THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lojtra@

Ti se svoje prijatelju prodao po 2000 prije neki dan i nije mi jasno sto radis ovdje i non-stop drukas na pad…nerazumjem te?

Zaboravi ovu temu i pusti nas da uzivamo u rastu dionice [lol]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Upozoravam početnike kako je Tehnika klizak led. Kako gore, tako i dolje. Isto kao i Lkri, hdel…
Ja sam se nažalost naučio na svojim pogreškama ali drugima volim pomoći da ne prođu kao ja.

Upravo je netko zabunom prodao 6 komada po 2105 umjesto da je kupio 6 komada (to je problem (ja koristim PBZ investor) ako ne paziš), pa sada kupuje 12 komada… Desilo se i meni nedavno, zadao sam prodajni umjesto kupovni nalog (na sreću uspio sam brzo kupiti po istoj cijeni)

Dobronamjerno upozoravam ljude da pripaze kad zadaju nalog…

Sretno i želim čovjeku da brzo kupi tih 12 komada i da ne izgubi puno (a izgubit će, svaka pogreška se plaća) ! [undecid]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


Upravo je netko zabunom prodao 6 komada po 2105 umjesto da je kupio 6 komada (to je problem (ja koristim PBZ investor) ako ne paziš), pa sada kupuje 12 komada… Desilo se i meni nedavno, zadao sam prodajni umjesto kupovni nalog (na sreću uspio sam brzo kupiti po istoj cijeni)

Dobronamjerno upozoravam ljude da pripaze kad zadaju nalog…

Sretno i želim čovjeku da brzo kupi tih 12 komada i da ne izgubi puno (a izgubit će, svaka pogreška se plaća) ! [undecid]


radim i ja preko PBZ investora…upravu si kolega [thumbsup]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

ja nemam tih problema, lijepo nazovem brokera (uvijek ga dobijem iz prve) a kako se razgovori snimaju onda broker snosi posljedice ako shebe nalog…do sada mi se to dogodilo tek 2 puta u 5 godina i niti jednom nisam snosio posljedice.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Upozoravam početnike kako je Tehnika klizak led. Kako gore, tako i dolje. Isto kao i Lkri, hdel…
Ja sam se nažalost naučio na svojim pogreškama ali drugima volim pomoći da ne prođu kao ja.

Neizmjerno hvala na savjetu. Evo prodao bih je odmah, ali nikako da mi padne ispod stop-loss-a, a tak bi htio da se to dogodi jer sam u fazi testiranja stop-loss naloga. Evo cijelo vrijeme dežuram, ali očito nemam sreće.

A usput ova dionica u ova dva tjedna ima i dodatni zaštitni margin oko 4%.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


A usput ova dionica u ova dva tjedna ima i dodatni zaštitni margin oko 4%, pa me i to malo zahebava. Očito sam odabrao krivu dionicu za testiranje stop-loss naloga.

Kolega Lojtra, molim vas, imate li za preporučiti koju drugu dionicu. Tak bi htio istestirati taj stop-loss.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene



A usput ova dionica u ova dva tjedna ima i dodatni zaštitni margin oko 4%, pa me i to malo zahebava. Očito sam odabrao krivu dionicu za testiranje stop-loss naloga.

Kolega Lojtra, molim vas, imate li za preporučiti koju drugu dionicu. Tak bi htio istestirati taj stop-loss.


lkri, hdel.




A usput ova dionica u ova dva tjedna ima i dodatni zaštitni margin oko 4%, pa me i to malo zahebava. Očito sam odabrao krivu dionicu za testiranje stop-loss naloga.

Kolega Lojtra, molim vas, imate li za preporučiti koju drugu dionicu. Tak bi htio istestirati taj stop-loss.


lkri, hdel.
[/quote]
Hvala, evo probat ću sa lkri jer je nemam u portfelju. Hdel imam pa bi mi, ako dokupim još, stop loss bio oko 260-270, a ja bi htio što prije to isprobati.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Ovdje je manjina samo kolega Mavan, a njega nema……………………… [smiley]

ovime smo dokazali da poslovni rezultati, uspjesi i porazi ne utjecu na cijene dionica.
nema razloga da ova dionica skoci sa 1650 na 2200, pogotovo ne sada.
stanje i dalje nije dobro, radi se, ako se radi, s manjom marzom, za bonove, i uopce ta navala optimizma sigurno nije povezana s poslovanjem. i uz sve te zrtve i dalje i sam FF kaze: "…za preostali dio 2009. imamo pocetnu popunjenost od 2/3 kapaciteta…"
Vaš link.
uz sve to, reorganizacija managementa i dalje nije provedena, osim, vjerojatni nastavak rezanja placa.
to su lose price. koje su dobre? dobre su da cijene dionica uopce ne prate poslovanje! 🙂

a sad da si i ja dopustim luksuz sitnog baljezganja, bez teoretske ili analiticke podloge.
nekako, gledajuci sve to – stvara mi se osjecaj da ce za 2-3 godine ova dionica (a i ostale) opet doci na one sulude razine. isto tako, gledajuci sve to, nekako uocavam neko pravilo "vala", ne znam kako bih ga nazvao? islo je oko 1300 > 2200 < 1650, a sad ce ici 1650 > 2500 < 1800? ako se to desi, onda bi to znacilo da se krecemo prema gore, jer su minimumi onda 1100, 1300, 1650 i onaj koji ce nastupiti nakon ovog vala 1800?

Pogledajte Brankicinu tablicu…. kak ste mogli ovu dionicu ovako srozati ???? Nije im ni bolje ni
gore nego drugima …pa onda?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close