THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Na mom pisačem stolu našao sam šalabahter koji sam si napisao ni sam neznam kad.Na njemu piše: fondovi moraju do 31.01.2010 izači iz ADPL,VDKT,JDPL,AUHR,KORF,CKML,THNK,ZVZD,PTKM,BLSC,ULPL…preporuka-ne kupovati!! možete se naravno na ovu info popišati…. [smiley]

Doći će do tada Tehnika na 3100, ali i puno prije, pa neće morati izaći. Dapače, budu ulazili, netremice!



Kolega Over ja sam prodao sa minusom jer sam kupio po 2400. Tehnika ti je danas u plusu iz jednog jedinog razloga a to je zato jer sam ja danas prodao. Međutim nije bitan današnji dan , gleda se malo duži period. Često sam bio zadovoljan jer sam kupio ili prodao po najboljoj cijeni dana. A recimo za tjedan dana nakon što sam kupio cijena pala 50 % . Jedan dan nije bitan, prošao sam ja te škole. Da ti budem iskren, izgleda da su manji prosvjedi i neredi neizbježni i bit će ti tehnike još po 1000 kn.
Što se tiče prometa, JDOS je jedan dan bio promet 180 mil kn(otprilike) pa je poslije cijena pala od te 80 %. Prometi su to isto priča za malu djecu….A Ht milijardu po 400-420 kn…jedan dan ako se sječaš.

Izgleda da si ti jako uspješan ulagač kad si ušao na THNK u rastu od 40 % točno na iskrcaju.
Prometi puno govore samo ih treba znati pročitati.
Tehniku netko marljivo i sramežljivo skuplja već mjesec dana sve od 1650 kn i ukrcao je od tada negdje oko 5mil kn. Ja pretpostavljam da će još neko vrijeme nastaviti s skupljanjem a onda će je u par dana dignuti 100% i možda iskrcati. Rast će vjerovatno biti potaknut vijesti o nekom poslu.
Priče od 1000 kn su priče za malu djecu, puno je vjerovatnije da ona za mjesec dana bude na 3000-4000 kn.
Ovo je najsigurnija dionica na burzi a ja je nažalost nemam.
[/quote]
Pogriješio sam ali ti to sada želiš drugima: da se ukrcaju na iskrcaju. I sada raste mjesec dana samo što nije došla na 2400 nego na 2000, odnosno 2050. Vrijeme je za prodaju. Največa greška ove godine mi je bila kupovina tehnike na 2400. I jedina.
Osim toga ja sam onda četiri dionice prodao pa sam samo za četvrtinu kupio Tehniku.



Na mom pisačem stolu našao sam šalabahter koji sam si napisao ni sam neznam kad.Na njemu piše: fondovi moraju do 31.01.2010 izači iz ADPL,VDKT,JDPL,AUHR,KORF,CKML,THNK,ZVZD,PTKM,BLSC,ULPL…preporuka-ne kupovati!! možete se naravno na ovu info popišati…. [smiley]

Doći će do tada Tehnika na 3100, ali i puno prije, pa neće morati izaći. Dapače, budu ulazili, netremice!

[/quote]
Radije moli boga da ne kupuju, jer kad oni uđu dionica je osuđena na propast. Što znači netko digne cijenu iskrca se i podijeli lovu s fond managerima koji kupuju precjenjene dionice novcem naših mirovina.
Što mirovinski prodaju ja kupujem, a kad kupuju onda bježim glavom bez obzira iz te dionice. Sve je to jedna jednostavna igra koju vole obožavaju Hrvati.

Zato sam ja i danas prodao mirovincu. Ugurao sam se među njegove pajdaše od kojih kupuje. Sutra , sudeći po slobodnom padu u Evropi i Americi slijedi negativna blokada.


Zato sam ja i danas prodao mirovincu. Ugurao sam se među njegove pajdaše od kojih kupuje. Sutra , sudeći po slobodnom padu u Evropi i Americi slijedi negativna blokada.

Prema ocjenama koje dobijaju pozitivni postovi može se zaključiti da nekome nije u interesu pričati pozitivno o Tehnici. Očito je da netko skuplja a ne vjerujem da je to mirovinac oni su odradili kupovinu na 12000 kn, sad mogu jedino prodavati.
Nekako imam dobar osjećaj za ovu dionicu, mogla bi biti zvijezda rujna.

Neki dan sam provrtio stare postove na nekim dionicama, i usporedio pisanje o dionici prije velikoga rasta ili pada. Tako su na početku 2007 svi za IGH govorili da ne vrijedi 4000 kn, analitičari na čelu s Erste brokerima su davali prepuruke "PRODATI" a ono u deset mjeseci 400%. Isto tako ti Erste analitičari su u deveti mjesec na 2000 kn davali preporuke za ATPL "KUPITI" a za dva mjeseca -75 %.

Ja napominjem da nemam Tehniku, prodao sam je na 1780 kn i ušao u Ingru i ne drukam za gore ili dolje iako bi mi odgovarala na recimo 1500 kn ili još bolje 1000 kn kao što ti predviđaš.


Zato sam ja i danas prodao mirovincu. Ugurao sam se među njegove pajdaše od kojih kupuje. Sutra , sudeći po slobodnom padu u Evropi i Americi slijedi negativna blokada.

Zgodno, sutra padne 10% pa ti opet kupiš. lako ti je tako…..Ko zna zna.


Zato sam ja i danas prodao mirovincu. Ugurao sam se među njegove pajdaše od kojih kupuje. Sutra , sudeći po slobodnom padu u Evropi i Americi slijedi negativna blokada.

Dugo nisam pročitao ovakvo negativno drukanje na jednoj dionici….
Btw, otkud tebi tolika averzija prema thnk ? Nisu ti dali regres ili što !? [proud]
U ništa ne možeš biti siguran osim u to da ništa ne znaš (uvijek sudim po sebi) !

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Uopće nemam negativno mišljenje o Tehniki kao firmi. Ali mislim da će ju špekulanti srušiti kao što su je i digli. Tko gleda dugoročno OK ali ja moram nešto zaraditi sada. Zašto ne prodati i kupiti dupli broj dionica?

Tko je luđi?
Ovaj koji se nije maknuo sa bida na 2001,50 ili ovi koji se nećkaju s prodajom? Sve pada, budite sigurni da će i Tehnika. [shocked]

čemu tolika nervoza kolega?? evo ima još par sto komada na kupnji na dva soma, stići ćete prodati [huh]

http://www.kucilooro.webs.com/

Puno puta sam ja mislo da ću stići prodati pa dok sam se sjetio bilo je kasno. zato sam prodao još jučer. [proud]

Pazi da ti ne pobjegne. Ima još samo 15 komada do 2080. Vrijeme je da kupiš ponovo.

New Report

Close