THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/MrDqoYDsxc0DMVO7Hmoj2Q==.pdf

Tehnika d.d. – izjava osoba odgovornih za FI za 1. polugodište 2009.

Društvo Tehnika d.d. dostavilo je izjavu osoba odgovornih za financijsko izvješće za 1. polugodište 2009. godine.

možda tu nešto saznaš

Heaven or Las Vegas


Što se izvješća tiče, ključ je u stavki AOP 047 gdje je prikazana rezervacija od 105,36 mio kuna. To je ogromno povećanje prema stavki od 12,76 mio kuna koje je bilo godinu prije.
Znači 92,6 mio kuna je pojela ova stavka.

Da li netko ima kakvo saznanje na što se odnose ove rezervacije?

da nije zbog Kupske? tamo se Tehnika gadno uvaljala [embarass]

Ma koja Kupska , zato dijeli dividendu od 5%.
Zašto to nebi bila rezervacija za crnogorske pripreme ? Jesen i početak radova su ubrzo. U izjavi odgovornih osoba na ZSE kažu da se sa početkom radova potpuno mijenja slika.

Tehnika s padom polugodišnje dobiti i prihoda

Tehnika je u prvom ovogodišnjem polugodištu zabilježila neto dobit u iznosu od 6,79 milijuna kuna što predstavlja snažan pad u odnosu na isto razdoblje prošle godine kad je profit iznosio 16,99 milijuna kuna, vidljivo je iz financijskog izvješća objavljenog na Zagrebačkoj burzi.

Ukupni su prihodi iznosili 645,49 milijuna kuna i manji su od prošlogodišnjih za 15,19 posto,dok su ukupni rashodi iznosili 636 milijuna kuna što predstavlja smanjenje u odnosu na isto lanjsko razdoblje od 13,87 posto. U komentaru Uprave se navodi da su glavni razlozi za manje ostvarenje planiranog prihoda loše vremenske prilike i niske temperature u siječnju i veljači ove godine, slabija prodaja stanova i robe u trgovini, te smanjena popunjenost kapaciteta, naročito u drugom tromjesečju. Nadalje, navodi se da su ukupni rashodi rasli brže od ukupnih prihoda zbog utjecaja fiksnih troškova koji nisu mogli biti pokriveni u postotku u odnosu na realizaciju kao prethodne godine, zbog pada ostvarenja iste.

(pd)

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Prihodi pali 15%, a cijena dionice sa 5000 na 1650. Pošteno, tako i treba.

Hočeli nam ova velikodušna vlada oporezovati i dividendu na Tehnici?
Nisam baš pomno pratio taj namet.


Hočeli nam ova velikodušna vlada oporezovati i dividendu na Tehnici?
Nisam baš pomno pratio taj namet.

da

I'LL BE BACK

3.000,00 kn/80,00 =38

..svakome tko ima više od 38 dionica, dakle sutra prodajte ostatak [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Što se izvješća tiče, ključ je u stavki AOP 047 gdje je prikazana rezervacija od 105,36 mio kuna. To je ogromno povećanje prema stavki od 12,76 mio kuna koje je bilo godinu prije.
Znači 92,6 mio kuna je pojela ova stavka.

Da li netko ima kakvo saznanje na što se odnose ove rezervacije?

da nije zbog Kupske? tamo se Tehnika gadno uvaljala [embarass]
[/quote]

Bolje izvršiti rezervaciju nego knjižti u prihod pa platiti PDV


3.000,00 kn/80,00 =38

..svakome tko ima više od 38 dionica, dakle sutra prodajte ostatak [lol]

Molim da pojasnite ovu računicu kolega, ili Vam je to gaf.

…đabe sve što piše….Zvao ja u Tehniku da mi pojasne ovaj rast rezervacija u Rashodima….
Oni su tu bilježili pad vrijednosti dionica drugih firmi koje Tehnika ima u svom portfelju (znamo da najviše ima Ingre)…
Drugim riječima gubitak je generirala Ingra….

P:S: nemam Tehniku, al me zanimalo 🙂



3.000,00 kn/80,00 =38

..svakome tko ima više od 38 dionica, dakle sutra prodajte ostatak [lol]

Molim da pojasnite ovu računicu kolega, ili Vam je to gaf.

[/quote]

Da pratite aktualnosti u vezi novog poreza na dividendu (a o čemu sam pričao na drugim temama) onda bi znali da su dividende do 3.000,00 kn isplate jednokratno neoporezive, isplate od 3.000,00-6.000,00 kn oporezuju se sa 2 % a isplate više od 6.000,00 kn sa porezom od 4 %.
Ako Vi imate drugačiju računicu od moje gorenevedene, molim da me ispravite.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close