THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Prije cca 1 god sam na ovoj dionici pisao da je cijena od 2200 kn idealna prilika da pobjegnu svi oni koji nisu prije uspjeli..
Od tada pa do danas svakodnevno me napadaju oni koji i dalje vjeruju u oporavak tehnike…

E pa vjerovatelji dragi, eto vama tehnike na novom dnu…

Lp

Nije samo Tehnika…sve je na dnu, i kretalo se prema dnu. Tako da nije nikakav problem bilo prognozirati padove. Da je u međuvremenu uspio veći posao u Alžiru nebi "pogodio" i to je to. Zato je sad vrijeme za shopping za one koji nisu zaglibili u mnogim i čekaju oporavak



Prije cca 1 god sam na ovoj dionici pisao da je cijena od 2200 kn idealna prilika da pobjegnu svi oni koji nisu prije uspjeli..
Od tada pa do danas svakodnevno me napadaju oni koji i dalje vjeruju u oporavak tehnike…

E pa vjerovatelji dragi, eto vama tehnike na novom dnu…

Lp

Nije samo Tehnika…sve je na dnu, i kretalo se prema dnu. Tako da nije nikakav problem bilo prognozirati padove. Da je u međuvremenu uspio veći posao u Alžiru nebi "pogodio" i to je to. Zato je sad vrijeme za shopping za one koji nisu zaglibili u mnogim i čekaju oporavak
[/quote]
Ja ne "pogađam"
Vrlo preciznim analizama određujem trend…
Tehnika je na 2200 pokazala da ide na novo dno, hdel na 350, igh na 4200…sve to se vidjelo iz mojih analiza, a prije godinu dana sam na svim tim dionicama napisao da ide novo dno

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Ja ne "pogađam"
Vrlo preciznim analizama određujem trend…
Tehnika je na 2200 pokazala da ide na novo dno, hdel na 350, igh na 4200…sve to se vidjelo iz mojih analiza, a prije godinu dana sam na svim tim dionicama napisao da ide novo dno

dakle sad je onda vrijeme za ulaz ako je ovo dno [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



Ja ne "pogađam"
Vrlo preciznim analizama određujem trend…
Tehnika je na 2200 pokazala da ide na novo dno, hdel na 350, igh na 4200…sve to se vidjelo iz mojih analiza, a prije godinu dana sam na svim tim dionicama napisao da ide novo dno

dakle sad je onda vrijeme za ulaz ako je ovo dno [lol]
[/quote]
Nema tu dna kolega…dubookii BEAR trend je zahvatio ovu dionicu

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Tehnika ima punu zaposlenost, posluje s dobiti već n godina, čak i u ova krizna vremena, a dionica prati sudbinu tvrtki u Sektoru koje su totalno bez posla i u teškim gubicima sa stečejem pred vratima.

Ovdje je potpuno jasno da je THNK kolateralna žrtva lošeg stanja cijelog Sektora (kao i DLKV npr), ali ne zaboravite da kriza ne može trajati vječno, a burza je ta koja prva reagira, 2-3 kvartala prije stvarne promjene.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Ovdje je potpuno jasno da je THNK kolateralna žrtva …

Kolega, vjerujem da nisi pocetnik, ali moras vjerovati u jednu stvar…kad TEHNICKI dionica napravi novo dno makar za 1 kunu , ona je za eliminaciju! Nazalost mnogi neuki investitori bave se dokupom i vjerom u dobro poslovanje. 100x je receno da nije bitno kako firma posluje vec kakav je sentiment ulagaca sto si i sam rekao!
Sjeti se stotinu primjera pocevsi od fundamentalne perjanice Tankerske plovidbe koja je klizila od 4500 do 1000kn gdje je Lopina tupio kako je sve to ‘povoljna kupovina’, od super podcijenjene Ingre na ispod 40kn, jeftine Tehnike na 1800kn i IGH na 3000kn…
Uvijek ista prica…probije se dno , a rasprava tece sa SPRDANJEM : dabogda mu to bilo za lijek, drhtave rucice itd.

Osobno sam u plusu sto se tice ulaganja u Hr, a spasila me upravo ta cinjenica: duplo dno je super poželjno za kupovinu, ali njeno probijanje je super nepozeljno i prodaja je neupitna.

Moj je komentar dobronajmeran. 🙂

[/quote]
Nema tu dna kolega…dubookii BEAR trend je zahvatio ovu dionicu
[/quote]
Deluxe, ja se sjecam da si to pricao za Tehniku. U pravu si bio, iako ti moram reci kako to nije tesko za nekoga tko se razumije u tehničku analizu.
Kada dionica napravi novo dno makar za 1 kn, nema tu vise rasprave za discipliniranog ulagača.
Sada je pitanje GDJE se moze ocekivati pozicija za ulazak.
Kad budes imao takvu analizu, slobodno je javi. 🙂
Zivioo!



Ovdje je potpuno jasno da je THNK kolateralna žrtva …

Kolega, vjerujem da nisi pocetnik, ali moras vjerovati u jednu stvar…kad TEHNICKI dionica napravi novo dno makar za 1 kunu , ona je za eliminaciju! Nazalost mnogi neuki investitori bave se dokupom i vjerom u dobro poslovanje. 100x je receno da nije bitno kako firma posluje vec kakav je sentiment ulagaca sto si i sam rekao!
Sjeti se stotinu primjera pocevsi od fundamentalne perjanice Tankerske plovidbe koja je klizila od 4500 do 1000kn gdje je Lopina tupio kako je sve to ‘povoljna kupovina’, od super podcijenjene Ingre na ispod 40kn, jeftine Tehnike na 1800kn i IGH na 3000kn…
Uvijek ista prica…probije se dno , a rasprava tece sa SPRDANJEM : dabogda mu to bilo za lijek, drhtave rucice itd.

Osobno sam u plusu sto se tice ulaganja u Hr, a spasila me upravo ta cinjenica: duplo dno je super poželjno za kupovinu, ali njeno probijanje je super nepozeljno i prodaja je neupitna.

Moj je komentar dobronajmeran. 🙂

[/quote]

TA na ovakvim dionicama (slabo likvidnim) ne daje pouzdane pokazatelje – znači da je ipak bitno kakvo je poslovanje. A sentiment je takav kakav jest i tu se ne može ništa, ali raduje ipak da gledano sektorski THNK pokazuje žilavost i kvalitetu- a to će sigurno će biti prepoznato – tako da priče DELUXA o "vrlo preciznim analizama " uopće nemaju smisla – bit će da on svoje prognoze donosi na temelju nekih drugih aktivnosti i saznanja o kojima ovdje ne bih pričao -jer će me obrisati moderatori

biom75


Deluxe, ja se sjecam da si to pricao za Tehniku. U pravu si bio, iako ti moram reci kako to nije tesko za nekoga tko se razumije u tehničku analizu.
Kada dionica napravi novo dno makar za 1 kn, nema tu vise rasprave za discipliniranog ulagača.
Sada je pitanje GDJE se moze ocekivati pozicija za ulazak.
Kad budes imao takvu analizu, slobodno je javi. 🙂
Zivioo!

[/quote]

[/quote]
kolega …ja sam to pisao na tehnici od 2200 kn…tak da tu nije bilo novog dna

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/ingra-i-tehnika-rijesile-spor%2c-sadrzaj-nagodbe-nepoznat,99204.html

biom75

@kjelic
u načelu se slažem sa navedenim i nisam posebno iznenađen razvojem događaja.

Ipak, za iole većeg (malog) ulagača, nemoguće je brzo izaći iz ovakve pozicije na ovako nelikvidnom tržištu tako da TA može dati signal, ali on se realno teško može iskoristiti, a da se dionica dodatno ne ‘ubije’

Ali osim TA, postoji i FA, a ja sam upravo naglašavao da taj dio nije tako loš i kad tad će doći do izražaja. Ima naravno loših elemenata i tu (dug, likvidnost), ali tržište je to po meni previše kaznilo i to će se s vremenommorati ispraviti.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



@kjelic

u načelu se slažem sa navedenim i nisam posebno iznenađen razvojem događaja.

Ipak, za iole većeg (malog) ulagača, nemoguće je brzo izaći iz ovakve pozicije na ovako nelikvidnom tržištu tako da TA može dati signal, ali on se realno teško može iskoristiti, a da se dionica dodatno ne ‘ubije’

Ali osim TA, postoji i FA, a ja sam upravo naglašavao da taj dio nije tako loš i kad tad će doći do izražaja. Ima naravno loših elemenata i tu (dug, likvidnost), ali tržište je to po meni previše kaznilo i to će se s vremenommorati ispraviti.


Kako mislis da je bilo nemoguce izici…
Pa na 2300-2400 si ako si imao nekoliko stotina komada, trebao dati diskont od 10% i svi bi navalili na tvoje dionice…
A ponavljam, TA je vec na 2300 kazivala da ide thnk ispod 1000 kn.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close