THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Konačno otvoren natječaj vrijedan 1,6 milijardi kuna

Tehnika je do sada odlično prolazila na projektima u Gradu Zagrebu

… Navodno je na prezentacijama koje su već obavljene namjeru participiranja u ovom postupku iskazale velike kompanije poput austrijskog Strabaga, a uključivanje su najavili i ulagači iz Kanade. Što se domaćih tvrtki tiče, s obzirom na vrijednost projekta ne očekuje se pojedinačno natjecanje, no nije isključeno da se povežu i zajednički natječu za ovaj posao…


Konačno otvoren natječaj vrijedan 1,6 milijardi kuna

Tehnika je do sada odlično prolazila na projektima u Gradu Zagrebu

… Navodno je na prezentacijama koje su već obavljene namjeru participiranja u ovom postupku iskazale velike kompanije poput austrijskog Strabaga, a uključivanje su najavili i ulagači iz Kanade. Što se domaćih tvrtki tiče, s obzirom na vrijednost projekta ne očekuje se pojedinačno natjecanje, no nije isključeno da se povežu i zajednički natječu za ovaj posao…
[/quote]

Možda se povežu Radić-Stipić-Miličić hahahahahhaha

..dionica raste….drugi znaju što mi .ne znamo…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


..dionica raste….drugi znaju što mi .ne znamo…..

nitko ne zna ništa novo nego mali špekulanti sitnom lovom dižu THNK, danas je simboličan promet od svega 16 K kuna. isto tako će padati opet nazad na 600 kn, na malim prometima

Pa građevina je dotakla dno, trebao bi krenuti kakav takav oporavak, Tehnika je valjda jedini građevinar uz Viadukt koji nije u problemima već traži nove poslove. Mene jedino zanima zašto nema informacija vezano za Ikeu, Tehnika je dobila posao za izgradnju stupova, pa ne će valjda ostati na tome.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.




..dionica raste….drugi znaju što mi .ne znamo…..

nitko ne zna ništa novo nego mali špekulanti sitnom lovom dižu THNK, danas je simboličan promet od svega 16 K kuna. isto tako će padati opet nazad na 600 kn, na malim prometima
[/quote]

Realno bi trebala pasti puno niže negdje do 400 kuna.

Opet si počeo gnojit po temi, sa svojim podvojenim karakterom. Da te nema, ne bi te trebalo izmislit. [emo_vrtimise]

[/quote]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


Pa građevina je dotakla dno, trebao bi krenuti kakav takav oporavak, Tehnika je valjda jedini građevinar uz Viadukt koji nije u problemima već traži nove poslove. Mene jedino zanima zašto nema informacija vezano za Ikeu, Tehnika je dobila posao za izgradnju stupova, pa ne će valjda ostati na tome.

Pa sigurno da će Ikea morati izabrati glavnog izvođaća koji je ujedno i nosilac grancije za cijeli objekt.Zato je i otpao Zigorje-Tehnobeton.Ako firma ode u stećaj-nema garancije za izvedene radove.
Takav slučaj ima sada Vip,koji je radio dogradnju poslovne zgrade na Žitnjaku.
Cijedili su cijenu do kraja i izabrali Tim-Čakovec.Sad kada je pokrenut stečaj Tim-Čakovca,Vip si može sa garancijom obrisati…
Ali ako ste ikada radili sa Švabima na ovom području znate kako je sa njima poslovati.Mislim da će oni cijediti cijenu do kraja.

Luki,stvarno si nabrušen na upravu.
Samo malo osvrt na Todorićev početak građevinske djelatnosti.
Ako je bivša Projekt-gradnja u bilu čemu komparativna sa Tehnikom onda je to raspad sistema.Znamo kako je Projekt-gradnja dobivala poslove,kumskim vezama Žderić-Radić-Čubura.

Trenutno rade štale za krave u Baranji.A i gospodin Zovko bivši Tehnikin kadar sada tamo pali i žari.

A priča se da i bivša članica uprave Projekt-gradnje Zdravka K. ima zanimljivih priča o Čuburinim poslovima.

vratim se s godisnjeg kad ono imam sta vidjeti, u mjesec dana oslo 10% gore. nisam bas pratio ali cini mi se da kupnja jos uvijek raste, oprezno doduse valjda jer nema nikakvog razloga. prodaja jos odmara. a najvise me vesele nove bebe na forumu jer mi uvijek donesu srecu [emo_cool]

Ajde da čujem tehnikalce, jel to trezor uskoro kreće u kupnju dionica za svoje ingženjere!?
Vidim da Vas ima dosta koji se razmećete razno raznim informacijama iz tvretke pa vjerojatno i ovo znate.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Stavite promjene TOP 30….top 10 ,nije zanimljiv.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

http://www.vecernji.hr/biznis/gradevini-ipak-ide-bolje-ali-problem-je-sto-nitko-nju-ne-investira-clanak-593889

U razgovoru piše puno toga. Iako je Premium članak ništa se ne treba platiti, samo se treba registrirati.

Filipec vjeruje da će situacija biti bolja, pogotovu sada nakon ulaska Hrvatske u EU. Tehnika planira četiri velika projekta, što ohrabruje i govori da i taj sektor oživljava.
Ulaganja, kakva primjerice sada imaju Agrokor ili Pliva, potrebna su jer stvaraju dodatnu vrijednost. Tehnika trenutačno ima nekoliko projekata, kao što su Sky office, zgrada Euroherca u Osijeku, dijelom gradi Ikeu, Cimos, pročistač u Sisku, vjetroelektranu Ogorje…
Tehnika nije vezana uz kredite i slabo je zadužena tvrtka. Mi smo sve financirali iz vlastitog “cash flowa”, ne iz kredita, pa zato ni na jednom našem stanu nema hipoteke, a onaj tko kod nas kupuje stan može podignuti kredit kod bilo koje banke.
Tehnika ima raspršeno vlasništvo, prodaje dionica nema, a što bi stranci zbog krize mogli iskoristiti. Filipec ima udjel od oko tri posto.

New Report

Close