THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

za ovu godinu opraštam se i od ove teme.
neki značajniji pomaci nisu za očekivati do kraja godine,ipak za rezime pričekajmo još malo.
temelji pesimizma su značajno nagriženi a temelji za optimizam svakim danom jači sa izraženim i postojanim trendom.
na žalost to za rezultate poslovanja ne možemo reći još,to bi se svakako moralo dogoditi u 2017.
u 2016 za prvih 10 mj statistika kaže obim posla u građevini >14% veći,a radi više puta spomenutih razloga imamo razloga i temelja očekivati da će to povečanje biti u 2017 još više izraženo.
razloga za neizvjesnosti ima(biti će) svakim danom manje,realno je za očekivati bitno više + od – vijesti na ovoj dionici,sektoru.
svakim danom ima nas više koji to tako percipiramo pa se to i na cijenu odrazilo.
sve je to sremežljivo za sada i vrlo daleko od fer valuacije imovine a kako sada stvari stoji u nekoj budućnosti doći i dan kada će se morati u valuaciju uračunavati i profitabilnost.
zadovoljan što sam ušao ovdje pri dnu očekujem dobre stvari ovdje.
istina godinu prerano ali kao što smo posvjedočili neki su zakašnjem od par tjedana,mjeseci propustili bitno više.
ovaj se je obrazac na thnk kroz povijest višekratno ponovio i vrlo izgledno da će uskoro ponovo.
i dalje stojim kod svojih ranije izrečeni očekivanih scenarija ovdje.
onih koji se pridružuju nama za sada malobrojnim je svakim danom više,a s obzirom da još uvijek velika večina ulagača,štediša percipira ovaj sektor kao visoko rizičan,a po mom uvjerenju pogrešno,u zabludi pruža nam se i dalje izgledno odlična prilika preuzimanja odličnog omjera potencijalni rizik-potencijalna dobit.
to je moje subjektivno viđenje kao dioničara koje i ne mora biti potpuno objektivno.
i dalje sam u dvojbi dali još značajnije povečati izloženost ovoj dionici,sektoru.
čestitam onima koji su zadovoljni svojom investicijom,koji su zaradili u vjeri da smo i ovdje na početku nečeg velikog.
svako dobro najviše zdravlja želim svim radnicima thnk,dioničarima,onima koji će to poslati i onima koji razmišljaju,prate.
dobar provod za blagdane i čujemo se u 2017 koja bi po svemu trebala,morala biti godina potvrde oporavka sektora i kroz fundamente, ato bi nam posljedično donjelo još više veselja.
živi bili….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

pozdravljam sve prisutne na topicu i forumu.
kupila sam dionice ove godine na nagovor prijatelja koji imaju iskustva sa burzom.
imam 200 dionica za sada,kupljenih po prosječnoj cijeni 400 kuna.
pokušat ću dati svoj doprinos kroz postanje raznih informacija koje bi mogle imati poveznicu sa ovim topicom.
molim vas za strpljivost sa mojim burzovnim neiskustvom.

Dobro dosla… Imat cemo svakako strpljivosti.. A svakako ti javimo i vrijeme kada je dobro za kupnju ili pak prodaju

A BALVANA!!! :) :) :)

@BearG
volim čuti savjet ali dobro za mene je da već imam iskusne svjetnike.
za prodaju su mi rekli da ne žurim jer je rast počeo i da ne prodajem prije 2018.
ono što me brine je da nisam kupila 500 dionica po planu jer je cijena odjednom narasla.
htjela bih kupiti još 300 dionica za sada,nadam se da će cijena padati.
baš sam g…a jer nisam na 420 do 450 kuna.
ima onih koji prognoziraju rast burze u 2017 pa se dvoumim što napraviti.
u protekla 2 tjedna promet 250 dionica.kako kupiti?

Evo i ja čamim danima na kupnji…i nema šanse da se uhvati iti jedna dionica..
Ovo će trebati dizati ako se želi kupiri par stotina komada…a da ne govorim par tisuća..
Izgleda da više nema zainteresiranih za prodaju..hm..zanimljivo!!!

A BALVANA!!! :) :) :)

Interesantna je ova Tehnika..
Uz dva tri naloga za plašenje čak ni tada nema prodaje..
Može li netko staviti TA za tehniku…ali molim objektivnu,,…a ne onu koja netkom odgovara za kupnju ili prodaju..
Bilo bi najbolje da je izbaci netko tko uopće nema tehniku.
Ja se vrtim već danima i jeli moguće da ma baš niti jedna dionica se nemože kupiti bez da se lupa po prodaji..
Ispravite me ako griješim jer mi nije bila u fokusu prije jer građevinski sektor ne pratim već jako dugo…a evo prvi put sam počeo kroz tehniku…
Kao što sam nappisao najzdraviji građevinac…fundamenti ok..free float ok…prihodi ok..perspektiva ok..
Može li netko tko je malo više involviran u tehnihu izbaciti par stvari koje se direktno tiču tehnike…
Ni sam neznam kako mi je ovo promaklo…ali jednostavno sam makao sa gledalice sve građevince…
Ono na gledalici imam doslovno 25 dionica koje pratim a drugo me ne interesira..

A BALVANA!!! :) :) :)

Ne znam što pametno reći o građevinarima, malo krenu pa opet nazad, bilo je prije kratkog vremena i blizu 400, tako da je sad ipak 20% više.
Na Dlkv kao jednom od perspektivnijeg “građevinara” netko stalno rasipa po bidu, Ingr neće preko 3, ne znam stvarno što se tu može očekivati.

kako će se ovo odraziti na građevinare?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/martina-dalic-najavila-uskoro-u-proceduri-prijedlog-novog-zakona-o-javnoj-nabavi/5214783/

ono što je sigurno važno iz brojnog skupa novina jest da će ubuduće ekonomski na
jpovoljnija ponuda biti kriterij izbora u procesima javne nabave”, rekla je Dalić.

kada se vidi kako se danas kroz javnu nabavu dogovarale cijene ispod žita ali i cijene postavljale vrlo nisko, skoro za preživjeti, onda očekujem da bi ovo moglo biti pozitivno. ako nije najvažnija cijena nego i drugi važni uvjeti koji mse trebaju ispoštivati kroz natječaje, tada se može očekivati veće cijene koje bi se postiuzale na natječajima, ali pod uvjetom da se to ne iskoristi da se poslovi daju poznanicima, rodbini, političkim finacijerima i slično. no kad uzmemo onu našu narodnu “znamo se mi .ebo ti nas”, neznam baš da li je sve to dobro.

dan je pametniji od noći!

http://www.zse.hr/default.aspx?id=75297

Evo, sad hotel u Brelima, prije toga nekoliko puta (ugovorima) potvrđeni ulazak na švedsko tržište…, ove godine veliki broj novih ugovora u hrvatskoj što nije bio slučaj unazad nekoliko godina… i to investicijska raja ne prepoznaje…???
A oće, ko i uvijek,…, kad bude kasno…

@stari
imate li predodžbu kako bi Tehnika mogla proći na tom poslu U Brelima?
Prema mojim info, skinuli su gaće, i to ne do koljena nego do gležnja…



@stari

imate li predodžbu kako bi Tehnika mogla proći na tom poslu U Brelima?
Prema mojim info, skinuli su gaće, i to ne do koljena nego do gležnja…

što hoćeš reći… da uzimaju poslove da bi gubili novce?…teško! možda se radi sa niskim maržama ali obzirom da u zadnje vrijeme tehnika ipak ima dosta gradilišta, siguran sam da se radi o zaradi a ne gubicima

New Report

Close