa novom situacijom,potpunim buđenjem cijelog marketa izgledno da će biti povećan broj dionica koje će rasti oko 3znamenke u %.
tako da i za 2017 očekujem ulaz thnk u top 10 gozbi ali bi težište svojih očekivanja stavio u 3 očekivana scenarija.

crni scenarij :prinos 30-50%
srednji scenarij :prinos 50-100%
najbolji scenarij :prinos 100-150%

na čemu temeljim svoja očekivanja lako je naći čitanjem teme unazad.
time will tell koliko su to bila realna očekivanja.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Hotel od 500 milijuna kuna: Najviša građevina u Hrvatskoj imat će 27 katova, u kompleksu će raditi 2.000 ljudi


…"počeli su sipati poslovi u mldr-ama eura"…

split westgate tower B
🙁 "samo" 0,03667 mlrd eura

:-))

ispravak
0,0667 mlrd eur
nisu niti te mlrd eura što su nekad bile 🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

ako je istina da za dvije godine mogu prodati bez poreza
možda i pričekam ako će ovako rasti zarada
happy
sretno nam bilo

Recite Vi meni koliko ce zaradit na tom poslu. Kolika ce bit dobit,kolika ce bit dobit u Brelima. Znaci iz prve ruke bez pametovanja,a onda cu Vam ja rec koliko ce zaradit.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Frankie kolko ce zaradit na ovom poslu od pola milijarde kn?

Hotel od 500 milijuna kuna: Najviša građevina u Hrvatskoj imat će 27 katova, u kompleksu će raditi 2.000 ljudi

New Report

Close