THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još malo pa se zeleni

zanimljiv razvoj situacije pred kraj trgovine

VARŠAVSKA ULICA
Davor Jelavić: Tehnika mora sama procijeniti može li izvoditi radove
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
ZAGREB – Ministarstvo graditeljstva prihvatilo je žalbu stanara Varšavske ulice u Zagrebu na Rješenje o zauzimanju javne površine koju je izdao Ured za graditeljstvo.
Tvrdili su, među ostalim, da bi zauzimanjem tolike površine bila ugrožena sigurnost jer nije ostavljeno dovoljno prostora za prolazak specijalnih vozila, vatrogasnih primjerice. Pitanje na koje postoje razni odgovori glasi: smije li Tehnika (ZSE:THNK-R-A), izvođač radova na izgradnji ulaza u podzemnu garažu Horvatinčićeva kompleksa “Cvjetni”, unatoč prihvaćenoj žalbi ipak započeti s radovima.

Naime, dok smo iz ministarstva dobili neslužbeno tumačenje da Tehnika može započeti s radovima na gradilištu ako ne koristi dijelove javne površine koji ometaju prolazak specijalnih vozila, pročelnik Ureda za graditeljstvo nije posve siguran u takvo tumačenje.

– Tehnika je od nas zatražila i dobila dozvolu za zauzimanje javne površine uz gradilište kako bi mogli postaviti pomoćne objekte. Ako Tehnika i dalje bude inzistirala na zauzimanju javne površine, mi ćemo im izdati novo rješenje koje će biti u skladu s odlukom ministarstva. Oni će sami procijeniti mogu li i bez nove dozvole započeti s radovima – rekao je Davor Jelavić.

Za Teodora Celakoskog iz Prava na grad stvari su jasne.

– Konzultirali smo se s pravnicima koji tvrde da će Grad morati izraditi novo rješenje na koje će se stanari opet moći žaliti – kaže Celakoski.

http://www.kucilooro.webs.com/



dosta dobar,ali ja vidim samo prvih 10 k/p

u hiti si? [lol]
daj mi reci koji zasto je omjer toliko bitan?
[/quote]
nisam u hiti,a što se tiče omjera k/p,meni uopće nije bitan,ali čovjek je pitao,pa sam mu rekao svoje viđenje
iskreno,ni meni nije jasno što ljudima znači taj omjer,jer se ionako u sekundi sve promijeni kad krene gore ili dolje-jedni se miču,drugi stavljaju,a da smatram hendikepom to što vidim samo pvih 10 odavno bih promijenio brokere,ali sam inače izuzetno zadovoljan temeljnom uslugom,pa mi to ne pada na pamet




dosta dobar,ali ja vidim samo prvih 10 k/p

u hiti si? [lol]
daj mi reci koji zasto je omjer toliko bitan?
[/quote]
nisam u hiti,a što se tiče omjera k/p,meni uopće nije bitan,ali čovjek je pitao,pa sam mu rekao svoje viđenje
iskreno,ni meni nije jasno što ljudima znači taj omjer,jer se ionako u sekundi sve promijeni kad krene gore ili dolje-jedni se miču,drugi stavljaju,a da smatram hendikepom to što vidim samo pvih 10 odavno bih promijenio brokere,ali sam inače izuzetno zadovoljan temeljnom uslugom,pa mi to ne pada na pamet

pa ja sam u hiti i preko e-tradinga ima uvid kao i ti samo(nazalost)u prvih 10.
ma to je dovoljni.
…kao što sam vidi ima likova koji stave na prodaju ili kupnju 100 komada i nakon 15 minuta taj nalog povuce..provokator.
a vezano za tehniku zelim reci:sami vidite da se ova dionica drzi na cca 1850 unatoc svim dobrim i lošim vjestima.
mislim da je ekipa prokužila igru velikih i ta je:NAPRAVI PANIKU PA VLADAJ.

dan poslje sutra

nešto si spomotao s ovim okvirićima [huh]

Izvori crnogorske Vlade tvrde kako će Konstruktor s jamstvima čekati samo do petka te da bi već u ponedjeljak moglo biti objavljeno kako se prekidaju s hrvatskim konzorcijem.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/bar-boljare-konstruktoru-rok-do-petka!,69151.html

KATASTROFA NA POMOLU!!!!!!!!!! [cry]

Bar-Boljare: Konstruktoru rok do petka!

PODGORICA / ZAGREB – Izvori crnogorske Vlade tvrde kako će Konstruktor s jamstvima čekati samo do petka te da bi već u ponedjeljak moglo biti objavljeno kako se prekidaju s hrvatskim konzorcijem.
Tada, naime, ističe rok kojeg je Vlada i dala prije dva tjedna kad je Žderić slavodobitno došao u Podgoricu s pismom, namjerno nećemo napisati "jamstvom". Naime, od jučer je očito kako se nije radilo o jamstvima već o pismu punom lijepih obećanja. Paralelno, Crnogorci pregovaraju s drugoplasiranim onzorcijem Aktor-HCH čija je cijana autoceste doduše više od milijardu eura veća od Konstruktorove.

Navodno je UniCredit potvrdio kako mu treba nekoliko dana da donese konačnu odluku o jamstvima. Vlasnik Zagrebačke banke (ZSE:ZABA-R-A) navodno upravo sutra ima posljednji sastanak na tu temu nakon kojeg bi se trebala znati konačna odluka. U međuvremenu, IGH (ZSE:IGH-R-A) i Tehnika (ZSE:THNK-R-A) morat će dati i odgovor na neka neugodna pitanja Hanfe u vezi detalja o jamstvima.
Pitanje svih pitanja je kako će obje Vlade koje su otvoreno favorizirale hrvatski konzorcij, potpisati kapitulaciju i priznati kako je izgubljeno nekoliko dragocjenih mjeseci. Zli jezici ionako tvrde kako od čitavog posla neće biti ništa jer je projekt potpuno financijski neisplativ.

[cry]

DPAVLETIC=DKONCAR=DSORC=MAJA4684=SCRAPMAN=....

drukeri svih zemalja,ujedinite se!

ma kako god samo neka se farsa vec jednom zavrsi… 🙁

To će biti posao kao ingra sa arenom. U biti da malo bolje računate vidjeli bi da je puno bolje da taj posao niti nedobiju.

UPRAVO TAKO

New Report

Close