THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što mi može pomoći dividenda od samo 80 kuna na dionici za koju izdvojim čak 2.000 kuna premala dividenda i zbog nje se ne isplati držati dionicu Tehnike.

Ništa, zato prodaj već danas.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

danima gledam omjer kupnje i prodaje i uvijek se prodaja vrti oko 1200 dionica a kupnje oko 200 dionica pa me zanima tko to toliko prodaje a u topu 10 nema promjena



nema novih poslova, cetvrti mjesec za redom su smanjene place, nema organizacijskih promjena, uprava jos uvijek nema rjesenje za krizu.

kako nema novih poslova kad su s Konstruktorom dobili posao stoljeća u Crnoj Gori?
[/quote]
Konstruktor? jel njihova ona davno iskopana rupa kraj bundeka u zg?
"posao stoljeca" je dobar u dobra vremena, kad neko ima zive love. ne u vremena kad je poslovanje svedeno skoro na robnu razmjenu. kakva mrtva koncesija sada? obicno postoji "investitor" koji planira koncesiju, igra na sporu lovu, ali sigurnu, ima vlastiti izvor iz kojeg izvlaci lovu, uzima projektanta, izvodjace za izvodjenje, nadzor, placa ih i to je to. a u ovoj kombinaciji, sva su jaja u istoj kosari, a dugovi nad glavom.
zanimljivo je da ovo "posao stoljeca" svaki put neko iznova potegne, sto znaci da je marketing IGH dakleko jaci od svih ostalih gradjevinara. da li se iko sjeca neke slicne tehnikine parole?
…nevermind, kako se sve uvijek okrece, jednom ce se okrenuti i trend prema gore i ovo u konacnici mozda ispadne dobra stvar. medjutim – treba prvo prizivjeti ledeno doba
pozz

Mavane jesi to ti………………………. [smiley]


Mavane jesi to ti………………………. [smiley]

Ne.
Nit se slažem s tekstom.
Samo neuk ili samo druker može ugovor i novi posao u jeku recesije okarakterizirati lošim potezom, a pozitivne i dugotrajne isplative strane ovog konkretnog nema smisla više ponavljati.
No potpuno mi je nerazumljiv enormni i konstantni pritisak prodaje zadnjih mjesec dana i to s nalozima na asku koji znaju biti veliki kao pola dnevnog prometa (zadnjih dana), a na bidu konstantni propuh.
Stoga se suzdržavam od bilo kakvog komentiranja i djelovanja na ovoj dionici.
Jedino što vidim pozitivno što je likvidnost relativno visoka s obzirom na ukupnu likvidnost na ZSE što početkom godine nije bio slučaj (bilo dana i bez transakcija).
Inače ovdje kao da j… lud zbunjenog svaki trgovinski dan.
Tko predvidi kretanje idućih mjesec-dva svaka mu čast. [thumbsup]

Da vrlo zbunjujuća trgovina ovdje na thnk,a ništa idemo dalje [thumbsup]

SRAMOTA [cry]

Nevjerovatno kako ruse dionicu…nemogu da vjerujem svojim ocima [angry]

Steta sto nemam vise za dokup [cry]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


SRAMOTA [cry]

Nevjerovatno kako ruse dionicu…nemogu da vjerujem svojim ocima [angry]

Steta sto nemam vise za dokup [cry]

Ništa ne brini, imamo mi drugi i jedva čekamo da se istresete na 1500 kn sa svime što imate [wink]

moji poruke nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica



SRAMOTA [cry]

Nevjerovatno kako ruse dionicu…nemogu da vjerujem svojim ocima [angry]

Steta sto nemam vise za dokup [cry]

Ništa ne brini, imamo mi drugi i jedva čekamo da se istresete na 1500 kn sa svime što imate [wink]
[/quote]

kolega moj, ja se ne istresam prije 3000 kn,pa makar cekao do Bozića.
Nije mi normalno ovako jeftiono davati dionicu jer znam koliko vrijedi. [thumbsup]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

dobar znak je da se dividenda isplacuje:

to samo znaci da ljudi koji vode thnk misle:
1. snažan sam
2. likvidan sam
3. naplata funkcionira
itd

e sad ako se ide s isplatom dividende a da postoje nesigurnosti oko poslovanja bio bi znak da su NO i Uprava nekompetentni..

ja ipak mislim da je ovo prvo [cool]
+ thnk na 166x
[thumbsup]

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

Što vam je ljudi? Padamo duplo više od HDEL-a pred kojim je otkazivanje Pelješkog mosta!!! plakat ćete vi koji danas prodajete. [shocked]

Evo i nešto pozitivno za imaoce ove dionice:

http://www.poslovni.hr/120579.aspx

New Report

Close