THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Logika je samo jedna.

Financijski stručnjaci, već su proučili FI za 2012.za predložene dionice na ZSE pa i za Tehniku. Tehnika se nije izvukla iz minusa.
Pogledajte srodne građevinske firme, kako jure naprijed. Oni su za 2012. ostvarili povećanje prihoda i možda dobiti.

Tehnika mora čekati s cijenama. NEMA KUPCA. Uprava nema pojma kako se izvući iz gabule. Zatvorena i kritizirana politika , okrenuta možda privatnim pozicijama, skupo košta ovu pespektivnu firmu….Oni ne žele strateškog partnera, jer imaju većinu vlasništva podijeljenu među sobom….. i to je mrcvarenje za dioničare …..Ja im psujem sve po spisku….i ne žeiim kriti nezadovoljstvo ovakvim ponašanjem i nesposobnošću Uprave !


Znači po tebi cijena dionice ide dosta niže u narednim danima ?


Nekako imam osjećaja da je ova 100-a na bidu ING-ova. Možda griješim…Bila je i moja na toj cijeni do jučer…Danas sam se pomako malo više s manjim nalozima…

Nemam ti ja tolko para!

[emo_smijesak]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Logika je samo jedna.

blablablabla……
blablablabla……

Tehnika mora čekati s cijenama. NEMA KUPCA. Uprava nema pojma kako se izvući iz gabule. Zatvorena i kritizirana politika , okrenuta možda privatnim pozicijama, skupo košta ovu pespektivnu firmu….

blablablabla……
blablablabla……blablablabla……

Miami nemojte coprat da ne prođete k’o s Hidrom [emo_plazi]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Iz ovog FI izvještaja se vidi da Tehnika ne radi stanove i gomila ih na zalihi kao što je to prije radila jer nema kupaca. I što je tu loše.
Zato je i minus u dobiti jer su Promjene u zalihama povećale rashode.
Ukupno je Kratkotrajna imovina i dalje veća nego lani i Tehnika je mogla napriviti plus ali to u ovom slučaju ne bi bilo pametno.

Ova dionica se kupuje kad je najgore. Kad nema posla. Svijet je okreno, okrenut ćemo i mi kad tad. Tad će biti kasno. Ako napokon krenu investicije krenut će i Tehnika.

I da ova dionica nema konkurenciju na burzi. I HDEL i VDKT i IGH su građevinari druge vrste. Eventualno Ingra.

Sve stoji kolega flyer, ima tu oko TEHNIKE još puno lijepih stvari, saznat će se na vrijeme.
Međutim, kako sam pisao ranije, cijene Ugovorenih radova su damping, samo da se preživi (složit ćemo se svi da je to bolje nego otpustit 50% ljudi…stečaj) Tako da naredne rezultate nemožemo očekivat pozitivne i dobre, dakako još je jedna negativna stvar – porez na imovinu koji će usljedit krajem godine, što cijenu drži tu gdje je.

PS možda neko od TEHNIKAlaca zna koliko stanova drže u portfelju!?

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Iz ovog FI izvještaja se vidi da Tehnika ne radi stanove i gomila ih na zalihi kao što je to prije radila jer nema kupaca.

ali meni to i je neobicno jer ih ne webu ne mogu naci, a cudno mi je ako netko zeli prodati stanove da ih ne oglasi. stanovi na oglasenim lokacijama (radnicka, zvonimir itd.) su zapravo prodani i imaju jos samo nesto prakirnih mjesta koje prodaju. s druge strane vidim da oglasavaju prodaju zemljista sto je s obzirom na situaciju i dobro. ove godine ce ocito imati gubitak i to nije novost, ali mi nesto tu ipak ne stima. a sve mi se cini da netko vec tjedan dana skuplja glumeci MMa; onaj skrbnicki je pokupio oko 2000 komada i onda kao strasilo odglumio prodaju 50-stak… nisam pametan…

…iza tog skrbničkog je vjerojatno neki fond kojem je trebalo za isplatu…

Kome ide ovaj zalogaj??……nisam pratio..

http://www.index.hr/vijesti/clanak/dobili-gradjevinsku-dozvolu-ikea-otvara-svoju-prvu-robnu-kucu-u-hrvatskoj-a-s-njom-i-nova-radna-mjesta/658809.aspx

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Kome ide ovaj zalogaj??……nisam pratio..

http://www.index.hr/vijesti/clanak/dobili-gradjevinsku-dozvolu-ikea-otvara-svoju-prvu-robnu-kucu-u-hrvatskoj-a-s-njom-i-nova-radna-mjesta/658809.aspx

TEHNOBETON Varaždin

Malo se zakompliciralo, gazda je u buksi!!!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Vi ste ga- zlobnici – spakirali v buksu ! Oteli su Vam sve unosne poslove…

Reci ING, koliko ćeš još prodavati..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Hromax, ne trebam toliko građevinara u portfelju…..HDELu sve najbolje…..
Na tim cijenama sam ga ja prodala Jamesu…što bi mi bilo krivo….ništa. Samo naprijed.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


TEHNOBETON Varaždin
Malo se zakompliciralo, gazda je u buksi!!!

oni su radili neke pripremne radove, mislim da je ugovor bio nekih 16mil, a pravi posao tek slijedi, a danasnji lead kaze: Ikea traži glavnog izvođača radova koji će do proljeća 2014. sagraditi centar vrijedan 100 milijuna eura.

Nakon građevinske Ikea puna riječi hvale…

New Report

Close