THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel možda ovo razlog iznenadne neviđene gužve na bidu (preko 250 komada na kupnji među prvih 10 naloga, prodaja slabija za cca 100-injak)?

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=0392c4a5-2433-4c87-91db-fc6bac84adb6&open=sec

http://www.seebiz.eu/hr/burze/novi-plan-cestogradnje-mogao-bi-pomoci-gradevinarima,50109.html

Npr. IGH već okrenuo u plus u sred ovog općeg potopa.




SRAMOTA [cry]

Nevjerovatno kako ruse dionicu…nemogu da vjerujem svojim ocima [angry]

Steta sto nemam vise za dokup [cry]

Ništa ne brini, imamo mi drugi i jedva čekamo da se istresete na 1500 kn sa svime što imate [wink]
[/quote]

kolega moj, ja se ne istresam prije 3000 kn,pa makar cekao do Bozića.
Nije mi normalno ovako jeftiono davati dionicu jer znam koliko vrijedi. [thumbsup]
[/quote]

do Božića koje godine..?

Isplata dividende je jasan znak da uprava nema nikakvih sumnji u nastavak poslovanja.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Isplata dividende je jasan znak da uprava nema nikakvih sumnji u nastavak poslovanja.

Misliš li da zaposlenici koji prodaju sad dionice znaju što je to dividenda?
Ovakva šansa za šoping više neće biti. Ja sam kupio po 2400 kad je sklopljen posao sa Crnom Gorom za svu lovu što sam skupio i nije mi žao. A ko se sad predomišljava nema veze o dionicama.


Ja sam kupio po 2400 kad je sklopljen posao sa Crnom Gorom za svu lovu što sam skupio i nije mi žao. A ko se sad predomišljava nema veze o dionicama.

Slažemo se da je THNK na ovim cijenama dobra investicija. Čestitam ti na iskrenosti ali ti si napravio loš, rekao bih i "glup" (u smislu naivnosti) potez. Kupio si dionicu na objavu već poznate vijesti (a stara je izreka "Buy on rumor, sell on news") i to nakon što je rasla 150% u 2 mjeseca. S tim da je posao u CG posebna priča. To je po modelu JPP, a pitanje je koliki je budget za troškove, koliko će uprihodovat na koncesiji… I ingra je dobila posao na areni zg pa ju je to pokopalo. Imam thnk i mislim da je jeftina al nisu uvijek stvari kakve se čine na prvu.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



Ja sam kupio po 2400 kad je sklopljen posao sa Crnom Gorom za svu lovu što sam skupio i nije mi žao. A ko se sad predomišljava nema veze o dionicama.

Slažemo se da je THNK na ovim cijenama dobra investicija. Čestitam ti na iskrenosti ali ti si napravio loš, rekao bih i "glup" (u smislu naivnosti) potez. Kupio si dionicu na objavu već poznate vijesti (a stara je izreka "Buy on rumor, sell on news") i to nakon što je rasla 150% u 2 mjeseca.
[/quote]
Mnoge su rasle i 300%. Hdel, lkri, jdpl, atpl….pa sam kupio onu koja je rasla manje a sklopila veliki posao. lako je biti general poslije bitke. Mogao sam imati više dionica ali kažem nije mi žao jer ja sam srednje ročni investitor a to je za Thehniku dovoljno jer do kraja godine će biti najmanje 3000 kn.

Moram priznati da ovako spretne kupce nisam nigdje vidio ko na Tehnici. Uspjeli su je spustiti danas čak do 1400 kn i već su u plusu 200 kn. Čestitam! A prodavačima… Jadna vam majka!

@Lojtra

zvuči jako optimistično, a čekaju nas još dva rebalansa proračuna..,
“Trebate znati da je Hrvatska ove godine pokrila veći dio vanjskih potraživanja pa realna opasnost
od bankrota države ne postoji.
No, početkom sljedeće godine stiže nam ogroman kontingent financijskih potraživanja koji će biti pravi uteg", ističe Novotny, dodajući kako hrvatska politička vlast mora što prije uvesti hitne mjere. Prije svega, smatra ovaj ekonomski analitičar to je radikalno rezanje proračuna.

Treba otvoriti pregovore s MMF-om kako bi se pokrila ta potraživanja koja stižu na naplatu sljedeće godine. Pregovori s MMF-om traju više mjeseci i trebalo bi ih početi što prije kako bi se do siječnja iduće godine ‘sredio’ stand by aranžman za pokrivanje potraživanja.”


Moram priznati da ovako spretne kupce nisam nigdje vidio ko na Tehnici. Uspjeli su je spustiti danas čak do 1400 kn i već su u plusu 200 kn. Čestitam! A prodavačima… Jadna vam majka!

ne brini, uskoro ćeš i ti moći kupovati po 1400 kn…

ZAGREB – "Da bi pokrila deficit Hrvatska se mora zadužiti 42 milijarde kuna brutto", poručio je guverner Hrvatske narodne banke, Željko Rohatinski s okruglog stola "Kriza i okviri ekonomske politike".

Vaš link

Nadam se da ste u pravu kolega, kupiti po 1400 kn pa još na to dobiti 80 kn dividende – fantazija! Idem odmah poslati nalog [thumbsup]

zamrla tema kao i dionica….jadna nam majka [cry]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Ja sam danas kupio 15 komada po 1500, oću moć ja dobit dividendu il je isteklo? hvala..

ne pratim baš iako je ova dionica malo pretjerano jeftina, a firma kvalitetna i sa tradicijom.

I'LL BE BACK

New Report

Close