THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Udjeli u Ingri su vjerojatno kompenzacija za gradnju uredske zgrade na Vrbiku (i vlastitu zgradu im je netko morao izgraditi)…….Samo jedna korekcija Viggovog navoda. Ingra je u bivšoj Jugi bila državni instrument kontrole poslovanja hrvatskih firmi u inozemstvu. Nisu se oni bavili nikakvom "poslovnom diplomacijom". To je išlo ovako, prvo bi hrvatska firma u npr. Njemačkoj našla i dogovorila posao s naručiteljem, da bi ugovor postao valjan morala ga je potpisati i odgovorna osoba iz Ingre. Samo za taj potpis, bez uloženog znanja ili rada, INGRA je kasirala 5%. Naravno, tu se je zapošljavao samo "provjereni" kadar…


Udjeli u Ingri su vjerojatno kompenzacija za gradnju uredske zgrade na Vrbiku (i vlastitu zgradu im je netko morao izgraditi)…….Samo jedna korekcija Viggovog navoda. Ingra je u bivšoj Jugi bila državni instrument kontrole poslovanja hrvatskih firmi u inozemstvu. Nisu se oni bavili nikakvom "poslovnom diplomacijom". To je išlo ovako, prvo bi hrvatska firma u npr. Njemačkoj našla i dogovorila posao s naručiteljem, da bi ugovor postao valjan morala ga je potpisati i odgovorna osoba iz Ingre. Samo za taj potpis, bez uloženog znanja ili rada, INGRA je kasirala 5%. Naravno, tu se je zapošljavao samo "provjereni" kadar…

hrpa gluposti

Doko, bolje da se nikad nisu ni registrirali ko društvo, ni pretvorili u dioničko društvo, ni kupili
tuđe dionice, niti poslovali u Hrvatskoj, …bolje da ne postoje, jer sve što naprave – Vi brokeri
popljujete.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

ne sviđa mi se ovo šta čitam horvatinčić duguje tehnici 19 mil eura
kaže da će mu vratiti kad proda stanove ,
a kad će prodati pitanje je ?

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Na Tehnici još samo 6 kupnji s tim da se vidi 500 kuna a dalje je provalija jer nema kupaca jako gadno djeluje kad to dioničar vidi.



Udjeli u Ingri su vjerojatno kompenzacija za gradnju uredske zgrade na Vrbiku (i vlastitu zgradu im je netko morao izgraditi)…….Samo jedna korekcija Viggovog navoda. Ingra je u bivšoj Jugi bila državni instrument kontrole poslovanja hrvatskih firmi u inozemstvu. Nisu se oni bavili nikakvom "poslovnom diplomacijom". To je išlo ovako, prvo bi hrvatska firma u npr. Njemačkoj našla i dogovorila posao s naručiteljem, da bi ugovor postao valjan morala ga je potpisati i odgovorna osoba iz Ingre. Samo za taj potpis, bez uloženog znanja ili rada, INGRA je kasirala 5%. Naravno, tu se je zapošljavao samo "provjereni" kadar…

hrpa gluposti
[/quote]

To je istina!!!JA sam isto preko Ingre radio u Njemačkoj.Ali poslove silosa u Alžiru je Ingra donijela Tehnici.Samo prije u Ingri su radili pametniji ljudi.

Svaka čast gospodinu koji kupuje čak 125 dionica Tehnike i to baš sad kad kupnje skoro da niti nema ( samo 7 naloga ) slobodno se može spustiti na 700 kuna okruglo nema potrebe da sam sebi diže cijenu jer je jedini pravi kupac samo on.


Svaka čast gospodinu koji kupuje čak 125 dionica Tehnike i to baš sad kad kupnje skoro da niti nema ( samo 7 naloga ) slobodno se može spustiti na 700 kuna okruglo nema potrebe da sam sebi diže cijenu jer je jedini pravi kupac samo on.

Daj mi reci kaj si ti kupio u zadnje vrijeme, ili samo ovdje na forumu prodaješ maglu [rolleyes]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

To je istina!!!JA sam isto preko Ingre radio u Njemačkoj.Ali poslove silosa u Alžiru je Ingra donijela Tehnici.Samo prije u Ingri su radili pametniji ljudi.


viggo, istina je sto ti kazes, ali njegov post je pred kraj vec bio na razini fejs komentara na sajtu jutarnjeg i uzrokovao mi je nagonsku reakciju 🙂
ali ispricavam se njemu, svako ima pravo pisati sto hoce i sto misli da ima veze sa thnk-r-a, pa makar izgledalo kao da je citat iz hrvatskog slova…
ingra je tada radila u zajednickom interesu nasih firmi – ona je tada bila, kao sto i pise na njihovim stranicama:
otporstoko, 02.12.2011. u 20:47

kao izvozna zajednica tadašnjih velikih proizvođača u elektro i strojogradnji s namjerom da oko sebe okupi pojedine grupacije kako bi za njih organizirala izvoz i investicijsku izgradnju u svijetu

ne znam sta je bilo pocetkom devedesetih i samo mozemo nagadjati koje su kombinacije bile sa zagrebackom bankom, tehnikom i ingrom i u kojem postotku je ko uzimao sebi dio. ali nekad, koliko je meni poznato, nitko nije morao ici iskljucivo preko ingre. dopustam da sam u krivu, ali ingra je tada bila za nase firme izvoznice vrlo prakticna, i kao izvor informacija i kao koordinator.
takve zajednice su bile ceste i u drugim sektorima, slicna stvar je postojala i za vojnu industriju, mislim "yugoimport" ili tako nesto, iako bas taj izvoz je doista i bio iskljuciv, medjutim takva je i specificna priroda poslova te vrste…
inace, veselim se skorom povratku tehnike u alzir, nadam se da ce dignuti bar tih 5 posto 🙂

nakon dvadeset godina u građevinarstvu (i to ne na mješalici), 8 godina rada u inozemstvu (i to, na žalost pod kapom Ingre) i kao dioničar Tehnike (četveroznamenkasti broj dionica) sigurno ne pišem "fejs" komentare na "sajtu" Jutarnjeg. A ti prijatelju samo skupljaj dionice Ingre. Sretno ti bilo!

Dobro dečki smirite tenzije.Svi smo mi svjesni da je Tehnika nekada mogla samostalno raditi bilo gdje na svjetu,jer je imala izvrstan kadar i inženjerski (stara garda projektanata kaja je radila silose ,najbolje u ovom dijelu svijeta) a i vrhunsku operativu(koja je svoj kruh zarađivala na najzahtjevnijem njemačkom tržištu).Nebi htio uvrediti ostale kvalitetne građevinara ali samo je Tehnika uspjela opstati.
Samo nekada su cijele generacije ljudi odradile cijeli radni vijek u Tehnici a danas je to kao u hokeju.Izmjene su prečeste.A to neminovno dovodi do pada kvalitete.

Dajte malo pogledajte Tehniku očito ju dioničari kažnjavaju za to što u vlasništvi ima dionice Ingre koje tonu iz dana u dan. Sad kako izgleda te dionice počinju biti kamen o vratu naše Tehnike pa pomalo od nje rade davljenika koji se sve teže bori da se ne utopi.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

New Report

Close