THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako si kupio po 2300 što ti sad fali dokupiti po 1900? Tehnikom se pred 2 godine trgovalo na burzi po 12.000 kn, poslovanje je i dalje vlo dobro, budućnost (poslovi) zagarantirani i u narednim godinama, pa kud ćeš bolje nego sada lagano kupovati i za godinu-dvije prodaš na min. 5000 kn [smiley]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Vidim da ne kužite. Ispričat ću vam jednu kratku priču. Prije cca 2 godine prodao sam dionice PBZ-a po 1170 kn koje sam kupio po 800 kn. Živciralo me to što je prodaja bila 5 puta veća nego kupnja i tako iz dana u dan su bili iskrcaji. Izgubio sam živce i prodao po 1170 kn. Idući dan preokrenulo se k/p i najedanput je bila kupnja 5 veća od prodaje. Jednostavno ask je nestajao a kupnja je bujala. Za cca mjesec dana dionica je bila na 2000 kn.
Na svojih 100 komada propustio sam 83000 kn.
Isto to se sada događa na Tehnici. Preopširno bi bilo da vam sada opisujem detalje ali igra se potpuno ista igra.
Tako da se mogu sa kolegom iznad kladiti da će 5000 kn biti već ove godine.

Prije tri godine dok se na ovoj našoj burzi još vodila briga o fundamentima Tehnika je bila na 3300, a IGH na 3200. U međuvremenu je Tehnika radila, a IGH dobio Juru Radića, pa je sada cijena Tehnike 1900, a IGH 3900.

Tako lijepa, a tako ….., to je Hrvatska!

Uh koja brza jedinica, stvarno zapažen post.

francesco, 19.06.2009. u 10:42
ja sam je kupio po 2300 prije potpisivanja ugovora.bio sam siguran da če to ići gore ali…bit će da je ipak posao u CG več u ovoj cijeni

Lorde nije ti ovo baš dionica za trejdanje ,sa cijenom 2300 postao si dugoročni ili bar srednjeročni investitor.Dobro došao u klub!

može netko od starosjedilaca dati neki info o dividendi? kakva je bila lani, kad je bila odluka, kakva su vam očekivanja za ovu godinu? imam nešto slobodnog keša pa razmišljam da uzmem malo THNK, a dividenda bi sigurno bila dodatni plus za kupnju.hvala

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.


može netko od starosjedilaca dati neki info o dividendi? kakva je bila lani, kad je bila odluka, kakva su vam očekivanja za ovu godinu? imam nešto slobodnog keša pa razmišljam da uzmem malo THNK, a dividenda bi sigurno bila dodatni plus za kupnju.hvala

lani je bila 100 kn, dok je 2007. bila 90 kn
nisam pratio ovogodišnju situaciju, potrudit ću se saznati nešto konkretno pa ti javiti…
ako ne javim onda nisam saznao ništa [wink]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Dividenda je bila 100 kn i ocekivam i ovu godinu 100 – 120 kn al neznam kad?
Ako ima netko koji info nek se javi…thanks

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

opet se ponavlja scenarij od prošlih dana


opet se ponavlja scenarij od prošlih dana

koji, kakav?

Heaven or Las Vegas


Dividenda je bila 100 kn i ocekivam i ovu godinu 100 – 120 kn al neznam kad?
Ako ima netko koji info nek se javi…thanks

najpametnije bi im bilo da rasprodaju ingru i isplate te pare kroz dividendu .. bolje dionicarima tehnike nego vjerovnicima ingre [lol]

.. svakom kunom dole na ingri tehnika gubi 451.800 kuna …

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]


najpametnije bi im bilo da rasprodaju ingru i isplate te pare kroz dividendu .. bolje dionicarima tehnike nego vjerovnicima ingre [lol]
.. svakom kunom dole na ingri tehnika gubi 451.800 kuna …

Zašto da prodaju Ingru? Bolje da sačekaju da još malo padne pa je preuzmu! Nastao bi pravi građevinski gigant, među većima i jačima u regiji!
Btw, ja sam danas kupio, a čekam i dalje na bidu pa ako netko ima viška slobodno neka opali po kupnji [wink]

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.

New Report

Close