THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako komentirate današnje veliko iskrcavanje ? [angry]

Mislim da fondovi izlaze van, jer moraju. Uvažavam i stav da će prebaciti na svoje OIF-e, ali zašto i njihovi OIF-i ne bi imali niži ulaz. Dok s druge strane zašto se ne bi neki pojedinci i nakrcali jeftino dionicom kada eto baš već mirovinci moraju prodati…Sve IMHO dečki [thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!

Fondovi su rasprodavali ADPL na 40, pa je sada 120.


Fondovi su rasprodavali ADPL na 40, pa je sada 120.

Pa upravo na to i ciljam [wink]

Mean people suck and nice people swallow!



Kako komentirate današnje veliko iskrcavanje ? [angry]

261 dionica vam je veliko iskrcavanje!?
Pravite nas budalama ili vama na gledalici pise nesto drukcije?
Stvarno vise nemate ideja…
[/quote]

Dionica je zabilježila osjetan pad, uz povećani promet. S bida je počišćen veliki nalog od 200+ komada na 1400 kn, te je postavljen novi nešto manji nalog od 150 komada dosta niže na 1307 kn. Sve ovo upućuje na prekrcavanje između fondova. Ako su fondovske preprodaje srušile HT za 33 kn u samo 8 dana, što će tek biti s Tehnikom [sad] ? Od početka godine samo je u četiri dana protrgovano s više dionica THNK-R-A nego li danas. Pogledajte si malo povijesne podatke na ZSE.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Shvatio neinteligentni kupac da umjesto 1400 može kupiti i po 1300 istu količinu ako ne i više!

[bye]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

TOTALAN SUKOB INTERESA !

Mirovinski / DRŽAVNI / fondovi ,
RAS –prodaju TEHNIKU , po DAMPING CIJENI – SVOJIM FONDOVIMA U VLASNIŠTVU STRANACA
I PRIVATNIH ULAGAČA ……………… Ludnica od kriminala.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Meni tu isto nije jasan stav UPRAVE Tehnike, ali oni su dokupljivali svoje dionice. Vjerojatno to rade i dalje ..vidjet ćemo. Ne vjerujem da će sve prepustiti stihiji. Niti slučajno.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


TOTALAN SUKOB INTERESA !

Mirovinski / DRŽAVNI / fondovi ,
RAS –prodaju TEHNIKU , po DAMPING CIJENI – SVOJIM FONDOVIMA U VLASNIŠTVU STRANACA
I PRIVATNIH ULAGAČA ……………… Ludnica od kriminala.


Nemojte se uzrujavati….promatrajte ovo kao priliku…sjetite se adpl [wink]

Mean people suck and nice people swallow!


Meni tu isto nije jasan stav UPRAVE Tehnike, ali oni su dokupljivali svoje dionice. Vjerojatno to rade i dalje ..vidjet ćemo. Ne vjerujem da će sve prepustiti stihiji. Niti slučajno.

Mislim da se Uprava Tehnike ne bi probudila niti da špekulanti sruše dionicu na 100 kn. To su pokazali i na slučaju Kupske, nakon što je medijska flajš-mašina u službi raznih interesnih skupina Tehniku doslovno sfaširala i ispljunula, a Uprava se oglasila tek par dana poslije nekim šturim priopćenjem na pola A4 stranice. Tu jednostavno nema pravog PR-a, nema svježih ideja i agilnosti, nastupa se defanzivno i letargično. S druge pak strane, Tehnici se za razliku od npr. IGH-a ne može pripisati politički background pa se iz tog i nekih drugih razloga ne može lako amnestirati od grijeha prošlosti u okolnostima nesretnog slučaja, a tu je i famozno događanje naroda u Varšavskoj gdje su mediji opet odigrali neslavnu ulogu sve u korist štete po Tehniku. Jadno i tužno, tipično Hrvatsko…

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]



Meni tu isto nije jasan stav UPRAVE Tehnike, ali oni su dokupljivali svoje dionice. Vjerojatno to rade i dalje ..vidjet ćemo. Ne vjerujem da će sve prepustiti stihiji. Niti slučajno.

Mislim da se Uprava Tehnike ne bi probudila niti da špekulanti sruše dionicu na 100 kn. To su pokazali i na slučaju Kupske, nakon što je medijska flajš-mašina u službi raznih interesnih skupina Tehniku doslovno sfaširala i ispljunula, a Uprava se oglasila tek par dana poslije nekim šturim priopćenjem na pola A4 stranice. Tu jednostavno nema pravog PR-a, nema svježih ideja i agilnosti, nastupa se defanzivno i letargično. S druge pak strane, Tehnici se za razliku od npr. IGH-a ne može pripisati politički background pa se iz tog i nekih drugih razloga ne može lako amnestirati od grijeha prošlosti u okolnostima nesretnog slučaja, a tu je i famozno događanje naroda u Varšavskoj gdje su mediji opet odigrali neslavnu ulogu sve u korist štete po Tehniku. Jadno i tužno, tipično Hrvatsko…
[/quote]

Pa o tome ja pričam godinama.PR se u Tehnici svodi na Tehnikine novine i štampanje kalendara.
Zato nije ni čudno da cijena dionice padne 3% na prometu od 10 dionica.Nitko tko ne radi u Tehnici nema pravi uvid što Tehnika radi.Argument da je Tehnika konzervativna firma je čista farsa.
Tehniku vode dinosaurusi koji još uvijek smatraju da je najbolji marketing firme, janjetina sa Todorićem.
Tehnika je izvrsna firma ali sa pogledima na poslovanje zaostala u 80´ godinama.
Kada pogledate managment firme, to se dvadeset godina nije NIŠTA mijenjalo.
Tko je god je iznio drugačije mišljenje,dobio je pedalu.
Stvarno je smiješno da jedna Tehnika pluta na valovima koji IGH napravi.

Bitno je da mi koju ju imamo znamo da je odlična dionica i drukeri znaju samo što bi oni jeftino dokupili.


Bitno je da mi koju ju imamo znamo da je odlična dionica i drukeri znaju samo što bi oni jeftino dokupili.

nema veze kakva je koja dionica kad krene globalni pad tržišta + demonstracije, onda svi žele samo keš. u tom kontekstu slijedi jači pad THNK na oko 1000 kn

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

New Report

Close