THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

OSNOVNI POKAZATELJI

Osnovni financijski podaci
Prihodi od prodaje 138,35 M
Poslovni prihodi 160,93 M
Ukupni prihodi 167,78 M
Neto dobit -5,08 M
Kapital i rezerve 309,11 M
Aktiva 1.367,96 M

Pokazatelji profitabilnosti
ROE -1,64%
ROA -0,37%
EBIT marža -5,36%
EBITDA marža 9,19%
NPM -3,03%

Pokazatelji zaduženosti
Dug/kapital 267,38%
Dug/aktiva 60,42%
Koef. financijske stabilnosti 1,24

Dakle kolega
Tehnika je IZRAZITO VISOKO zadužena tvrtka u sektoru koji je u katastrofalnom stanju…
Ajmo reci i da nece raditi s minusom ( šanse za to su ko led na roštilju) i da završe godinu na nivou prošle godine..

Prošlogodišnji povrat na glavnicu je bio cca 3,8 %…što znaci da na 100 kuna godišnje dobijete 3,8 kuna zarade…

Kako vi ovdje kupujete tvrtku po 0,65 booka, taj povrat iznosi cca 5 %, što znaci da cete za 100 kn dobiti 5 kn, ili pojednostavljeno P/E=20, što znaci da ce vam THNK za 20 godina vratiti onoliko koliko ju sada platite
Naravno pod uvjetom da godinu završi na prošlogodišnjoj razini od 10 milijuna plusa…

Po ovogodišnjem poslovanju ako se uzme trenutni trend obecava 50-ak milijuna kn minusa na kraju godine , što je negativan ROE od cca 20 % ( dakle propast će 20 % glavnice)

To vam je kao da orocite 100 kn a banka vam na kraju godine izbubi 20 kn..

ili prevedeno kao P/E = -(minus) 5

To vam takodjer znaci da ce tvrtka za 5 godina pojesti svoju glavnicu..

Hvala lijepo napažnji.

Ugodno kupovanje i boravak u THNK

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Jeli razno razni likovi koji vjerujete u rast thnk

Ja sam vam naveo finu čitabu zasto thnk nebi trebala rasti, dajte vi koji kontraargumenat

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

* 50-dnevni pomični prosjek cijene nalazi se na 1.346 kn po dionici
* 100-dnevni pomični prosjek cijene nalazi se na 1.508 kn po dionici
* 200-dnevni pomični prosjek cijene nalazi se na 1.717 kn po dionici
Kako ti to zvuči prijatelju Delux?
Meni zvuči da burza nema veze samo s knjigovodstvom nego i nekim drugim stvarima kao očekivanja,mogućnosti i jednostavno tvrdoglavost ulagača.

ni ja zasad ne vjerujem u neki eksplozivni rast čisto zato jer je to nemoguće zbog trenutno vladajućeg sentimenta i zato jer je na tržištu više papira nego budala,a kad bude više budala nego papira,opet će letjeti i purani,pa tako i tehnika…
kako stvari stoje,nažalost,trocifrena cijena ne gine…


ni ja zasad ne vjerujem u neki eksplozivni rast čisto zato jer je to nemoguće zbog trenutno vladajućeg sentimenta i zato jer je na tržištu više papira nego budala,a kad bude više budala nego papira,opet će letjeti i purani,pa tako i tehnika…
kako stvari stoje,nažalost,trocifrena cijena ne gine…

Ok kolega recimo da je tako ali prvo je trebaju srušiti ispod 1100 kn… [thumbsup]

a,neka ruše,šta ja tu mogu?


* 50-dnevni pomični prosjek cijene nalazi se na 1.346 kn po dionici
* 100-dnevni pomični prosjek cijene nalazi se na 1.508 kn po dionici
* 200-dnevni pomični prosjek cijene nalazi se na 1.717 kn po dionici
Kako ti to zvuči prijatelju Delux?
Meni zvuči da burza nema veze samo s knjigovodstvom nego i nekim drugim stvarima kao očekivanja,mogućnosti i jednostavno tvrdoglavost ulagača.

kolega sto zelite reci

Ja vidim da su pomicni presjeci u raspadu i kazuju na pad…
sva tri imaju pakazuju na padajuci trend

p.s ovaj post s fundamentima cu kopirat svaka dva dana da slucajno neki naivac nebi zaletio kupovati thnk na slijepo

[wink]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Jeli razno razni likovi koji vjerujete u rast thnk

Ja sam vam naveo finu čitabu zasto thnk nebi trebala rasti, dajte vi koji kontraargumenat


Tehnika dobije neki malo jaci posao i cijena leti u nebo.Cinjenica.
Ovo sto vi pisete jako malo ima veze sa cijenom i to dobro znate.Kad je euforija,svaka dionica je super i jeftina.Pa covjece,pogledajte postove prije par godina!! Cijene su bile 1000% vece i svi su govorili ide to gore,ima tu prostora za rast.Jednoga dana ce opet biti tako.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”



Jeli razno razni likovi koji vjerujete u rast thnk

Ja sam vam naveo finu čitabu zasto thnk nebi trebala rasti, dajte vi koji kontraargumenat


Tehnika dobije neki malo jaci posao i cijena leti u nebo.Cinjenica.
Ovo sto vi pisete jako malo ima veze sa cijenom i to dobro znate.Kad je euforija,svaka dionica je super i jeftina.Pa covjece,pogledajte postove prije par godina!! Cijene su bile 1000% vece i svi su govorili ide to gore,ima tu prostora za rast.Jednoga dana ce opet biti tako.
[/quote]
kolega dajte objasnite zasto bi hdel i thnk trebali rasti..da ste rekli za Ledo, ok, ali ova dva gubitaša?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


p.s ovaj post s fundamentima cu kopirat svaka dva dana da slucajno neki naivac nebi zaletio kupovati thnk na slijepo
[wink]

Pravi si dobrotvor,nema šta! Samo ti postaj,navikli smo te vidjeti posvuda.

koji volumen danas,tek sad vidio!
dije dionice protrgovane do sad…


koji volumen danas,tek sad vidio!
dije dionice protrgovane do sad…

Nije dobro nema kupaca mogli bi dublje zaroniti.

New Report

Close