THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

svaka vam čast, ja sam zadnje utopio na 2220 [thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Kad je zadnji dan za dividendu ili sam ja prespavao!


Kad je zadnji dan za dividendu ili sam ja prespavao!

Ponedjeljak 21.09.09. je zadnji dan. Sjeda na SDA 24.09.09.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Joj koja gužva bude u ponedjeljak. [shocked]
A tek u utorak….. [lol]


Joj koja gužva bude u ponedjeljak. [shocked]
A tek u utorak….. [lol]

Da, bit će kalkulacija je li bolje pobrati dividendu ili prodati u ponedjeljak.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

a kolko je dividenda?



Kad je zadnji dan za dividendu ili sam ja prespavao!

Ponedjeljak 21.09.09. je zadnji dan. Sjeda na SDA 24.09.09.
[/quote]

Greška, 25.10.2009!!!!!!

Na Glavnoj skupštini TEHNIKE d.d. Zagreb, MBS 080034838, OIB 73037001250, održanoj 25.08.2009.g. donesene su sljedeće odluke:

Dividenda za 2008. godinu iznosi 80,00 kn/dionici.

Dioničar stječe pravo na isplatu dividende trideset (30) dana nakon donošenja odluke Glavne skupštine o isplati dividende. Dividenda dospijeva za isplatu po isteku roka od trideset (30) dana od dana kada su dioničari stekli pravo na dividendu.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Je li to već zavladala panika tko će prije prodati?

Inače, Tehnika je odlična firma, nije fer samo špekulirati s njom.

van Ivin, predsjednik Uprave MP Investa, koji pod upravom ima fondove koji su u ovoj godini ostvarili i više od 40 posto prinosa, drukčijeg je mišljenja. Ivin je kazao da Europa i ostala zapadna tržišta profitiraju pa zbog toga rastu regionalni indeksi. "Analizirajući osnovne pokazatelje, može se, nažalost, zaključiti da nema osnove za rast tržišta. Pregovori s Europskom unijom mogli bi ići i brže, a njihov kraj baš nije blizu. Ne vidimo ozbiljnije strane investitore koji su pokazali interes za Hrvatsku, jer da ih vidimo, cjelokupni period rasta na ZSE-u izgledao bi drukčije. Naime, Hrvatska i regija prostorni su dio Europe i logično je da kada profitira Europa, profitiramo i mi. Da je situacija obrnuta, naše bi tržište opet padalo, bez obzira na pokazatelje", rekao je Ivin.

Necu da vas plasim al malo pripazite kad treba prodati jer je ova dionica nestabilna.
Ako bude malo jaca korekcija ode ona ispod 2000 kn sto se ocekuje ovu jesen.
Ako ste primjetili samo je jedan kupuje i dize,a kad on prestane ja neznam tko ce je vise kupovati i drzati na ovoj razini.

Pisao sam prije da je nedam ispod 2900-3000 kn al vjerovatno cu prodati sve danas i sutra jer i ova je cijena dobra,a i stize dividenda gdje ocekivam u Ponedjeljak da ce pasti za 100 kn.

Sadasnjim imaocima dionice THNK i buducim zelim sve naj i da izađu na vrijeme.

P.S. svijet raste vec duze vrijeme i ocekujem korekciju od dva/tri dana,a bojim se ako je frajer nebude branijo da ode doli oko 2200 kn….ZATO PRIPAZITE

pozz over25

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


Je li to već zavladala panika tko će prije prodati?

Inače, Tehnika je odlična firma, nije fer samo špekulirati s njom.

da kolega al na ovoj burzi nevrijede nista fundamenti firme.
Odabrani odlucuju da ce rasti/padati .

THNK je dobila posao u dugopolju i to je izvrsna bila vijet,a ona pala 5%,e sad ti meni reci dali vrijede fundamenti?

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Danas je dobar dan za izlas iz dionica jer je svijet zelen i jos je vruc optimizam sa svijetskih burzi.

Ovo je samo moje prijedlog kako cu ja ,a svatko odlucuje sam o svojoj sudbiti tj.o svom novcu.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

New Report

Close