THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nije ovo loša firma, vjerojatno će preživjeti i ovu krizu…problem je što je cijeli građevinski sektor u banani i što nema svjetla na kraju tunela…ova nesposobna vlada uništila je sve što je mogla, a sad slijedi završni udar na građevinu – oporezivanje imovine!u drugoj polovini godine čeka nas masovna rasprodaja vikendica, stanova i kuća s to će dovesti do drastičnog pada nekretnina, tako da ove cijene koje sada građevinari traže past će najmanje -30%. tko je lud kupvoati nekretnine pa da te država i Jaca Kosor opljačkaju svake godine jer si vlasnik nekretnine!?!?!? [bye]


nije ovo loša firma, vjerojatno će preživjeti i ovu krizu…problem je što je cijeli građevinski sektor u banani i što nema svjetla na kraju tunela…ova nesposobna vlada uništila je sve što je mogla, a sad slijedi završni udar na građevinu – oporezivanje imovine!u drugoj polovini godine čeka nas masovna rasprodaja vikendica, stanova i kuća s to će dovesti do drastičnog pada nekretnina, tako da ove cijene koje sada građevinari traže past će najmanje -30%. tko je lud kupvoati nekretnine pa da te država i Jaca Kosor opljačkaju svake godine jer si vlasnik nekretnine!?!?!? [bye]

Kolega samsarov glede poreza na nekretnine on postoji odavno, a dobar dio nas ga uredno plaća već godinama,kako za vozila, tako i za vikend kuće,…

26.11.2010 - Dan D



nije ovo loša firma, vjerojatno će preživjeti i ovu krizu…problem je što je cijeli građevinski sektor u banani i što nema svjetla na kraju tunela…ova nesposobna vlada uništila je sve što je mogla, a sad slijedi završni udar na građevinu – oporezivanje imovine!u drugoj polovini godine čeka nas masovna rasprodaja vikendica, stanova i kuća s to će dovesti do drastičnog pada nekretnina, tako da ove cijene koje sada građevinari traže past će najmanje -30%. tko je lud kupvoati nekretnine pa da te država i Jaca Kosor opljačkaju svake godine jer si vlasnik nekretnine!?!?!? [bye]

Kolega samsarov glede poreza na nekretnine on postoji odavno, a dobar dio nas ga uredno plaća već godinama,kako za vozila, tako i za vikend kuće,…

[/quote]

Daj nas nemoj nasmijavati, taj porez koji SADA plaćaš za vikendicu je smijurija, skoro socijalna kategorija. Ajde molim te navedi koliko vrijedi tvoja vikendica sa zemljištem, a koliko godišnje plaćaš poreza za nju?
Sad će ići plaćanje Jaci prema tržnoj vrijednosti tvoje nekretnine, u EU je to oko 1-3% pa sad da vidimo kolika će ti sada biti cifra [bye]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Bacite pogled na burzu pa komentirajte nešto malo kupnje na oko 1.000 kuna glavnina kupnje ispod 1.000 kuna što nam to pokazuje. Bitno je napomenuti za one koji neznaju više nema skrivenih naloga .

DELUX = DIZELAS = ZIMZELEN = vodavoda = valentine = Brankica = fajrunt = Ringo = lanica = domobran = malibu = kanabis = split

Malo zaletavanja a onda potop .

Naravno, i ja čekam ispod 1000, jer nakon toga pitanje je kad će biti veliki uzlet, kod bilo kakvog većeg ugovora, a ova kriza je ionako srušila sve što se srušit može..

Najskupljom slikom moglo se izgraditi 2000 kuća..usporedba funckionalnosti jedne "umjetničke" slike i 2000 kuća, snobizam=zlo


Naravno, i ja čekam ispod 1000, jer nakon toga pitanje je kad će biti veliki uzlet, kod bilo kakvog većeg ugovora, a ova kriza je ionako srušila sve što se srušit može..

Sama od sebe THNK neće ispod 1000 kn, ali neka se zaredaju 2-3 crvena dana na ZSE i ne sumnjam da će je ekipa s 50 komada po bidu stjerati do tamo [angry]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Naravno, i ja čekam ispod 1000, jer nakon toga pitanje je kad će biti veliki uzlet, kod bilo kakvog većeg ugovora, a ova kriza je ionako srušila sve što se srušit može..

samo vi cekajte ovdje treba samo povoljna informacija i ode ona 1500 i dalje

Slažem se, ma to se tako kaže ali mislim da je povoljno vrijme za dokup, a čekanje na nekakve okrugle brojke nema smisla

Najskupljom slikom moglo se izgraditi 2000 kuća..usporedba funckionalnosti jedne "umjetničke" slike i 2000 kuća, snobizam=zlo





Cijena je trenutno na nivou 2005. godine, ipak tada su poslovali sa zaradama.

KOJA 2005.? Na dan uvrštenja 28.06.2005.cijena je bila 1300,u idućim danima najniže je bilo 12.07.2005.-1222,03 kn a trenutna cijena je 1120!
Ili,te iste 2005. i to 02.12. cijena 1980 kn a godina završena 29.12. na 1840 kn.
Sve je to daleko više od danas a osim toga ako je poslovanje i bilo pozitivnije svi znamo da trenutna cijena ne odražava trenutno poslovanje nego očekivanja u budućnosti.
Ako cijeli svijet izlazi iz krize št mislim ne moram dokazivati jer je svima jasno,o čemu govorimo?
O situaciji kod nas?
Pa ako svijet ide gore i oporavlja se onda ćemo uskoro i mi.A znamo i tko prvi među industrijama,građevinci.
Ja se u svakom slučaju ne bojim za ovu tvrtku i svoje male udjele u njoj.
[/quote]
Koje teške laži radnici su dionice Tehnike trgovali po 300 do 400 kuna i svi koji se godinama bave dionicama to znaju.
[/quote]

@Ingraaaa
Prije nego što optužiš druge da lažu, molim provjeriti podatke. Ti tvoji radnici zna se kome
su prodavali ali to je bio OTC market a ne službeno tržište.


@Spuzvabob

U pravu si, cijena je varirala između 1220 i 1900 kuna te burne nikad prežaljenje 2005.-te.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=THNK-R-A
[/quote]
Ajde Nosorog mijenjam mišljenje o tebi mislio sam da si samo jedan od ovih silnih drukera koji drukaju na pad jer bi kupili jeftino.
A ova priča o radnicima jasno da ne drži vodu,govorimo o cijenama otkad je thnk izlistana.

Jednoga Dana..u Jednoj Uređenoj Državi..biti će moguće , on line….

vidjeti tko je prodavao i tko je kupio…do dna,ne samo top 10 .

Onda bih imao jedinstvenu priliku da osobno zahvalim svim telcima koji su jutros prodavali na 1115….i svim optimistima koji su kupovali na 17-8x .

Hvala .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Tehnika odmah po otvaranju – 3,87 % s velikim pritiskom na strani prodaje i skoro nikakvom kupnjom
krenula u provaliju.

DELUX = DIZELAS = ZIMZELEN = vodavoda = valentine = Brankica = fajrunt = Ringo = lanica = domobran = malibu = kanabis = split

New Report

Close