THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neki fond menađer lupio po asku 100 komada od svog pajde.
U ponedeljak iskrcaj da mu može jeftinije kupiti. Šupalj je ask pa se to lako radi, naravno s tuđim novcima. Što se mene tiče mogao mu je platiti i po 10000 kn ali dionica ne vrijedi više od 1500 kn.

Neki fond menađer lupio po asku 100 komada od svog pajde.
U ponedeljak iskrcaj da mu može jeftinije kupiti. Šupalj je ask pa se to lako radi, naravno s tuđim novcima. Što se mene tiče mogao mu je platiti i po 10000 kn ali dionica ne vrijedi više od 1500 kn.


Tko popuši ovu današnju navlakušu zbilja je kreten.

Ali kao što rekoh prije, dionica vrijedi, nije loša kupnja na srednji i duži rok


Ja sam je popušio na 1780 kn, ali ušao tada u INGR na 38 pa skoro ista stvar. Ipak mi je žao što nemam THNK, ova dionica tako sigurno i samouvjereno raste.

ja ušao na 1515 sa 30%!
I feel good!!!

Ja prodao dio ali uskoro ga vraćam u portfelj………………….treba uvijek imati par stotina komada Tehnike pri ruci


Ja prodao dio ali uskoro ga vraćam u portfelj………………….treba uvijek imati par stotina komada Tehnike pri ruci

Ovu izjavu ponovi na temi PUNT-R-A.
Bit češ uvjerljiviji.

Prednosti THNK su jaka bilanca, nevezanost s nekom političkom opcijom (pogotovo ako je ona u silasku), tradicija i siguran opstanak na tržištu (za razliku od brojnih manjih konkurenata u stanogradnji). Fer cijena vjerojatno nije ni 12000 ni 1000. Možda je aritmetička sredina?
Oni koji zagovaraju prodaju su vjerojatno u pravu, isto kao i oni koji zagovaraju držanje. Tipična prepucavanja kratkoročnih i dugoročnih ulagača.

@ Panza – slažem se s tobom, moguća kratkoročna korekcija po TA, ali ko što sam prije rekao ne uzdam se previše u grafove, dugoročno jako dobro ulaganje, sljedeći tjedan će svakako bit zanimljiv

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/zagrebacka-burza-tehnika-uzletom-20%2c4%25-predvodila-rast-crobex-a-3%2c7%25,56460.html

sveznajući Tomica:

"Zagrebačka burza: Tehnika uzletom 20,4% predvodila rast CROBEX-a 3,7%"

http://zse.hr/default.aspx?id=24346

Uvjete za ostanak nisu zadovoljile slijedeće dionice i isključuju se iz CROBEX®-a:
• Belišće d.d.i Kraš d.d. (nisu zadovoljili uvjet minimalnog prometa);
Uvjete za uključenje u CROBEX® zadovoljile su dionice društva Dom holding d.d. i Tehnika d.d.
Izračun CROBEX® s novim sastavom počet će u ponedjeljak 21. rujna 2009.

Heaven or Las Vegas

Poslije ovog sa cestom u "RS" ne bi se uopće iznenadio da ulaze Strabag ili Alpine

2294,61 kn donji limit. Sorry, kaj se brinem za vašu dionicu. [proud]

Danas na Tehnici igra živaca.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

New Report

Close