THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ne biti nervozan ,samo biti strpljiv kolega

Nema nervoze, ušao sam u ritam s pajdom koji se sili ovdje [lol]
Samo to ne mijenja na stvari da se netko lijepo zaj… na ovoj dionici.
Dovoljno je pratiti igru velikih naloga (cca 50-150) na prodaji i relativno veliki promet zadnjih dana, a gotovo bez i jednog vidljivog većeg (čitaj dvoznamenkastog) naloga na kupnji.
Da prodavač nije isti ili bar u dogovoru s kupcem takvog nesrazmjera u vidjivim nalozima (bar prvih 10) vjerojatno nebi bilo.
Na dionicama slične dnevne likvidnosti to je rijetka pojava, ovdje je pravilo išla ona prema gore ili prema dolje.


Jaka dividenda… (ako je uopće bude), eto tko je prodao jutros već si je zaradio tih 100-injak kn po dionici,…

Ja ne znam što je za Vas jaka dividenda a što nije. 100 kuna je skoro 5% po ovoj cijeni, za one koji su ušli ranije još i više.

U mom slučaju je to je jedna vrlo solidna sumica, tako da ja to ne podcjenjujem.

A što se tiče ovih igrica koje vi navodno pratite i koje će Vam donijeti tih 100 kuna tako lako..probajte to napraviti ako imate par sto komada THNK u portfelju..živo me zanima kako bi vi to izveli.
Ovi što trejdaju svaki dan gore dole to mogu raditi sa par komada do max par desetina komada i tu je vrlo upitan učinak.
Vama je sve koliko vidim sitniš..možda se vi veliki investitor što je isto OK, ali ja ne bi podcjenjivao ni ove manje investitore, pogotovo one koji duže drže dionicu i ne gledaju svakih 3 minute koliko vrijedi..

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Bilo 100 puno ili malo mene veseli dobiti 15000 kuna dividende . Pa ak isplate na 12 rata kao inače pokrije si čovjek svaki mjesec kredu za auto .
Malo ili ne ?
Individualni stav kaj ne ?

@ K-PAX

Nemoj me krivo shvatiti 100 kn je pristojna dividenda (ako bude takva). Samo mislim da je i to slaba utjeha za one koji su unutra sa (pre)velikom količinom da ne mogu protrejdati kad hoće jer vjerujem da nisam jedini koji misli da je ova dionica jako podcjenjena bar u svom (građevinskom) sektoru i malo ih je uopće za naći na ZSE na kojima se manje dalo zaditi zadnja 2 mjeseca.
Fundamenti gotovo da ne mogu biti bolji nego što jesu, a dionica jedva da se bolje ponaša čak i od INGR koja je obasuta lošim vjestima ove godine. Zato mislim da su igre u pitanju.
Što se dužeg držanja neke dionice tiče, odustao od toga još početkom prošle godine, na sreću.

P.S. Forsiram pisanje ovdje jer od dionica koje svakodnevno pratim (u glavnom brodari i građevinari) ova mi je najnelogičnija. Evo npr. koliko je prodano od 2000-2200, daleko više nego je trgovano ispod te razine znači netko je izlazio i u debelom minusu (ako nije igra u pitanju), a firma dobro posluje, novi veliki ugovor, dobra perspektiva…
Čak ni OMF-ovi ne moraju van ako dođe na ca 4000 do 9-10 mjeseca što uopće nije nerealno za očekivati.
Samo nikog nije briga ljudi se na ZSE na sve navikli sretni ak’ i mrvice poberu.

zapamti da ova dionica nije za trejdanje


Bilo 100 puno ili malo mene veseli dobiti 15000 kuna dividende . Pa ak isplate na 12 rata kao inače pokrije si čovjek svaki mjesec kredu za auto .
Malo ili ne ?
Individualni stav kaj ne ?

prošle godine su isplatili u cijelosti odjednom

Heaven or Las Vegas

janlana

Bilo 100 puno ili malo mene veseli dobiti 15000 kuna dividende . Pa ak isplate na 12 rata kao inače pokrije si čovjek svaki mjesec kredu za auto .
Malo ili ne ?

Koji auto? fiat punto?

bravo

kad vidimo kretanje cjene THNK, onda je jasno da su vijesti oko autoceste u CG već uračunate u cjenu dionice kao i sve poznate vijesti. hoćemo dolje ili gore ovisit će o novim vijestima i FI

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica


kad vidimo kretanje cjene THNK, onda je jasno da su vijesti oko autoceste u CG već uračunate u cjenu dionice kao i sve poznate vijesti. hoćemo dolje ili gore ovisit će o novim vijestima i FI

ma jebo Q2…treba ga docekati sa ovom malom likvidnosti.
Sto ti znaci Q2 kad THNK padne na 1500 kn i Q2 bude dobro.
Taj dan ce skociti 8% i sutra opet po starom u minusu cijelo ljeto.

Znam da ce do kraja godine mozda dostici cijenu od 4000 kn al treba to moj kolega docekati
pogotovo kad si 100% u dionica.

Ovo me nadam:

ovo je dobro sto Ameri danas padaju preko -2%…valjda ce se ispuvati do sutra ,pa onda UP

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Izgleda da crvenilo ubija komunikaciju na ovoj temi,pa kažem da napišen nešto da vratim temu na prvu stranicu.Mislim da THNK ne spada na četvrtu stranu foruma.Iskreno kad sam jutros vidio minuse na burzi očekivao sam je i niže do kraja dana,al čini se da je 1900 neka razina po kojoj ćemo se neko vrijeme valjati +/- 5%.A onda valjda ide i zelenilo……………. [thumbsup]

Izgleda nestvarno, ali potvrđeno je u praksi..što je dionica jeftinija manje je atraktivna i vrlo slabo se kupuje..kad je cijena bila veća i kupnja je bila puno veća.

Kao da svi vole platiti više ?!

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

ja sam je kupio po 2300 prije potpisivanja ugovora.bio sam siguran da če to ići gore ali…bit će da je ipak posao u CG več u ovoj cijeni [cry]

New Report

Close