THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zato što ćeš završit ko Lojtra, prodat na 2000 kn i onda drugi dan drukat dolje kad cijena ode nebu pod oblake.

Prijatelju ja sam Tehniku kupovao i na 11000 kn i na 1350 kn, prodavao i na 12000 i na 2000 i na 2400, samo u ovoj godini nekoliko puta sam ulazio i izlazio. Za tvoju informaciju već neko vrijeme nemam Tehniku pa nisam drukao na dole kako ti kažeš.
Vezano za tvoj buy and hold u ovoj godini sam dva puta ima priliku kupovati je ispod 1600 kuna i prodati je iznad 2000. Naravno da sam novac zarađen na trejdanju uložio negdje gdje još nije odrađen dovoljan rast, prema tome to da je samo tvoja strategija ispravna, okači mačku o rep, svaka dobitonosna strategija je dobra. Sve ovisi o veličini portfelja i sklonosti ka riziku.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Znači po tebi, pošto nisi u Tehnici, na ovoj dionici je odrađen dovoljan rast, pa si prešao u druge?(Odnosno prodao si ju, pa ju nisi mogao kupiti jeftinije, jer je cijena otišla gore)

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Lojtra prijatelju , toliko se zdušno trudiš srušiti ovu dionicu da bi čovjek stekao dojam da ju "mrziš" iz dna duše haha …. pa što smo ti učinili. šta ti se desilo da si tako nesretan haha ?


Lojtra prijatelju , toliko se zdušno trudiš srušiti ovu dionicu da bi čovjek stekao dojam da ju "mrziš" iz dna duše haha …. pa što smo ti učinili. šta ti se desilo da si tako nesretan haha ?

Ulaz 2400 kn, izlaz 2000 kn u bull marketu, netko se nikad neće pomiriti s tim da je donio lošu odluku. Vidim Lojtru na Tehnici 5000 kn kako dobronamjerno upozorava da to ide na 1000 kn.

Danas negativna blokada.

brrrrr… na otvaranju odmah prodajem …
samo mi reci gdje si kupio tu kristalnu kuglu da je i ja kupim ? [wink]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


Znači po tebi, pošto nisi u Tehnici, na ovoj dionici je odrađen dovoljan rast, pa si prešao u druge?(Odnosno prodao si ju, pa ju nisi mogao kupiti jeftinije, jer je cijena otišla gore)

Po meni stvari stoje ovako:
-Zacrtani prinos na ovoj dionici sam ostvario i on je dvoznamenkast i to oba puta u ovoj godini za vrijeme držanja od cca 30 dana
-Daljnje držanje preko tog zacrtanog prinosa nosi sa sobom rizik ( što se već nedavno pokazalo)
-S druge strane ima dionica koje još nisu odradile dovoljan rast pa sam zaradu preusmjerio ulažući u njh
-Kada ostvarim zacrtani prinos jednostavno kratim pozicije na kojima sam u zaradi
-Kakogod smatram da THNK-R-A u nešto duljem roku može odraditi sasvim dobar rast
no nešto dulji rok nosi sa sobom i veće rizike

Nadam se da sam zadovoljio Vašu znatiželju.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Danas negativna blokada.

Ništa na Zse nije isključeno , pa ni ovo .
To smo svi jako dobro naučili u ovih godinu i pol kaj ne ?
No manirom pametnog investitora ….to ti je prilika za ulet , kaj ne ?
Uđi nam opet i kreni s komentarima u kontra smjeru ….a nakon toga prelaziš u "pozitivce " .


Danas negativna blokada.

Kolega moj, danas crobi ide u minus na otvaranju,pa se vraca u zeleno oko 11h.
Samo ce naivni nasjesti na otvaranju [lol]

Cijeli tjedan ide rast i zato neprodajite svoje dionice kad je vrijeme rasta [thumbsup]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



Znači po tebi, pošto nisi u Tehnici, na ovoj dionici je odrađen dovoljan rast, pa si prešao u druge?(Odnosno prodao si ju, pa ju nisi mogao kupiti jeftinije, jer je cijena otišla gore)

Po meni stvari stoje ovako:
-Zacrtani prinos na ovoj dionici sam ostvario i on je dvoznamenkast i to oba puta u ovoj godini za vrijeme držanja od cca 30 dana
-Daljnje držanje preko tog zacrtanog prinosa nosi sa sobom rizik ( što se već nedavno pokazalo)
-S druge strane ima dionica koje još nisu odradile dovoljan rast pa sam zaradu preusmjerio ulažući u njh
-Kada ostvarim zacrtani prinos jednostavno kratim pozicije na kojima sam u zaradi
-Kakogod smatram da THNK-R-A u nešto duljem roku može odraditi sasvim dobar rast
no nešto dulji rok nosi sa sobom i veće rizike

Nadam se da sam zadovoljio Vašu znatiželju.
[/quote]

Rizik je prodati je danas kad slijedi ovotjedni rast,pa cak i slijedeci tjedan.
za 15-ak dana vidim THNK oko 2800 kn [bye]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


El Febo, 14.09.2009. u 09:15
Rizik je prodati je danas kad slijedi ovotjedni rast,pa cak i slijedeci tjedan.
za 15-ak dana vidim THNK oko 2800 kn [bye]
[/quote]

Postoji ta vjerojatnost, slažem se…
Samo zarada nije zarada dok ju nisi realizirao…
Meni ne moraš mahati jer sam cijelo vrijeme preko 50 % u dionicama još od 15.08…
Na THNK sam zaradio dobro a oportunitetni gubitak (ako nastavi rasti) poništiti će mi zarada na drugim dionicama koje imaju veću marginu sigurnosti…
Osim toga za otprilike 15 dana ovdje slijedi ex-dividend day…
Meni dividenda niti ne treba jer sam ju sam kreirao u kućnoj radinosti…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ovako ide danas.
Pravi igraci znaju da otvaramo u crvenom kao i Evropa al Ameri danas otvaraju u zeleno ako ne na pocetku onda nakon 1 sat trgovanja.
Mi padamo cca -1.% kao i Evropa.
Posto Evropa radi do 18.30 ona ce se vratiti u zeleno podkraj radnog dana.

Posto to svi znamo zato crobi nece ici u cerveno danas.nadam se prometu negdje oko 60 milja i rastu crobija od +2%,a ako Evropa tj Futures okrenu u zeleno ona idamo +4%.

P.S.pad crobija gledati cete u nekom drugom filmu

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

New Report

Close