THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Obezvrijeđivanje??? Ja sam vam rekao kako stvari stoje. Na vama je da odlučite da li je to što sam napisao istina ili nije, jel tako. Hoću vam pomoć, a vi odmah da lažem. Ajde dobro. Što se mene tiče kupujte koliko hoćete

@alias

A što ? prema vama nitko nema pravo na mišljenje suprotno od vašeg ?! Ma dajte molim vas… Nema potrebe za pametovanjem. Očito niste unutra pa vas i ne žulja.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Pa nisam ja rekao mišljenje, nego činjenicu. to je potpuno različito. znači tehnika ide van iz crobexa zbog nedovoljne likvidnosti u zadnjih 6 mj. To je činjenica. Naravno osim ako se nešto ne promjeni do 21.3. Kad bude izašla iz crobexa indeksni fond će prodavati dionicu. činjenica. Ako je nitko ne bude htio kupiti, dionica će pasti. činjenica. Nema tu mišljenja. Vi provjerite dal je ovo šta sam napisao istina pa sami donesite zaključak. Nisam bio ni u SMNS-u pa sam ljudima rekao da je ne kupuju jer je suđenje gdje izbacuju manjinske dioničare po cijeni od 292kn pa se nadam da sam bar nekome pomogao da je ne kupuje po 500kn. Sami odlučite. Nemam dionicu niti je mislim imati i da cijena padne.

U Tehnici se ne vodi sudski postupak kao u Siemens-u, a tamo je i drukčija vlasnička struktura, dakle firme po tome uopće nisu usporedive, pa s te strane ne vjerujem da bismo mogli očekivati neugodnih iznenađenja. Ako tvrdite i uvjereni ste da će po izlasku iz Crobexa, indeksni prodavati dionicu, opet ne možete sa sigurnošću znati kako će to izvesti. Možda bude jedna ili par većih blok transakcija i riješena stvar. Što se tiče indeksnog, možda on i ne sruši dionicu u značajnijoj mjeri svojom prodajom. Dakle možemo samo nagađati. Uglavnom, za vas nema brige jer kao što sam ispravno pretpostavio niste unutra, a potvrdili ste da nećete ni biti. Ne znam onda čemu sva ova dokazivanja. Ne znate kako je ovdje padati, a nećete znati ni osjetiti ni kako je rasti kad za to dođe vrijeme. [emo_palacg]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


Pa nisam ja rekao mišljenje, nego činjenicu. to je potpuno različito. znači tehnika ide van iz crobexa zbog nedovoljne likvidnosti u zadnjih 6 mj. To je činjenica. Naravno osim ako se nešto ne promjeni do 21.3. Kad bude izašla iz crobexa indeksni fond će prodavati dionicu. činjenica. Ako je nitko ne bude htio kupiti, dionica će pasti. činjenica. Nema tu mišljenja. Vi provjerite dal je ovo šta sam napisao istina pa sami donesite zaključak. Nisam bio ni u SMNS-u pa sam ljudima rekao da je ne kupuju jer je suđenje gdje izbacuju manjinske dioničare po cijeni od 292kn pa se nadam da sam bar nekome pomogao da je ne kupuje po 500kn. Sami odlučite. Nemam dionicu niti je mislim imati i da cijena padne.

ovo je dobra vijest za one koji nisu unutra, a htjeli bi, a loša za one koji su unutra, ne žele dokup, nego van. uz jednako poslovanje, padajuća cijena je dobra vijest, ne loša.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

No, kaj se tiče indexnih fondova. Pa koja je fora njima kupovati dionicu “pod muss” koja uđe u crobex i onda ju već za par mjeseci prodavati i to daleko ispod nego kaj su kupili…isto tak “pod muss”?!?!
Nije l’ to onda neka blesava regulativa, ako neko nekaj MORA? Bolje da onda uopće nisu niti kupovali, ne?!
[emo_namigusa]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

ovdje je neka prava panika, pa nije valjda zbog ove price oko crobexa? hajd neka mi onda netko kaze koji su to fondovi trenutno u tehnici pa da bi izasli ako tehnika ispadne iz crobexa, i drugo koliko je to tehnika narasla kada je bila prosle godine usla u crobex da bi mogao razumjeti taj misteriozni utjecaj?

pred ulazak tehnike u crobex, dionica je rasla oko 100 kn. ako bismo uzeli 500 kn kao nekakvu referentnu cijenu, onda sad pred izlazak (?) ima pad od nešto više od 100 kn. indeksni fond mora prodavati ako dionica ispada iz crobexa, no mislim da su takve transakcije dogovorene (iako mogu proći preko burze), jel da nisu dogovorene, iskrcavanje bi ju zakucalo na 100 kn.
s druge strane ako pogledamo, ako se zna da fond mora prodavati dionicu koja izlazi iz indexa, onda je onome tko kupuje zanimljivo da cijena bude čim manja, zar ne? indexni fond ionako nema odgovornost za dobitak/gubitak jer ovisi o indexu. jednako kao kad je indexni fond morao kupovati, onome tko je prodavao zanimljivo je bilo da cijena po kojoj prodaje bude čim veća. da sam ja u ulogi toga tko trguje s indexnim fondom, pumpao bih cijenu pred ulazak u crobex, a rušio cijenu pred izlazak iz crobexa.
budući da nisam, mogu pratiti i kupovati u ovoj situaciji.
Imam dionice THNK i ovime ne nagovaram nikog na kupnju ili prodaju, već samo iznosim svoje mišljenje.


koliko je to tehnika narasla kada je bila prosle godine usla u crobex da bi mogao razumjeti taj misteriozni utjecaj?

Od ulaska u Crobex u rujnu 2013. do jučerašnje zaključne cijene (381,95 kn) narasla je ravno -42%, i naravno, s tendencijom još snažnijeg rasta, pa si vi mislite… [emo_palacd]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Pa ako taj indeksni već MORA izaći, ajmo se svi fino dogovorit i postavit na 10 kuna pa nek izlazi kolko oće! Njemu se ionak ne broji gubitak, ne?!
Fondu svejedno, meni (a i vama) dobro dojde još par-sto jeftinih dionica.
i svi sretni i zadovoljni!

E da, a do kad to mora izaći? (nisam pratil THNK dok nije počela opako padati)

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Kolega Bar, vi bi po deset kuna kupovali firmu s book-om od 1.665 kn, sa 740 milijuna kn godišnjim prihodom (za 2013. godinu) te s milijun kuna dobiti, i sve to raspodjeljeno na 189.460 dionica. Pa niste ni bedasti (bez uvrede). [emo_palacg]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

sve je to ok, ali kad sam zadnji put gledao listu dionicara ne vidjeh da fondovi imaju neki veci broj dionica, ako je raslo ili barem stagniralo (a trebalo je padati iz nekog razloga) onda to nije bilo jer je neki fond kupovao vec jer su svi mislili da ce fond kupovati. isto tako bi moglo biti i sada, iako mislim da vecina koja je ovdje ne obazire previse paznju na te stvari, cini mi se da je vecina dugorocna barem po onome sto vidjeh po listama dionicara u zadnjih godinu-dvije. ne znam, u svakom slucaju mi nije jasno zasto se sada nakon svih losih godina ovako rusi. kao da smo na pocetku krize. jesu li u pitanju radnici ( a znamo da tehnika od njih vec neko vrijeme ne otkupljuje), jesu li u pitanju margini (isto znamo da ih je bilo previse)… nemam pojma. za dokup vise nemam, sad mogu samo cekati i promatrati sta ce se dogoditi.

New Report

Close