THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa ne znam baš za to, jedva se dočekao oporavak građevine, pa da sad opet imamo pad??
IGH skočio 200%, INGR prešla 3, tako da bi ovdje prije trebalo očekivati prelazak preko 500, a ne pad na 300.

tako i ja vidim,srećom krajem godine sam podebljao konto na valovima prodavača koji je žurio sa izlaskom i častio po 450.
koliko vidim izgleda da je ispucao svu municiju a na horizontu baš i nema novih kandidata.
svakim danom više vode ide na mlin građevine pa držim da je trend up bitno,bitno izgledniji.
počeli su sipati poslovi u mldr-ama eura
http://www.jutarnji.hr/biznis/posao-desetljeca-u-srcu-zagore-na-peruci-se-gradi-veliki-energetski-kompleks-ukupne-vrijednosti-milijardu-eura-koji-ce-preporoditi-pet-malih-opcina/5445215/

ne vidim kako bi to moglo biti loše?
da stvar bude još i bolja ovo je tek početak.
meni ovo izgleda bolje od početka turizma.
imam dionice možda nemogu biti potpuno objektivan ali…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Tehnika još uvijek jeftinija od Viadukta.

možete to malo obrazložiti?

p.s.
imam oboje,thnk više

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

http://zse.hr/default.aspx?id=75402



Tehnika još uvijek jeftinija od Viadukta.

možete to malo obrazložiti?

p.s.
imam oboje,thnk više
[/quote]

FI, book, novac na računu

…”počeli su sipati poslovi u mldr-ama eura”…

split westgate tower B
🙁 “samo” 0,03667 mlrd eura

:-))

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Jučer teško iskrcavanje po 450, danas lupanje po asku 10% skuplje??
Nisam htio dodatno ulaziti jer se netko iskrcavao prilično pa je cijena mogla još dolje, ali danas dobar skok.
Sad da li će se uspjeti održati ili će je netko opet zatući nazad, baš me zanima.
Samo da ova objava nije dobro došla nekome za izlaz po 500, jer su skoro sve dionice danas nekako “umjetno” i bez nekih novosti poskočile, pa da se navuče ostale na kupnju prije “zimskog mrtvila na burzi” vidjet ćemo.

pozitiva2@
tako razmišljajući su neki prodavali na 2xx,3xx,4xx a netko će tako i na xxxx kupovati ono što je prodavao po xxx.
znam samo da sam sretan da nisam u njihovoj koži ili da ću biti jednog dana ako se ostvari najizgledniji scenarij.
između 2xx i xxxx moći će se zaraditi trejdanjem puno love,to je rezervirano za nekolicinu ali vrhnje će ipak pokupiti
oni koji se neće siliti izlaziti iz nečega što je tek počelo rasti i pred čim je rast mjeren na skali u godinama.
ja ću preuzeti rizik i pričekati da tih >100mlrd kn se slije u građevinu,vidim potencijalni veliki prostor za rast
možda i griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

ima li ovdje odvažnih,voljnih,željnih podjeliti svoja očekivanja od ove dionice za 2017?
u 2016 je ostvarem prinos od 60%(285-456)
max u 2016 je bila 520 a min 201kn(160%)
ima li netko da drži da to nisu bili respektabilni prinosi(konzervativim ocjenjivanjem)
prije nego dam svoja očekivanja za 2017 dopustite da podsjetim na moja očekivanja za 2016.

15.06.2016 str458 thnk=280

…očekujem ovu dionicu među top 10 gozbi na zse u 2016 i zato častite se i gostite dok traje a to bi se preko noći moglo promjeniti….

31.05.2016.str458

…i dalje 5 do 12 za ulaz na dnu za vlak građevine,samo sada ne više 5 minuta već 5 sekundi.
prekasno neće biti niti na >600 ali na tih 600 netko će biti već u plusu min 100% a netko na 0%….

08.06.2016.str458

…bid 225 a ask 295
spread 24% od zadnje cijene
gotovo sam uvjeren da će biti ovo interesantno za izvući nekad u budućnosti…

09.06.2916.str458

…nije po 225 ali barem onda po 255
oduvijek su iluzije po bid-u bile dobra najava za dioničare ,strpljive,optimiste…

09.06.2016str458

…da vidimo kada će tko progledati,oni koji će prije naplatit će onima koji će kasnije.
tako je bilo tako će biti jer mora,to su zakoni prirode najjači od svih….

blablabla….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Zato i kažem da ne valja drukati previše kako mora rasti ne znam koliko, jer uvijek može doći do korekcije i onda nastanu problemi.

Ako izađe negativno izvješće ili sl.opet može doći do tobogana, zato se nikad ne smije podleći euforiji kako je neka dionica jeftina i kako samo može rasti.
Uvijek treba oprezno postupati.

uspjela kupiti
happy

Kolega migra, velite prinos od 60%. Pa 99 % ljudi je ovdje toliko izgubilo da je to strašno.
Kupovao sam je godinama, od 700 do 3xx kuna, prosjek 410 kn, kad god kupio ona padne za 10-20 %.
Potpuno sam razočaran ovom dionicom, ovdje nema mjesta euforiji, poučen iskustvom za par dana će se opet mrcvarit na 4xx kuna, a likvidnost nikakva. Ova dva dana su izuzetak,al dionica je žešće razočaranje većini ulagača.
A za ulagače koji su je kupovali u rasponu od 4000-12000 kn da ne pričam.

uh,uh,koliko pitanj,materijala za odgovor,baš me se poteže za jezik,prste…???
već vidim daneće stati u jednu poruku 🙂
ok,od mene možete očekivati da mi se topi tastatura ali samo dok ne dođe ljepše vrijeme vani.-)
sa proljećem okrećem se drugim “stvarima”.
u ovoj državi,narodu ti se sve može oprostiti osim da si uspješan i u pravu.
insinuira se o “drukanju”,neodređeno ali vjerojatno imajući mene u vidu.
da pukneš od smijeha jer su sve moje prognoze ispisane na ovom forumu od 2010 nadmašene.
ne vidim da je baš bilo onih koji su se ohrabrili davati prognoze u zadnjih godinu dana.
ne samo da sam ih davao već i nebrojeno puta iznosio,ponavljao do granice predosadnosti argumente za svoja očekivanja.
sada kada su se potvrdila opet sam ja kriv večini koja nije dozvolila,dala šansu sama sebi da prihvati nebrojene argumente,dokaze na dokaze.
ok,ništa nova,deja vu…
i šta sad imamo situaciju u kojoj radi promašenog,propuštenog dna plakati,optuživati druge za to….
ili poduzeti,primjeniti tako jednostavno praktično,efikasno rješenje?
večina nije u stanju na brzinu evoluirati,ne osuđujem,možda nebi niti ja ali zato ja kupujem godinu dana ranije jer se tako propušta puno manje nego tjedan prekasno.
i na ovoj temi sam to napisao min 10x.
zar je rješenje plakati nad prolivenim mljekom ili ima pametnije,mudrije rješenje?.
ima i onih koji su već nekoliko puta u zadnjih godinu dana kupili,prodali,nije to po njihovom pisanju teško otkriti,čestitam,ne zamjeram,niti zavidim jer sam i ja davnih godina tako radio,propuštao kupiti vrhnje.
učenje na vl koži neprocjenjivo,svakom proporučam.


Kolega migra, velite prinos od 60%. Pa 99 % ljudi je ovdje toliko izgubilo da je to strašno.
Kupovao sam je godinama, od 700 do 3xx kuna, prosjek 410 kn, kad god kupio ona padne za 10-20 %.
Potpuno sam razočaran ovom dionicom, ovdje nema mjesta euforiji, poučen iskustvom za par dana će se opet mrcvarit na 4xx kuna, a likvidnost nikakva. Ova dva dana su izuzetak,al dionica je žešće razočaranje većini ulagača.
A za ulagače koji su je kupovali u rasponu od 4000-12000 kn da ne pričam.

darac@
kontradiktorni ste jer ako vam je prosjek 410 imate razloga za zadovoljstvo a posebno s aspekta onog što izgledno sljedi.
ako ste počeli kupovati na 700 a sa avg 410 to je bitno bolje od onih koji su danas na 5xx zar ne?
ako ste razočarani i ne vjerujete u ovu dionicu,jednostavno ju prodajte i pokupite zaradu.
zar ne vidite koja je gužva za čekanje u redu da vas netko spasi nevolje i tog tereta,preuzme vaš rizik,pomogne potrebitima,učini neko dobro jer dobro se dobrim vrati???
pročitajte unazad bilo je takvih poziva za pomoć i od moje strane nekoliko,vidite da su svi koji su pomogli,uključivali se u akciju dobro je činiti dobro
bili nagrađeni za svoje dobrotvorstvo?
po meni to je i dalje najizgledniji scenarij.
možda griješim nebi bilo….
meni nije dionica razočaranje iako vi tvrdite da večini je.
oni koji su kupovali po 4znamenke nisu ništa igubili ako nisu prodali.
vidim bitno svijetliju budućnost za građ sektor sa potencijalnim max rasvijetljavanjem.
sljedi tsunami poslova u mlrd-ama do sada neviđenim na ovim prostorima a to meni omogućava da sam optimista i bez najmanjeg napora.
svi vidimo,gledamo drugačije.
napraviti ćemo rezime u nekoj budućnosti.
naravno postoje i rizici te bi svatko za svoj novac trebao uložiti trud u proučavanje prije konačne odluke.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close