THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja sam danas kupio 15 komada po 1500, oću moć ja dobit dividendu il je isteklo? hvala..

ne pratim baš iako je ova dionica malo pretjerano jeftina, a firma kvalitetna i sa tradicijom.


Dobit ćeš dividendu , isto kao i ja koji sam dionicu platio po 2400. Pametni sad kupuju a ovi koji prodaju nemaju ni trunke mozga.

A ljudi moji metiljave dionice!Sve kao nešto krasno,divno,prekrasno,a ona ili pada ili ni makac.U današnjem zelenom danu kad je svaka normalna dionica iz branše odradila barem +5% ili više,THNK-R-A ostala na 0,68%.Od dionica koje sam imao ili imam uportfelju ova mi je najveće razočaranje.Čim dohvatim dvije lipe plusa,prodajem je i ne vraćam joj se!Jebo i dividendu!moji su nervi vrijedniji!Dao bog da me uskoro kretanja na TK demantiraju,al teško,čini mi se teško……….

Governor ne brini imaš pravo na dividendu .Glavna skupština je 25,08,2009, i vrijedi standardno pravilo T+3.Inače ovo je dionica koja je na vijest o izglednoj dividendi pala?Sad će me svi napast i dobit ću gomilu aseva,al onaj ko je ima ,a ne ide mu bar malo na nerve nek prvi baci kamen!


Ja sam danas kupio 15 komada po 1500, oću moć ja dobit dividendu il je isteklo? hvala..

ne pratim baš iako je ova dionica malo pretjerano jeftina, a firma kvalitetna i sa tradicijom.


A moj Governor načekat ćemo se mi do dividende, puno puta će ona još gore dolje.
Glavna skupština 25.08.2009 a stjecanje prava na dividendu 30 dana nakon odluke glavne skupštine.

Korkyra



Ja sam danas kupio 15 komada po 1500, oću moć ja dobit dividendu il je isteklo? hvala..

ne pratim baš iako je ova dionica malo pretjerano jeftina, a firma kvalitetna i sa tradicijom.


A moj Governor načekat ćemo se mi do dividende, puno puta će ona još gore dolje.
Glavna skupština 25.08.2009 a stjecanje prava na dividendu 30 dana nakon odluke glavne skupštine.
[/quote]
zato ce kolege moje 25.09.09 vrijediti 3000 kn i plus dividenda [thumbsup]

ja je cekam do 01.10 i znam da ce mi zarada biti 100% jer imam prosijek 1450 kn.
Nije lose za 5 mjeseci zarada od 100%.
Znam da je sada kilava dionica al doce sve na svoje…pozz [lol]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

25.09.2009. vrijedit će xxxx kn,a da li će ovi x-evi skrivat 3000 pitanje je veliko.Imaš dobar prosjek,svaka čast,a moj je 30% veći(mislim prosjek) i mislim da do 25.09. više mogu dobit na drugim dionicama.Trenutno je 1500 i to znači da bi u dva mjeseca trebala skočit 100%,zbog dividende od 80 kn?Teško prika teško,preko 2500 teško i nikako.Kilava dionica do zla boga!

sve je kilavo ,a ne samo thnk.

@over25

100% – za optimizam,

ne želim ti kvariti raspoloženje, ali evo jedan članak financial times-a,

http://www.ft.com/cms/s/0/d9530432-6c00-11de-9320-00144feabdc0.html

ako se članak pokaže točnim, pa depresija najesen počne topiti plaće i ono
najvažnije tečaj, 80 kn ti neće igrati neku ulogu…

kolege hvala na odgovoru. znači imamo dionicu sa ttm PE ispod 8 , ali ne samo ttm već na prosjeku zadnjih 5 godina je također oko 8. trguje se na 0,75X glavnica što je za stabilnu i profitabilnu firmu nonsens, a pogotovo za firmu sa imenom. prvi kvartal 2009 vrlo vrlo dobar. uz sve to imamo i dividendu od 6% na ulaz sada za koju se treba strpiti 2 mjeseca. Ako netko može dobiti sigurnih 6% u dva mjeseca u nekoj banci ili slično nek se javi. nadalje, ako se isplaćuje dividenda onda nema govora o krizi u ovom građevinaru. Poslovanje jest zasigurno otežano i bit će otežano još neko vrijeme, kao i manje više svim firmama čak i u onima u defanzivnim sektorima, ali to je itekako uračunato u ovu cijenu.

vjerujem da ste revoltirani činjenicom da je troma, ali mislim da je pametnije tražiti što veću maržu sigurnosti nego očekivati spektakularan rast, a tehnika na ovoj cijeni to svakako ima.

Inače, tehnika mi je oduvijek bila najdraži građevinar. čisto subjektivno. ne kažem da je najbolji, ali je definitivno sada najpovoljniji i firma je dugogodišnji brand što ulijeva kakvo takvo povjerenje, nije nikakva novonastala muljava gazela.

I'LL BE BACK



@over25

100% – za optimizam,

ne želim ti kvariti raspoloženje, ali evo jedan članak financial times-a,

http://www.ft.com/cms/s/0/d9530432-6c00-11de-9320-00144feabdc0.html

ako se članak pokaže točnim, pa depresija najesen počne topiti plaće i ono
najvažnije tečaj, 80 kn ti neće igrati neku ulogu…

kolega stotka za vas. kad bi barem više kolega tako pisalo, odmah bi znao da mi dupe čuva artiljerija casha koja bi rado kupila Tehniku što jeftinije. To je puno bolje nego da svi pišu hvalospjeve jer znači da su unutra, a ja želim da je većina vani. Tako da bi bilo dobro da svi kojima je ova dionica spora ili "ne raste" da ju rasprodaju pa makar i srušili još niže.

I'LL BE BACK

@governor

ne brini za moj cash-a, on sigurno nije za zse, tako da ti neću smetati na bid-u…
za tehniku me vežu lijepe uspomene kad se kupovala po 400 kuna…

Što mislite tko će dobit ovaj posao? Ovo je po meni projekt od cca 150-200 mio EUR-a.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/do-kraja-godine-pocinje-gradnja-.aspx

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Što mislite tko će dobit ovaj posao? Ovo je po meni projekt od cca 150-200 mio EUR-a.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/do-kraja-godine-pocinje-gradnja-.aspx

Gospon K-PAX,taj projekt vam počinje već jedno sto godina tako da su šanse da počne u slijedećih 50 realne.A s obzirom na to da je od svojih 1000 izgrađenih objekata u Hrvatskoj, Tehnika radila tri ili četiri u Rijeci mislim da su joj šanse nikakve.
A ne mislite da bu valjda Austrijanci dali nekom drugome osim Strabaga da to radi

New Report

Close