THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bv nije jedino mjerilo ima ih valjda 50
uvjek ima neki faktor koji je niži ili viši
ali je logićno da dionica koja je više pala više i raste
naroćito ako firma ima dobre poslovne rezultate…

npr da je THNK pala na 100 kuna ja bih mogao reći da ste rasli
700 % i čuditi se vašem ogromnom rastu
Kod VDKT pad je bio stvarno prevelik i nerealan znamo da se u nekim trenutcima
krize dionica može nrealno pasti jer ljudi prodaju bez razmišljana treba im novac
takav pad ćesto bude nerealan on je na VDKT bio najveći uz INGRU i još par na cijeloj burzi…..da je Tehnika pala najviše na burzi vjerovatno bi do sada rasla isto 200-300%

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Cjenim vašu dionicu ali mi je zao slusati usporedbe koje se ovdje rade na ustrb
Vadukta…nazalost to vam nece pomnoci da rastete..
Strpljenja malo i THNK i VDKT će uskoro porasti još dok špekulanti obave svoje
Žao mi je za vidjeti kako vam je dionica pala nakon dobivenog posla
ja sam to isto gledao na mojoj više puta …
ZSE je još luda kuća
trenutna kolićina kapitala koji se uljeva nije dovoljan i trejderi prodaju jednu da bi kupili drugu koja raste više…
nažalost da se sada trenutno ne kupuju
nist korisne dionice i moja i vaša dionica bi puno više rasla
no na malo duži period rasti ćemo više od stećajuša budete vidili ćim se napalte dobitci na stećajušama evo trejdera u sigurnim lukama THNK iVDKT
pozdrav vlasnicima!

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

ova dionica je baš interesantna.Dobiju posao od 60 mil kn i ništa,dobiju posao od 150 mil i ništa,ali kad dobiju posao 15 do 20 mil kn ode 20 do 30 posto.U ovoj godini imaju već ugovorene poslove za 250 mil kuna i svi sa završetkom za 6 do 8 mjeseci,a nije još ni blizu kraj tromjesečja.Ako tako nastave imati će do prvog 7 poslova koliko su imali cijelu prošlu godinu.

Kad dođe na 400 kuna onda galamite sad je još uvijek visoko i dobra kupnja za izaći tko želi.[emo_palacd]

Mislio si 1400,ali si krivo napisao.Ajde da vidimo čija je procjena bila bliža oko 10.04.2013.

Vitovito, što će biti 10.04.2013. Dividenda HT-a …pa će kupovati i ovo..
ili neki dobar posao…?
Na koje se sve SVJETSKE TUZEMNE I INOZEMNE PORTALE moramo javiti za pretplatu-
kako bismo , ko obični smrtnici , mogli vijest ISČITATI , “ISTOVREMENO ”
SA DOTIČNIM krugovima ???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Miami,ništa nije 10.04,barem ja nisam našao,nego sam stavio neki datum na koji bi vidjeli čija je prognoza bolja.Moja 1400 ili od Grusnice 400.

Ovo tumačenje odnosa cijene VDKT/THNK odnosno procjene opravdanosti porasta i pada jedne i druge u najmanju je ruku paušalno, da ne kažem pristrano u korist Viadukta. Nije dobro promatrati odnos cijena ovih dionica (ali i većine drugih) u uvjetima kada su iste u jednom kratkom vremenskom periodu bile nerealno precjenjene te na osnovu tog odnosa donositi zaključke da je jedna (u ovom slučaju Tehnika) pala premalo u odnosu na drugu (Viadukt). Odnos cijena ovih dionica počevši 10-ak godina unazad, dok još nije bilo ni naznake uspona i sloma tržišta kapitala varirao je ugrubo između cca 1:10 do 1:3, dakle 1 dionica Tehnike vrijedila je 3 do 10 dionica Viadukta. To što je tržište u međuvremenu dionicu Viadukta precijenilo u odnosu na dionicu Tehnike toliko puno da su MCAP-ovi u jednom trenutku bili skoro izjednačeni, svjedoči o špekulativnijem karakteru ulagača u dionicu Viadukta u odnosu na ulagače u dionicu Tehnike. Podsjetimo se koliko je iznosio MCAP jedne i druge na ATH-u i ATL-u

456.813 x 4800 = 2.192.702.400,00 kn (Viadukt – 22.10.2007.)
189.460 x 12500 = 2.368.250.000,00 kn (Tehnika – 15.05.2007. i 19.10.2007.)

456.813 x 97,50 = 44.539.267,50 kn (Viadukt – 30.11.2011.)
189.460 x 660 = 125.043.600,00 kn (Tehnika – 23.11.2012.)

Dakle iz odnosa gore navedenih vrijednosti vidljivo je ono što sam napisao. Realno gledajući, prema fundamentima i prema sadašnjoj cijeni dionice Viadukta, Tehnikina bi se dionica trebala trgovati na cca 1.200 kn. Na kraju, mišljenja sam da se cijena dionice Viadukta maksimalno oporavila gledajući njezin rast (+30,74 % unutar 3 zadnje godine odnosno +129,06 % unutar zadnjih godinu dana), za razliku od dionice Tehnike koja je u tom periodu bilježila značajan pad (-49,72 % unutar 3 zadnje godine odnosno -29,57 % unutar zadnjih godinu dana). Tehnikom se trguje ispod pola book-a, a Viadukt je još malo na book-u. Jedan ili dva veća sklopljena posla dižu BVPS Tehnike na 2.000 kn +, a s tim nadam se i likvidnost, tako da je ovih 800 kn na kojoj se sada trži čisti diskont. Sve ovo naravno nije nagovor na kupnju ili prodaju jedne ili druge dionice, već malo objektivniji pogled na odnos njihovih cijena.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


Miami,ništa nije 10.04,barem ja nisam našao,nego sam stavio neki datum na koji bi vidjeli čija je prognoza bolja.Moja 1400 ili od Grusnice 400.

Podržavam Grusnice na 400[emo_smijesak]


Nevjerojatno koje štopanje oko 850. Da nije kapitalni ?! [emo_palacd]

Nema promjena u top 10 s t+3 kad je prošlo cca 300komada.Sumnje otklonjene oko štopanja kapitalnog f.

Lp

Smjer dionice je uzlazni…izvješće je solidno,prema tome..ima nade.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Netko lupa po bidu jučer i danas, ali ima kupaca, po 800,00 kuna samo daj…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

New Report

Close