THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@miami,

Ne ide to baš tako kao što ti zamišljaš.

Banke su servis koje s novce svojih dioničara i klijenata koji joj povjere novce posuđuju drugim klijentima kojima ti novi trebaju. Uz to rade i mnoštvo drugih u načelu rudarskih poslova koji traže enormne resurse (npr platni promet islično)

Svatko tko u Banku položi svoje novce sigurno želi da su ti novci sigurni i da uz određenu kamatu te novce dobije nazad. Zato Banke imaju ogromnu odgovornost prije svega prema onima koji su joj novce dali.

Naše banke po mom sudu, s obzirom na tehnologiju i know-how koji imaju (a koji su dobrim dijelom preuzeli i od svojih matica) su najefikasniji i najstabilniji dio HR gospodarstva uopće.

Velika je zabluda kada ljudi razmišljaju na način da Banke ‘deru’ i enormno zarađuju. To je vrlo plitak pogled i nije nimalno ispravan.

Treba apsolutne brojeve staviti u odnos prema uloženom kapitalu i riziku i obavljenom poslu.
Povrat na kapital naših banaka je sada cca 10%. To je na donjoj granici isplativosti cijelog tog posla.

Ovaj tvoj komentar sa PDV-om isto mi se čini neispravan.
Banke koliko ja znam do nedavno nisu bile u sustavu PDV-a, ali to je u biti značilo da nisu mogle koristiti PDV kao pretporez, ali su naravno na sve što su nabavljale plaćale puni iznos PDV-a.

Mislim da ti komentar (razmišljanje) nije baš u redu.. i nije mi jasno zašto si ovo objavila na temi THNK.

NHF

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Ovaj tvoj komentar sa PDV-om isto mi se čini neispravan.
Banke koliko ja znam do nedavno nisu bile u sustavu PDV-a, ali to je u biti značilo da nisu mogle koristiti PDV kao pretporez, ali su naravno na sve što su nabavljale plaćale puni iznos PDV-a.

Kolega – kočnica.

Br.1
Iz vaše gornje rečenice ispada da je banka fizička a ne pravna osoba. Pa naravno da kad kupe stolove i stolce plate PDV, ali ih ne hebe PDV na njhove svakodnevne usluge i posao za koji izdaju fakturu. Drugim rječima mi radimo u 2010-oj, a banke su još u 95-oj, kad nije bilo PDV-a.
Br.2
Deru banke, deru. Probajte zamislit ove "naše " banke s eu kamatama. Pa neznam kolega kolko su vam poznate kamate tih istih banaka u eu i kod nas. Pa mi smo još uvjek koza za deranje. I bit ćemo dok god ide, dok god milka u lidlu u amsterdamu košta 1€ a na jankomiru 3€. E kad se to izravna onda ćemo vidjet ko živ ko mrtav.

Ovih dana kad je bid bio potučen,počeli su se pojavljivati nalozi po 100 komada na bidu kao podrška.
Sad iz SKDD vidimo da je to bila RBA. Vjerojatno neki od njihovih OIF-a.
U prošlom tjednu su pojačali poziciju za 145 kom. Mislim da su dobar posao napravili.

29.10.2010 > T: 26.10.10 Pros. cijena: 1.021,11
RB Dioničar Broj %
1. TEHNIKA ESOP D.O.O. 37.891 20,00%
2. TEHNIKA D.D. (1/1) 18.940 10,00%
3. PBZ D.D. 6.417 3,39%
4. FILIPEC FILIP 5.147 2,72%
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 4.483 2,37%
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 4.400 2,32%
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 3.542 1,87%
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 2.753 1,45% =>pojačali za 145 kom
9. MULOVIĆ BESALET 2.591 1,37%
10. POPOVIĆ DAVORIN 2.547 1,34%
UKUPNO 88.711 46,83%

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

TOP 10 promjena:

8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 2.817 1,49 =>pojačali za još 64 kom

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Vidite ! I onda Vi mene ismijavate , a ja sam zdravoseljački ulagač….koji se malecko razumije
u graditeljstvo…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Vidite ! I onda Vi mene ismijavate , a ja sam zdravoseljački ulagač….koji se malecko razumije
u graditeljstvo…

i farmaciju i trgovinu na veliko i na malo i uvoz i izvoz i bankarstvo i telekomunikacije. [kiss]

THNK je jedan od rijetkih građevinara za koje nema sumnje da će opstat, jedan od dva, tri za koje to mogu reći. [thumbsup]


TOP 10 promjena:

8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 2.817 1,49 =>pojačali za još 64 kom

Dodatno su se pojačali Tehnikom:

8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 2.922 1,54 =>pojačali za još 105 kom

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Očigledno netko od velikih brani cijenu, stalno je javlja nova kupnja iznad 1.000,00 kn.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

bez brige,ako bude pritiska,pustit će oni i ispod 1000

+ 25 kom., kad je bal !



TOP 10 promjena:

8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 2.817 1,49 =>pojačali za još 64 kom

Dodatno su se pojačali Tehnikom:

8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 2.922 1,54 =>pojačali za još 105 kom
[/quote]

RBA fond kupuje i dalje:
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 3.088 1,63 =>pojačali za novih 166 kom

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!




TOP 10 promjena:

8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 2.817 1,49 =>pojačali za još 64 kom

Dodatno su se pojačali Tehnikom:

8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 2.922 1,54 =>pojačali za još 105 kom
[/quote]

RBA fond kupuje i dalje:
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 3.088 1,63 =>pojačali za novih 166 kom

[/quote]

Prepoznali su najboljeg građevinara. Otkupit će višak od mirovinskih fondova, a nakon toga gore. Ako fondovi žele biti izloženi građevinskom sektoru, THNK nije samo najbolji izbor. THNK je JEDINI izbor.

New Report

Close